Naujienų srautas

Sportas2020.02.13 05:30

Į rinktinę sugrįžtantis Motiejūnas – apie klubų pasiūlymus, santykius su Maskoliūnu ir naują etapą

Nuo 2017 metais surengto Europos vyrų krepšinio čempionato Lietuvos rinktinėje nežaidęs Donatas Motiejūnas yra pasiruošęs ilgai lauktam sugrįžimui. 

29-erių metų 213 cm ūgio aukštaūgis rengiasi padėti Dariaus Maskoliūno treniruojamai ekipai, kuri jau vasario 21-ąją Belgijos Monso mieste žais pirmąsias 2021 m. Europos čempionato atrankos turnyro rungtynes su šeimininkų rinktine.

D. Motiejūno tema rinktinėje pastaraisiais metais buvo tapusi „karštąja“. Lietuvos krepšinio pasaulyje buvo jaučiamos žiežirbos tarp Kinijoje rungtyniaujančio aukštaūgio ir buvusio komandos specialisto Dainiaus Adomaičio.

Visgi kelią į rinktinę anksčiau laiko D. Motiejūnui atvėrė pasikeitęs rinktinės vairininkas ir Kinijoje pratrūkęs koronavirusas. Šanchajaus „Sharks“ ekipai atstovaujančiam lietuviui teko grįžti į gimtinę po to, kai dėl viruso grėsmės buvo sustabdytas Kinijos krepšinio čempionatas.

Kaune besitreniruojantis ir prisijungimo prie Lietuvos rinktinės laukiantis D. Motiejūnas LRT TELEVIZIJAI papasakojo apie Kinijoje siaučiantį koronavirusą, prisijungimą prie nacionalinės ekipos ir kitus dalykus.

„Sezono metu pradėjau girdėti gandus apie tai, kad centrinėje Kinijoje siaučia kažkoks virusas. Kaip bebūtų, sėdi ir galvoji – iki manęs virusas neateis, nieko nebus. Artėjant kinų Naujųjų metų šventei, kartu prasidėjo ir viena didžiausių pasaulyje kinų migracija. Visi keliavo namo pas savo giminaičius. Virusas staiga pradėjo plisti.

Būtent tada pradėjome matyti aplinkinius su kaukėmis, netgi ir apsauginiais akiniais. Su treneriu Virginijumi Mikalausku supratome, kad juokai baigėsi. Iš socialinių tinklų atėjo informacija, kad padėtis yra rimta. Buvo kalbama, kad virusas išplito nuo kinų migracijos per Naujųjų metų šventę.

Jautėmės nejaukiai ir buvome įbauginti. Tuo metu buvome vienoje iš salų Pietų Kinijoje ir sausio 28 dieną buvo pasakyta, kad valdžios įsakymu uždaromas kurortas. Buvo paaiškinta, kad už likusias poilsio dienas bus grąžinami pinigai, o nauji žmonės nebebus įleidžiami“, – pasakojo D. Motiejūnas.

– Ar tuo metu jautėte realią koronaviruso grėsmę?

– Matėme, kad visi aplinkiniai ėmėsi įvairių saugumo priemonių. Šanchajuje didžiulės mašinos chemikalais, naikinančiais bakterijas, plovė gatves. Visur buvo prašoma nešioti veidą dengiančią kaukę, buvo matuojama temperatūra. Esant tokiai situacijai, pradedi jaustis nemaloniai. Gatvės, oro uostai ištuštėjo. Vien tai sukėlė negatyvias emocijas ir gerokai įbaugino.

– Kokios naujienos jus pasiekia dėl galimo Kinijos krepšinio čempionato atnaujinimo?

– Girdėjome visokių spekuliacijų, tačiau nėra jokių oficialių žinių. Laukiame oficialaus patvirtinimo. Yra kalbama apie įvairius atkrintamųjų formatus, kurių metų gali varžytis 12 ar 16 lygos klubų. Jeigu bus nuspręsta dėl 16-os klubų, komandos atkrintamosiose kovos tik vieneriose rungtynėse. Kol nėra nieko oficialaus, galima tik spekuliuoti.

– Ar, susidarius tokiai situacijai, jūsų agentas jau dairosi jums naujo klubo?

– Ir taip, ir ne. Žinoma, kad mano agentas įdėmiai seka situaciją, tačiau apie klubus nešnekame. Dabar apie tai nėra prasmės kalbėti, nereikia kelti papildomų emocijų. Turiu dirbti ir ruoštis. Abu sutarėme, kad man išeis į naudą treniruotis su Lietuvos rinktine bei žaisti 5 prieš 5 krepšinį. Vėliau jau žiūrėsime, kokia bus situacija.

– Žinoma, jeigu čempionatas bus atnaujintas, jūs tiesiog grįšite į Kiniją?

– Tikrai taip, jeigu čempionatas bus atnaujintas, aš grįšiu. Svarbiausia, kad šalyje būtų stabilizuota padėtis.

– Ar buvote jau sulaukęs kokių nors realių pasiūlymų iš kitų klubų?

