2020.02.09 22:02

Olimpinį atrankos etapą lietuviai baigė pergale prieš kroatus

LRT.lt 2020.02.09 22:02

Lietuvos rinktinė sėkmingai užbaigė Slovėnijoje įvykusį olimpinį atrankos turnyrą. Sekmadienį trečiose atrankos rungtynėse Lietuvos rinktinė 3:1 nugalėjo Kroatijos rinktinę bei atranką į olimpines žaidynes baigė iškovodami vieną pergalę, praneša hockey.lt.

Sužaidus vos daugiau nei minutę Kroatijos rinktinės narys su lazda pataikė Ugniui Čižui į veidą, o pasirodęs kraujas lėmė oponentui skirtą 2+2 nuobaudą. Vos prasidėjus kiekybinės daugumos laikui lietuviai turėjo kelias progas pasižymėti iš arti, bet visus metimus atrėmė varžovų vartininkas. Visgi, likusį daugumos laiką lietuviams sukurti geresnių progų nepavyko – iš toli skrieję metimai buvo netikslūs ir oponentams pavyko atsilaikyti visas keturias minutes.

Nepaisant neišnaudotos daugumos, ant ledo vos sugrįžus penktajam Kroatijos rinktinės žaidėjui, jie vėl pažeidė taisykles, o šį kartą lietuviai netruko progos paversti įvarčiu. Prie vartų kilusioje sumaištyje vartininkui tarp kojų ritulį pasiuntė Arnoldas Bosas (05:54, rez. perd. Povilas Verenis, Aivaras Bendžius).

Vėliau žaidimas kiek aprimo, kol savo sugebėjimų nepademonstravo įspūdingą įvartį pelnęs Ugnius Čižas. „Comet“ klubo puolėjas įveikė varžovų gynėją vienas prieš vieną ir krisdamas fantastišku metimu atbula lazda nuo vartų virpsto nepaliko jokių vilčių vartininkui Vito Nikoličiui (14:48, rez. perd. A. Bosas).

Antrasis kėlinys prasidėjo dar viena pavojinga lietuvių ataka, kai sumaištis prie varžovų vartų kilo po tolimo Pauliaus Rumševičiaus bandymo, bet ir vėl įvarčio pelnyta nebuvo. Kiek vėliau lietuviams pirmą kartą rungtynėse teko žaisti turint vienu žaidėju mažiau, tačiau nepaisant to, jog ilgą laiką mūsų šalies atstovams nepavyko išmesti ritulio iš savo zonos, didelių sunkumų Laurynui Lubiui šių minučių metu nekilo.

Trečiąjį kėlinį lietuviai pradėjo regzdami vieną ataką po kitos, net neleisdami varžovams pagalvoti apie galimybę atsakyti savo išpuoliais. Visgi, penkias minutes trukęs spaudimas baigėsi be įvarčių, o po ilgo laiko ataką surengę Kroatijos ledo ritulininkai iš labai arti patikrino L. Lubio budrumą, kuris atrėmė oponentų metimą.

Pavojingas išpuolis Kroatijos rinktinei pridėjo pasitikėjimo savo jėgomis ir šįkart jau jie sugebėjo kelioms minutėms įsitvirtinti greta Lietuvos rinktinės vartų, bet patikimai žaidusi gynyba leido ir šį kartą išvengti varžovų įvarčio bei vėl aplyginti žaidimą. Nepaisant ilgą laiką trukusio sėkmingo žaidimo gynyboje, Kroatijos rinktinės veteranas Marko Tadičius galiausiai atliko metimą iš toli ir po sėkmingo rikošeto ritulys suspurdėjo Lietuvos rinktinės vartų tinkle (52:27, rez. perd. Marko Šakičius, Dominicas Čaničius).

Paskutinę mačo minutę Kroatijos rinktinė vartininką keitė šeštuoju aikštės žaidėju, o tai leido lietuviams pelnyti trečiąjį įvartį. Iš savo aikštės zonos ritulį į vartus pasiuntė pirmąjį įvartį gindamas nacionalinės rinktinės garbę pelnęs gynėjas Paulius Rumševičius (57:57).

Vieną pergalę per tris mačus iškovojusi Lietuvos rinktinė olimpiniame atrankos turnyre tarp keturių komandų liko trečia ir baigė savo kelią link olimpinių žaidynių.