Sportas

2015.09.18 07:12

Penktadienį – Lietuvos rinktinės akistata su serbais

Lietuvos rinktinė Europos krepšinio čempionate pusfinalyje šiandien žais su Serbija. Pergalę iškovojusi rinktinė finale kovos su Ispanija, kuri  pusfinalyje 80:75 įveikė prancūzus.  

Finale žaisiančios komandos užsitikrina tiesioginius  kelialapius  į olimpines žaidynes.

Serbai iki šiol laimėjo visas septynerias žaistas rungtynes. Be to, Serbija yra geriausiu puolimu pasižyminti ir daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliekanti komanda. Jonui Kazlauskui nuo Maskvos CSKA laikų gerai pažįstamas varžovų kapitonas įžaidėjas Milošas Teodosičius ketvirtfinalyje su čekais atliko 14 rezultatyvių perdavimų.

M. Teodosičius yra ekipos lyderis ir aikštėje, ir už jos ribų. Serbijos rinktinei vadovauja Aleksandras Džordževičius, kurio 41 taškas 1995 m. Europos pirmenybių finale Lietuvai kainavo aukso medalius. Abu serbų lyderiai pagarbiai kalba apie šio vakaro varžovę Lietuvą, pabrėždami, kad lietuvių stiprybė – nenutrūkstančios krepšinio tradicijos ir komandinis žaidimas.

Nors varžovų statistika atrodo įspūdingai, vyriausias Lietuvos rinktinės treneris J. Kazlauskas po pergalės ketvirtfinalyje su italais teigė, kad jo auklėtinių įtampa jau nebeturėtų slėgti. Tai bus ketvirtoji lietuvių ir serbų akistata Europos čempionatų pusfinaliuose naujausių laikų krepšinio istorijoje.

Rungtynes nuo 22 valandos transliuos LRT RADIJAS.