– Buvo tikrai nemažai pasiūlymų. Visgi, kaip ir minėjau, agentas man pasakė, kad dabar apie detales ir pasiūlymus nėra reikalo kalbėti. Nei esame laisvi, nei ką. Jeigu norėčiau nutraukti sutartį su klubu, turėčiau gauti paleidžiamąjį raštą. Už paleidžiamąjį raštą gali būti paprašyta išpirka. Jeigu pagalvoji logiškai, dabar prie tokios situacijos negalime prieiti per porą dienų.

Ant kortos pastatytas ir mano kontraktas bei kitų įsipareigojimai. Buvo kitų žaidėjų Kinijoje, kurie turėjo dviejų mėnesių kontraktus, nutraukė juos ir išvažiavo. Mano kontraktas yra iki sezono galo, todėl nėra logiška tai daryti.

– Kam teiktumėte pirmenybę – Eurolygos ar NBA klubams?

– Tiek vienas, tiek kitas variantas man tiktų. Atsiradus galimybei, žiūrėsime, kuris variantas yra geriausias. Aišku, visada norėčiau grįžti į NBA. Visgi niekada neatmetu galimybės grįžti į Eurolygą.

– O kaip galimybė prisijungti prie Kauno „Žalgirio“ klubo?

– Tai būtų idealiausias variantas, bet matote, kad „Žalgiris“ – susikomplektavusi komanda ir šiuo metu demonstruoja geriausią krepšinį šiame sezone. Abejoju, ar ten manęs dabar reikia.

– Vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Darius Maskoliūnas džiaugėsi galėdamas turėti jus sudėtyje. Pats nacionalinėje ekipoje pastarąjį kartą žaidė dar 2017-aisiais. Kokios emocijos sugrįžus?

– Smagu, laukiau šios progos vėl žaisti su savo buvusiais komandos draugais. Jaučiuosi puikiai.

– Anksčiau turėjote kibirkščių su buvusiu rinktinės specialistu Dainiumi Adomaičiu. Koks jūsų santykis su Dariumi Maskoliūnu?

– Kas buvo su Dainiumi, jau yra užbrėžtas brūkšnys. Aš neturiu jokių pretenzijų, viskas praeityje. Žiūriu į ateitį. Su Dariumi buvo ne vienas pokalbis. Su juo esu pažįstamas nuo Kauno „Žalgirio“ ekipos laikų, kai jis dirbo komandos trenerių štabe, o aš prisijungdavau prie ekipos treniruočių, atėjęs iš dublerių komandos. Tada man buvo 16 metų. Darius yra su manimi dirbęs ir individualiai, todėl tie santykiai yra išlikę geri.

– Treneris yra sakęs, kad žaidimas rinktinėje jums bus puiki proga išbandyti save ir kitame vaidmenyje. Kinijoje esate neabejotinas klubo lyderis, o nacionalinėje ekipoje situacija bus kitokia. Kaip esate tam pasiruošęs?

– Aišku, kad esu pasiruošęs. Čia yra krepšinis, neatsiras kažko naujo ir netikėto. Kaip ir kalbėjome su treneriu, visą žaidimą planą bus siekiama supaprastinti. Esu žaidėjas, kuris skaito situacijas, kuris žaidžia komandai, todėl nemanau, kad bus kokių nors problemų.

– Turėsite nedaug treniruočių su Lietuvos rinktine. Kokioje pozicijoje matote save komandoje?

– Žaisiu įžaidėju (juokiasi – LRT.lt). Kinijoje man teko žaisti visose pozicijose, dirbti gynyboje prieš visos pozicijos krepšininkus. Kur treneris mane pastatys, ten ir būsiu. Man nuo mažens tėtis sakė, kad turiu būti krepšininkas, o ne pozicijos žaidėjas. Ko reikės, tą ir darysiu.

– Viename iš interviu Mantas Kalnietis yra pasakęs, kad esate labai talentingas, tačiau turite nukreipti visą energiją tik krepšiniui. Kokie dabar yra jūsų santykiai su komandos senbuviais?

– Matote, kaip ir sakiau – kas buvo, tas buvo. Jonas Mačiulis buvo mano kambariokas. Su juo santykiai išliko geri, nuolat susirašome, pasijuokiame vienas iš kito. Po kiekvienų geresnių rungtynių jis vis pasiūlo grįžti į Europą, o ne žaisti Kinijoje. Su Mindaugu Kuzminsku susirašome. Su visais žaidėjais, su kuriais esu žaidęs, neturiu problemų.

– Ar sugrįžimą į rinktinę matote kaip naują etapą?

– Galima ir taip vadinti. Galima sakyti, kad po kelių retų poilsio vasarų galėjau skirti laiko savo kūnui ir geresniam pasiruošimui. Man tai išėjo į naudą. Treneris Virgilijus vasaromis labai gerai mane paruošdavo sezonui. Pagal rezultatus Kinijoje ir statistikos rodiklius, jis atliko savo darbą idealiai. Visą tą blogą situaciją paverčiau gera.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi