Sportas

2015.09.17 10:16

J. Valančiūną aukštinanti Italija verkia: Lietuva nužudė mus mūsų pačių ginklu

15min.lt2015.09.17 10:16

Italijos krepšinio rinktinė šiame Europos čempionate rimtai svajojo apie medalius, tačiau kelią į pusfinalį užkirto Lietuvos krepšininkai. Po pralaimėjimo Italijos spaudoje vyravo dramatiškos nuotaikos.

Dienraščio „Gazzetta“ antraštė skelbia: „Italija, svajonė baigėsi čia. Lietuva lieka tabu“.

„Italų gynyba kaip visada paniro į amneziją, o lietuviai išpešė viską, ką galėjo su puikiu tritaškių pataikymu“, – saviškių pralaimėjimo priežastis aiškino Mario Canfora.

„Corriere dello sport“ skelbia „Italija, žiauri patyčia. Nokautas per pratęsimą“.

„Medalių viltys buvo sudaužytos, nepaisant stoiško Andrea Bargnani pasirodymo. Lietuvius į priekį vedė ne tik Jonas Valančiūnas ir Jonas Mačiulis, bet ir mažiau tikėtini lyderiai – Mantas Kalnietis ir Artūras Milaknis“, – apibendrina dienraštis.

„La Stampa“ pabrėžė, kad italams ir vėl nepavyko palaužti lietuvių: „Lietuva lieka tabu. Italija atsisveikina su europietiška svajone“.

„Italų širdžių šįkart neužteko. Krepšininkai paliko aikštę iškeltomis galvomis, nes padarė viską, ką galėjo rungtynėse, kur iškart susidūrė su lietuvių spaudimu. Lietuviai laimėjo vedami galingojo Jono Valančiūno“, – lietuvių lyderį išskyrė dienraštis.

„Il Messaggero“: „Italija, sudie svajonėms apie šlovę. Į pusfinalį pateko Lietuva“.

„Skaudžiausia, kad Italija ir dar kartą krito prieš Lietuvą. Europos čempionatuose mes lietuviams pralaimėjome septynis kartus iš septynių“, – kartėlį liejo dienraštis.

„Pianeta basket“: „Mėlynųjų“ svajonės žlugo per pratęsimą, Lietuva pusfinalyje“.

„Lietuviai niekada patys nemiršta ir nepasiduoda, todėl juos reikia nugalėti. Varžovai visą laiką buvo arčiau pergalės ir įrodė pranašumą. Olimpinė svajonė išlieka, tačiau taip toli nuėjus po pralaimėjimo lieka kartėlis“, – rašė Lorenzo Belli.

„Basket Italy“: „Valančiūnas ir tritaškių uraganas nušlavė „mėlynųjų“ svajones.“

„Lietuviai pasinaudojo ginklu, kuris turėjo būti mūsų. Valančiūnas ir lietuvių snaiperiai sušaudė mūsų krepšininkus. Mūsų ašarų skaičiai aiškūs: 11/18, 61,1%“, – lietuvių tritaškių pataikymą citavo italai.

„Basketnet“: „Epinis iššūkis. Lietuva galingu pasirodymu sudaužė „mėlynųjų“ svajones“.

„Deja vu vardu Lietuva sugrįžo. Lietuvių absoliutus diktatas, atakuojant italų krepšį ir maitinant Joną Valančiūną kamuoliais buvo sėkminga operacija nuo pat pradžių“, – apie lietuvių dominavimą rašė apžvalgininkas.