Naujienų srautas

Sportas2020.02.10 16:32

Neįprasta pramoga – Nyderlanduose surengtas važiavimo dviračiu prieš vėją čempionatas

LRT.lt 2020.02.10 16:32

Varžybose, vykstančiose ant Ostercheldės užtvankos, jungiančios dvi salas, būtinos ekstremalios sąlygos – dviratininkai turi įveikti 8,5 kilometrų distanciją siaučiant audrų vėjams. Be to, varžybose dalyviai startuoja dviračiais, neturinčiais pavarų.

Po vienerių metų pertraukos atnaujintame ir šeštą kartą istorijoje organizuotame čempionate dviratininkai bandė pasipriešinti gamtos stichijos siaučiant Sijarai – audrai, daužančiai Šiaurės ir Vakarų Europos miestus.

Čempionu vyrų grupėje tapo Maxas De Jongas, o moterų – Lisa Schenaard. Komandinėje įskaitoje geriausieji neišaiškinti – dėl ekstremalių oro sąlygų varžybos buvo baigtos anksčiau laiko.

Iš viso varžybose spėjo sudalyvauti 250 iš 300 dalyvių. Norą dalyvauti čempionate buvo pareiškę net 11 tūkstančių susidomėjusiųjų.

Įdomu ir tai, kad ruožo pabaigoje organizatoriai buvo paruošę specialią vėmimui skirtą zoną, jei dalyviams to reikėtų.

Dauguma dalyvių startuoja ne su tikslu įveikti distanciją kuo greičiau, tačiau apskritai finišuoti.

„Tai yra dalykas, kurį norisi padaryti bent kartą per gyvenimą, – sakė lenktynių dalyvis Edwinas van Gaalenas, po finišo vos gaudęs kvapą. – Kai padarai tai kartą, nori pakartoti vėl. Ir tada dar daugiau, nes tai yra patirtis, kurią norisi pajausti“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi