Naujienų srautas

Sportas2020.02.11 23:24

Teisėjams priekaištus reiškęs Urbonas: mane stebina, kad varžovai metė 37 baudas

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2020.02.11 23:24

Antradienio vakarą Vilniaus „Jeep“ arenoje kunkuliavusios emocijos atsakomosiose Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyro ketvirtfinalio rungtynėse kilnojo stogą, o be bilieto į kitą etapą liko Žydrūno Urbono treniruojama Utenos „Juventus“ ekipa, nusileidusi vietos „Rytui“ (94:103). 

Uteniškiams neužteko pirmajame tarpusavio komandų susitikime susikrauto 4 taškų skirtumo – 85:81.

Susitikime Vilniuje po pirmos mačo dalies svečiai dar pirmavo – 49:45. Visgi antroje dalyje vilniečiai, įjungę aukštesnę pavarą po trijų kėlinių jau turėjo solidų pranašumą – 81:64.

Uteniškiai greitai rankų nenuleido ir darė viską, kad sugrįžtų į kovą, o paskutinėmis susitikimo akimirkomis paleistas Igno Vaitkaus tritaškis, galėjęs išplėšti pratęsimą, skriejo pro šalį.

Po dvikovos Žydrūnas Urbonas džiaugėsi savo auklėtinių žaidimu ir pyko ant teisėjų už, anot specialisto, neteisingai jam paskirtą techninę pražangą, turėjusią įtakos mačo baigčiai.

„Aš labai didžiuojuosi savo vyrais, kaip mes mūšemės su tokiu grandu kaip Vilniaus „Rytas“. Mane vis dar stebina, kad varžovai metė net 37 baudas. Man teisėjų tėvas, Algimantas Pavilonis, yra sakęs, kad negausiu techninės pražangos, jeigu nusisuksiu ir išliesiu savo emocijas. Man ji buvo skirta, o mes žaidėme kelių metimų rungtynes. Man gaila savo vyrų treti metai iš eilės.

Be abejo iniciatyvą paleidome patys. Julius Jucikas prametė metimą trečiojo kėlinio pradžioje. Jam reikėjo įmesti ramų metimą. Patys nesugebėjome pratęsti rungtynių. Vėliau varžovai pagavo bangą.

Žygimantas Skučas vėliau padarė kvailystę – tokios pražangos tyčinės dar nesu matęs.

Patys padarėme taktinių ir strateginių klaidų. Suprantu, su kuo žaidėme. Pats suprantu, ką turiu. Mano vyrai buvo verti finalo ketverto“, – po mačo kalbėjo Ž. Urbonas.

– Kaip vertinate sezono rungtynes varžovų gretose sužaidusio Tu Halloway`aus rungtynes?

– Šaunuolis. Jis pataikė pirmą tritaškį. Neturime mes tos laimės. Deividas Sirvydis pataikė nuo lentos. Tu Halloway`us pataikė tuos tris tritaškius. Jis žaidė su pasitikėjimu, keista, kad jo anksčiau nebuvo.

Kai jis pataikė pirmąjį tritaškį, jam atsirišo rankos. Galvojau, kad mano vaikinas Bryantas Crawfordas su skaudančiu kulnu nežais, bet jis bandė žaisti ir nesugaudė T. Halloway`aus.

Gerai, kad vėliau išleidau Shannoną Scottą, kuris kiek pristabdė T. Halloway`ų. Gaila, kad B. Crawfordui nepavyko pristabdyti T. Halloway`aus, bet negaliu pykti ant jo.

– Antroje rungtynių pusėje ilgai nesinaudojote minutės pertraukėle, nors varžovai bėgo į priekį. Ar tai nebuvo blogas sprendimas?

– Aš žinojau, kad mes grįšime į rungtynes. Buvau paruošęs „planą A“, „planą B“. Tad mums reikėjo tos minutės pertraukėlės. Gaila, kad Ignas Vaitkus prametė, o Shannonas Scottas nepastebėjo kito gero varianto puolime.

– Treneri, atrodė, kad ši dvikova jums reiškia labai daug. Aikštelėje atidavėte daug emocijų. Ar tai yra iš tikrųjų?

– Kaip ji gali nieko nereikšti? Juk kovojame dėl titulo. Aš tikiu šiais vyrais. Su žmona negyvenu tiek, kiek su šiais vyrais. Buvo svarbus šiandien vienas momentas. Buvo svarbu, kad žaidėjai nesugriūtų psichologiškai, buvo svarbu, kad variklis važiuotų maksimaliu potencialu. Manau, kad žaidėme savo 80 proc. pajėgumo.

– Kaip prognozuojate Vilniaus „Ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ klubų dvikovos baigtį KMT pusfinalyje?

– Mes patys „užsirovėme“ ant 16 „Neptūno“ tritaškių ir naujo trenerio. Manau, kad favorito statusas pereina šiose rungtynėse Vilniaus „Rytui“. Manau, kad vilniečiai turėtų susitvarkyti. Aišku, jie nebeturi priekinės linijos. Nebėra Mareko Blaževičiaus, bet yra tvirtas vyras – Ąžuolas Tubelis. Man regis, kad „Ryto“ gynėjų grandis yra stipresnė.

– Šiandien matėme epizodą, kai Marekas Blaževičius užlipo ant Žygimanto Skučo kojos ir skaudžiai nesileido. Anksčiau Ž. Skučas buvo išmušęs M. Blaževičiui dantis. Ar čia yra priešprieša tarp žaidėjų?

– Jis kiekvieną treniruotę sako, kad aš sudraskysiu M. Blaževičių. Žinoma, kad juokauju. Ten buvo tik žaidybinis epizodas. Žygis yra sužalotas intelekto ir mes kalbame su juo kiekvieną treniruotę. Bandau jį išgydyti ir mes jį išgydėme. Kartais teisėjai jam duoda pražangas vien dėl to, kad jis yra Žygis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi