Naujienų srautas

Sportas2020.02.10 12:33

Rinktinės sudėtį pristatęs Maskoliūnas – apie Motiejūną, mįslingą Juškevičiaus atsisakymą ir pasiruošimą

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2020.02.10 12:33

Pirmadienio popietę Vilniuje naujasis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Darius Maskoliūnas paskelbė nacionalinės ekipos galutinę sudėtį pirmosioms 2021 m. Europos čempionato atrankos turnyro dvikovoms su Belgijos (vasario 21 d.) ir Čekijos (vasario 24 d.) rinktinėmis. 

Kaip ir buvo laukta, tarp rinktinėje žaisiančių krepšininkų pateko ir nuo 2017 m. su Lietuvos rinktinės marškinėliais nerungtyniavęs aukštaūgis Donatas Motiejūnas. Šanchajaus „Sharks“ komandos lyderis grįžo į Lietuvą dėl Kinijoje siaučiančio koronaviruso ir sustabdyto Kinijos krepšinio čempionato.

Tarp netikėtai rinktinėje nežaisiančių žaidėjų – Adas Juškevičius. Puikų individualų sezoną Permės „Parma“ klube žaidžiantis gynėjas žaisti nacionalinėje ekipoje, anot D. Maskoliūno, atsisakė dėl asmeninių priežasčių.

Dar daugiau mįslių dėl šio žaidėjo užminė ir D. Maskoliūno komentaras apie tai, kad A. Juškevičius ir ateityje gali nežaisti už Lietuvos rinktinę.

Vilniuje surengtos Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) spaudos konferencijos metu D. Maskoliūnas papasakojo apie visą kandidatų sąrašą, pasiruošimą dvikovoms Belgijoje bei Vilniuje ir kitus dalykus.

„Malonu visus matyti gausiai susirinkusius. Nežinau, ką jums pasakyti. Manau, kad viską žinote patys. Išplėstinis sąrašas ir buvo išplėstinis, nes tokio reikėjo. Žinojome, kas gali atstovauti, kas ne. Šiuo metu tai yra pajėgiausi mūsų turimi žaidėjai“, – tvirtino D. Maskoliūnas.

– Kuo rinktinei svarbus Donato Motiejūno prisijungimas, žinant, kad komandoje nematysime ir traumuoto Martyno Echodo?

– Svarbus dėl daugelio niuansų. Su juo bendravau nuo pirmos dienos, kai mane paskyrė treneriu. Jis tikrai norėjo atvažiuoti į šį atrankos langą.

Po mūsų pokalbio, dar nežinodamas situacijos Kinijoje, jį žmogiškai palaikiau. Mes susitarėme, kad šioje situacijoje nebuvo jam verta važiuoti į rinktinę. Klubas nežaidė taip, kaip tikėjosi savininkai. Sutarėme, kad paliksime klausimą atvirą. Viskas buvo gražiai ir draugiškai apsitarta. Nutiko nelaimė (virusas), jis yra Lietuvoje ir dega noru pasirodyti ir atstovauti rinktinei. Nematau priežasčių, kodėl jis neturėtų žaisti. Jis kalbėjosi su klubu.

– Kodėl rinktinės kandidatų sąraše nematome Rusijoje puikų sezoną žaidžiančio Ado Juškevičiaus?

– Jis žaidžia savo geriausią sezoną. Kalbėjausi su Adu. Jis atsisakė važiuoti į rinktinę dėl asmeninių priežasčių. Į detales nelindau. Jūsų darbas tas detales išsiaiškinti. Jokio motyvo, kuris būtų asmeniškai prieš mane, jis neišsakė. Adas paprašė duoti laiko pagalvoti, o vėliau pasakė, kad rinktinei neatstovaus dėl asmeninių priežasčių. Labai gaila, norėjau jį matyti komandoje. Mačiau jo ne vienerias rungtynes. Jis gali žaisti per kelias pozicijas. Yra, kaip yra.

– Ar Adas atsisakė rungtyniauti rinktinėje ir tolimesniuose turnyruose?

– Sąžiningai nežinau, kaip jums atsakyti į šį klausimą. Manau, kad jis atsisakė rungtyniauti ir ilgesniam laikui rinktinėje.

– Ar A. Juškevičiaus atsisakymo žaisti rinktinėje priežastis gali būti susijusi su nepatekimu į dvyliktuką, kuris žaidė pasaulio taurės turnyre Kinijoje?

– Galbūt tai yra priežastis. Visgi aš tos situacijos nesukūriau. Manau, kad jūs su juo susisieksite ir sužinote priežastis tiesiai iš jo, kad nebūtų gandų. Noriu užtikrinti, kad su Adu palaikome normalius santykius ir nesame susipykę. Jo sprendimą gerbiu, nors jo man labai reikėtų.

– Ar jis buvo vienintelis, atsisakęs rinktinėje rungtyniauti žaidėjas?

– Taip, tai vienintelis atsisakęs žaidėjas.

– Ar Rokas Jokubaitis prisijungs prie komandos po rungtynių su Vitorijos „Baskonia“?

– Manau, kad taip. Maža kas gali nutikti. Tikiuosi, kad viskas bus gerai.

Kokia yra Igno Brazdeikio situacija siekiant Lietuvos pilietybės?

– Šiandien girdėjau per žinias, kiek tas procesas dėl pilietybės yra pasistūmėjęs. Kol nėra, ką svarstyti, tol nelabai ir svarstau jo kandidatūros. Faktas, kad toks žaidėjas, kuris įrodo savo vertę NBA ar Plėtojimosi lygoje, nepamaišytų ir rinktinei.

– Daugelis kalba apie tai, kad šis pirmasis Europos čempionato atrankos turnyro langas yra „ne į temą“, nes jau birželį pajėgiausios sudėties rinktinės kovos dėl bilieto į olimpines žaidynes. Kiek yra svarbu per šį langą parepetuoti žaidimą prieš turnyrą Kaune?

– Labai svarbu. Krepšinio specialistai ar paprasti žmonės tikėjosi, kad šiame lange bus daugiau jaunų veidų ar anksčiau rinktinės radare nebuvusių žaidėjų. Rinktinės veteranai yra pakviesti vien dėl to, kad per šiuos susitikimus išmoktų, pajaustų ir sužinotų, kaip mes žaisime vasarą.

Vasaros pradžioje man bus lengviau, kai visi pagrindiniai žaidėjai jau žinos mano sistemą. Yra nemažai pavardžių iš šios rinktinės, kuri žais ir vasarą.

– Koks svarbus bus šis atrankos turnyro langas Donatui Motiejūnui, bandant įrodyti savo vertę ir olimpinės atrankos turnyro metu?

– Senokai matėme Donatą žaidžiantį europietišką krepšinį. Kinijoje žaidžiamas visiškai kitoks krepšinis. Norisi pasižiūrėti, kaip jis integruosis ir įsilies į komandinį krepšinį. Čia mes nepropaguosime kiniško krepšinio. Galbūt jam pačiam teks ieškotis darbo kitur, žinant, kokia situacija Kinijoje. Donatas turės progą pasirodyti ir kitu amplua.

– Kaip atrodys rinktinės pasiruošimo planas?

– Laiko marios – net keturios treniruotės (šypsosi – LRT.lt). Susirenkame pirmadienį vakare, ketvirtadienį skrendame, penktadienį žaidžiame rungtynes. Pabandysime kažką išmokti, žaidėjai bandys suprasti, ko iš jų norime.

– Tomas Dimša atsidūrė rinktinės kandidatų sąraše. Kaip vertinate šio žaidėjo tobulėjimą?

– Labai dėl jo džiaugiuosi. Būdamas jaunas, jis buvo „tope“. Visi mes buvome primiršę, kas yra Tomas Dimša. Jau praėjusiame sezone, žaisdamas Utenos „Juventus“, jis rodė atsigavimo ženklus. Bus labai malonu pamatyti, kaip jis atrodo rinktinėje.

– Kokioje pozicijoje rungtyniaus Mindaugas Kuzminskas?

– Žinodami Mindaugo didžiulį norą žaisti „trečioje“ pozicijoje, bandysime stumti jį į „antrą“ poziciją. Manau, kad jis bus toje pozicijoje, kurioje jis geriausiai jaučiasi.

– Kokią matote „ketvirtos“ pozicijos rinktinėje ateitį?

– Eimantas Bendžius, Gytis Masiulis – tai žaidėjai, kuriuos šiuo metu turiu. Neturime daug „ketvirtos“ pozicijos žaidėjų. Turime vis dar „jauną“ žaidėją – Paulių Jankūną. Žiūrėsime, kaip jis atrodys po sezono.

– Treneri, minėjote, kad rinktinėje diegsite „Žalgirio“ sistemą. Kiek įmanoma įdiegti šios sistemos per tokį trumpą laiką?

– Nuo 5 iki 10 procentų (šypsosi – LRT.lt). Sėdėjome su Tomu Masiuliu ir svarstėme, su kiek derinių galime įeiti. Viską susiaurinome iki minimalios bazės. Tai bus pagrindas, kurį supranta žaidėjai ir žino savo klubuose. Padarėme sąrašą ir bandysime jį įdiegti. Tai bus tiek puolimo, tiek esminiai gynybos principai, kuriuos kalsime jiems į galvas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi