Naujienų srautas

Sportas2015.09.17 10:18

J. Valančiūnas: mūsų tikslas – aukso medaliai (komentarai)

Lietuvos rinktinėje po pergalingų ketvirtfinalio rungtynių su Italija virė labai skirtingos emocijos. Šaltakraujiškumu garsėjantis treneris Jonas Kazlauskas giliu kvėpavimu išdavė dar rusenančias emocijas, Jonas Mačiulis jau kalbėjo apie pusfinalį, o Jonas Valančiūnas žvelgė dar toliau – žadėjo aukso medalius. 

„Buvo visokių rungtynių. Mes visose rungtynėse stengėmės. Mums niekas negali prikišti, kad nesistengėme ar kažko kito. Kaip išeina, taip išeina. Tokie esame, – po pergalės pasakojo J. Kazlauskas. – Stengiamės, dirbame, laimingi, kad laimėjome. Toliau stengsimės. Negalvoju, kad daug nuo trenerio priklauso.“

J. Kazlauskas jau trečią kartą Lietuvos rinktinę atvedė į pusfinalį. Tarp keturių geriausiųjų mūsiškiai pateko ir pernai pasaulio čempionate Ispanijoje, ir prieš dvejus metus Europos pirmenybėse Slovėnijoje.

„Visada buvo sunku. Ir pernai. Pamenu, po čempionato turėjau pasiūlymų, bet buvau tiek išsekęs, kad net nesinorėjo apie tai kalbėti. Ne lengviau ir šiemet. Sunkiausia – atsakomybė. Jaučiu pagal tai, kaip jaunieji žaidėjai reaguoja. Jie galėtų daug geriau žaisti, bet ta įtampa, kuri slegia aplinkui, duoda labai daug. Ir rezultatai slegia. Gerai, ir prieš mane buvo gerų rezultatų, bet visada mes kažkur aukštai. Tai ir slegia, ir įpareigoja“, – pasakojo J. Kazlauskas.

Įtampos, regis, nejaučia užtikrintai čempionate žaidžiantis Jonas Mačiulis. Rungtynėse su Italija jis taip pat žaidė fantastiškai – pelnė 19 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, tačiau, pasak žaidėjo, viską nulėmė komandinis darbas.

„Gerą pabaigą lėmė koncentracija gynyboje. Turėjome planą keistis gynyboje su Belinelli, neleisti jam įsibėgėti. Robertas Javtokas tikrai tą padarė. Sužaidėme gynyboje, susirinkome kamuolius“, – pergalės raktą nupasakojo J. Mačiulis.

J. Mačiulio teigimu, italai nenustebino: „Italai nepateikė jokių siurprizų. Jie žaidė savo žaidimą – prie perimetro. Jų pagrindiniai lyderiai darė tai, ką viso čempionato metu. Tikrai niekuo nenustebino. Kai ką apsigynėme, kai ko ne, bet viskas gerai, laimėjome.“

Pasak Jono Mačiulio, čempionate dar liko daug ką nuveikti.

„Viskas gerai. Yra pusfinalis kišenėje, bet būtų skaudu išvažiuoti su ketvirtąja vieta. Reikia pasidžiaugti penkias minutes rūbinėje ir eiti ruoštis rungtynėms su Serbija. Reikia jas pabandyti laimėti“, – po rungtynių tradiciškai šaltu veidu pergalę komentavo J. Mačiulis.

Apie aukštesnius tikslus kalbėjo ir Jonas Valančiūnas, kuris po mačo teigė, kad Lietuvos rinktinė pusfinalyje sustoti neketina. Tikslas aiškus – aukso medaliai.

„Aš visada sakiau, kad mums reikia žaisti kaip komandai, o šiandien ir žaidėme kaip komanda. Viskas vyko, kaip planavome – dalijomės kamuoliu, kritome ant grindų, vienas kitam padėjome gynyboje, todėl ir pasiekėme šią pergalę“, – po pergalės kalbėjo J. Valančiūnas.

26 taškus įmetęs ir 15 kamuolių atkovojęs Lietuvos rinktinės „centras“ sunkiai stabdė italų vidurio puolėją Andrea Bargnani, tačiau iš aikštės išėjo kaip nugalėtojas.

„Jis kitoks žaidėjas, nežaidžia viduje, jis viską daro toliau nuo krepšio. Išėjęs metė tritaškius, tad sunku grįžti, kai reikia padėti, nes Marco Belinelli labai gerai lindo po krepšiu. Reikėjo pagalbos, tad grįžti buvo labai sunku. A. Bargnani tiesiog buvo labai paranku žaisti prieš mane“, – apie savo ir buvusio komandos draugo NBA dvikovą kalbėjo J. Valančiūnas.

Paklaustas, ar tai buvo geriausios Lietuvos rinktinės rungtynės šiame čempionate, J. Valančiūnas teigė, kad geriausios – ateityje.

„Manau, kad mums reikia dar geresnių rungtynių prieš serbus. Tikslas yra aukso medaliai, einame ten. Negalime sustoti pusfinalyje“, – kovingai kalbėjo J. Valančiūnas.

Pusfinalis – penktadienį 22 val. Lietuvos laiku.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi