Sportas

2020.02.10 09:36

JAV sostinėje – Valančiūno susitikimas su tautiečiais ir Lietuvą pristatanti vakaro programa

LRT.lt2020.02.10 09:36

Lietuvos Respublikos ambasada Vašingtone, bendradarbiaudama su Nacionalinės krepšinio asociacijos „Wizards“ komanda, Vašingtono ir Baltimorės lietuvių bendruomenėmis, lituanistinėmis mokyklomis, lietuvių tautinių šokių grupe „Malūnas“ vasario 9 d. JAV sostinės „Capital One“ krepšinio arenoje NBA rungtynių tarp „Wizards“ ir Memfio „Grizzlies“ metu surengė Lietuvai ir Lietuvos paveldui skirtą vakarą, rašoma pranešime spaudai.

JAV sostinės sporto arenoje surengto Lietuvai dedikuoto vakaro (angl. Lithuanian Heritage Night) metu buvo tęsiama graži lietuviško krepšinio tradicija. Prieš rungtynes arenoje susirikusiems žiūrovams buvo pristatytas Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas. Ambasadoriui buvo suteikta garbė simboliškai duoti pradžią NBA rungtynėms tarp Vašingtono ir Memfio krepšinio komandų.

Vakaro metu tūkstančiams į rungtynes atvykusių žmonių Lietuvos ambasados parengtame stende buvo pristatyta Lietuvos valstybė, mūsų istorija, kultūra, supažindinta su turizmo galimybėmis į Lietuvą. Prieš rungtynes ir pertraukų metu sirgaliai apžiūrėjo „Neregėtos Lietuvos“ nuotraukų parodą, susipažino su Lietuvos krepšinio istorija, klausėsi Lietuvos ambasados darbuotojų pasakojimų apie Lietuvą.

Didžiosios pertraukos metu Vašingtono „Capital One“ arenoje buvo surengtas lietuvių tautinių šokių grupės „Malūnas“ pasirodymas. Vienos iš pertraukėlės metu ir pasibaigus rungtynėms didžiuosiuose arenos ekranuose buvo rodoma vaizdo medžiaga apie Lietuvą.

Prieš dvikovą vaikai iš lietuvių mokyklos Vašingtone ir Kristijono Donelaičio lituanistinės mokyklos pasveikino į areną įbėgančius „Grizzlies“ krepšininkus su Jonu Valančiūnu.

Visi specialius bilietus į NBA rungtynes įsigiję krepšinio mėgėjai gavo marškinėlius su lietuviška simbolika, o po rungtynių turėjo progą susitikti su J. Valančiūnu. Į krepšinio areną susirinko šimtai Lietuvos krepšinio mėgėjų.

Vašingtone – lietuvių išeivių šypsenos: jiems dėmesį parodė ir Valančiūnas, ir vietos „Wizards“
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.