Sportas

2020.02.10 17:45

Vilnius didina paramą sportui, bet dviejų didžiausių miesto klubų tai nepalies

LRT.lt2020.02.10 17:45

Sostinėje bus dar daugiau sporto: Vilniaus savivaldybė paskelbė kvietimą teikti paraiškas 2020-ųjų metų sporto projektams, finansuojamiems savivaldybės biudžeto lėšomis. Šiemet konkursui skirta dvigubai daugiau lėšų, nei 2019 metais – sporto projektams remti numatyta 700 000 eurų.

2019 metais panašiam konkursui buvo skirta 200 tūkst. eurų, dar 120 tūkst. eurų skirta sporto renginių organizatoriams apmokėti už varžybose naudotas erdves (didžiąsias arenas, sales ir pan.).

„Išaugusi projektų parama – tai puikios naujienos planavusiems teikti paraiškas. Džiaugiamės, kad konkurse galės dalyvauti platesnis interesantų ratas. Tai reiškia, kad sportas Vilniuje bus dar labiau skatinamas ir mylimas“, – vilnius.lt cituojamas Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Valdas Benkunskas.

Šiemet be didesnio biudžeto įvestos ir dvi naujovės. Pirmoji – paraiškas galės teikti ne tik Vilniuje registruoti ir veikiantys juridiniai asmenys (taip buvo anksčiau), bet ir kiti subjektai, pavyzdžiui, nacionalinės įvairių sporto šakų federacijos. Esminė sąlyga – kad veikla ar renginys vyktų Vilniuje. Antroji naujiena – atskira finansavimo „eilutė“ skirta savivaldybės biudžetinėms įstaigoms. Jos šiemet irgi galės teikti paraiškas fizinio aktyvumo veikloms, sporto inventoriui ir įrangai bei renginiams organizuoti.

Tiesa, didiesiems miesto klubams – „Rytui“ ir „Žalgiriui“ – paramos dydis iš esmės nesikeis: profesionaliems klubams miesto savivaldybės parama numatyta pagal dar kitą nutarimą, priimtą 2019 metų pradžioje ir numatytą trejiems metams į priekį.

Pagal jį, daugiausiai pinigų numatyta skirti Vilniaus „Ryto“ komandai (1,2 mln. eurų) ir Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubui (850 tūkst. eurų).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt