Sportas

2020.02.08 23:39

Galingas pareiškimas – varžybose Lenkijoje krito šuolių su kartimi pasaulio rekordas

LRT.lt2020.02.08 23:39

Praėjus vos keturioms dienoms nuo to, kai varžybose Vokietijoje rimtai kėsinosi į pasaulio rekordą, švedų šuolininkas Armandas Duplantis šeštadienį uždarų patalpų varžybose Lenkijoje savo pasiekė – pasaulis turi naują šuolių su kartimi rekordininką, o jo rezultatas – 6,17 metro.

A. Duplantis pagerino beveik šešerius metus gyvavusį rekordą – 2014-aisiais Ukrainoje prancūzas Renaudas Lavillenie buvo įveikęs 6,16 metro aukštį.

Vos pagerinęs rekordą 20-metis sportininkas sunkiai rinko žodžius.

„Nemanau, kad jau suvokiau, kas ką tik nutiko. Net nejaučiu, kad mano kojos dabar būtų ant žemės, atrodo, kad dabar esu kažkur kitame pasaulyje, – Lenkijos televizijai kalbėjo A. Duplantis.

Vos pradėjęs šokinėti, nuo pat mažens norėjau būti geriausiu ir pagerinti pasaulio rekordą. Nemoku paaiškinti šio jausmo, tai yra kažkas, ko norėjau dar nuo tada, kai man buvo treji“.

Varžybose Lenkijoje rekordas krito sportininkui atliekant savo antrąjį bandymą.

Natūralu, jog dabar šuolininkas tapo vienu iš pagrindinių pretendentų iškovoti aukso medalį Tokijo olimpinėse žaidynėse, tačiau teigė, jog dėl tokių akimirkų ir gyvena.

„Tame nėra jokios paslapties, viskas susideda iš didžiulio darbo, kuris mane pagaliau atvedė į šią akimirką“, – pasakojo švedas.

Vienas iš pirmųjų, pasveikinusių naująjį rekordininką, buvo legendinis Ukrainos šuolininkas Sergejus Bubka, šešis kartus pasaulio čempionas, taip pat ne kartą pats gerinęs pasaulio rekordą ir jį pakėlęs nuo 5,85 metro iki 6,14 metro.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.