2020.02.08 16:45

Trijų valandų trileryje pralaimėjęs Berankis baigė pasirodymą turnyre Indijoje

LRT.lt2020.02.08 16:45

Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis (ATP-73) baigė savo pasirodymą Indijoje vykstančiame ATP-250 turnyre. Lietuvis po ilgos ir sekinančios kovos varžybų pusfinalyje 1:2 (7-6, 6-7, 6-7) nusileido čekų atstovui Jiri Vesely ir pasirodymą turnyre baigė

Finale J. Vesely varžovu bus 28-erių australas Jamesas Duckworthas (ATP-96) arba geriausias Baltarusijos tenisininkas 27-erių Jegoras Gerasimovas (ATP-90).

Tuo tarpu pusfinalio mačas užtruko net 3 valandas ir 6 minutes.

Pirmasis setas vyko permainingai – lietuvis buvo išsiveržęs į priekį 3:1, tačiau varžovas netruko rezultatą išlyginti (3:3).

Vėlesnėse seto stadijoje lietuvis vėl kelis kartus pirmavo (5:4, 6:5), tačiau išplėšti taško nesugebėjo ir seto baigtis nusikėlė į pratęsimą. Čia sėkmingiau pasirodė mūsiškis, po įtemptos kovos pratęsimą laimėjęs 10:8 ir išsiverždamas į priekį 1:0.

Antrame sete lietuvis ir čekas keitėsi laimėtais geimais (2:2), kol mūsiškis galų gale persvėrė svarstykles savo naudai (3:2).

Visgi, antroje seto dalyje J. Vesely perėmė iniciatyvą į savo rankas ir atsidūrė per žingsnį nuo pergalės sete (6:5).

Tačiau lietuvis nenuleido rankų ir po įspūdingo dvyliktojo geimo išplėšė antrąjį pratęsimą šiame mače (6:6).

Visgi, antrajame pratęsime R. Berankiui taip nesisekė – jis pralaimėjo 3:7 ir mačo baigtis nusikėlė į trečią ir lemiamą setą.

Jame abu sportininkai startavo laimėdami vienas kito padavimus ir rezultatas buvo lygus (2:2).

Vėliau žaidėjai laimėjo savus padavimus ir rezultatas vėl buvo lygus (3:3).

Atkakli kova tęsėsi ir toliau – lietuvis įrodė pranašumą savo padavimo metu, tačiau jam tuo pačiu atsakė ir J. Vesely (4:4).

Devintajame geime R. Berankis vienu metu buvo rimtai priremtas prie sienos, tačiau atsitiesė ir, dar kartą laimėjęs savo padavimą, atsidūrė per žingsnį nuo pergalės (5:4). Tačiau net ir tada jo varžovas ginklų nesudėjo ir rezultatas vėl tapo lygus (5:5).

Kitame geime laimėjęs lietuvis vėl įgavo persvarą, tačiau čekas grąžino pusiausvyrą (6:6).

Pratęsime kurį laiką iniciatyvos neturėjo nė vienas žaidėjas, tačiau vėliau R. Berankis pasinaudojo varžovo klaida, pats laimėjo du savo padavimus ir susikūrė saugesnę persvarą (6:3). Visgi, netrukus čekas atsitiesė ir intriga grįžo (6:6).

Mačo pabaigoje čekas laimėjo savo taškus, nebeleido R. Berankiui atsitiesti ir eliminavo jį iš turnyro (7:9).

Iki pusfinalio nužygiavęs R. Berankis užsitikrino 90 ATP taškų ir 28 540 JAV dolerių piniginį prizą.