2020.02.07 22:15

„Maccabi“ paskutinėmis sekundėmis palaužė „Fenerbahče“ ekipą

„Panathinaikos“ susitvarkė su „Zenit“
LRT.lt 2020.02.07 22:15

Dramatišką pergalę Eurolygoje iškovojo Tel Avivo „Maccabi“ (16-8) krepšininkai. Išvykoje žaidusi Izraelio ekipa 78:77 (20:23, 21:17, 23:23, 14:14 palaužė Stambulo „Fenerbahče“.

Tai buvo pirmoji „Fenerbahče“ nesėkmė po trijų pergalių iš eilės. „Maccabi“, savo ruožtu, su 16 pergalių rikiuojasi penktoje vietoje.

Paskutinę rungtynių minutę Leo Westermannas tritaškiu persvėrė rezultatą turkų naudai – 75:74. Visgi savo atsakymą jau kitos atakos metu pateikė Tyleris Dorsey, pataikęs dvitaškį.

Iki rungtynių likus žaisti 7 sekundėms Kostas Sloukas sumetė abu baudų metimus ir vėl grąžino persvarą šeimininkams. „Maccabi“ paprašė minutės pertraukėlės ir po jos sensacingai išplėšė pergalę – link lanko sviestą kamuolį sugavęs Othello Hunteris metimu iš po krepšio įmetė pergalingus taškus.

Nugalėtojų gretose kartu su O. Hunteriu po 13 taškų įmetė Deni Avdija.

„Fenerbahče“ gretose rezultatyviausiai sužaidė Derrickas Williamsas, surinkęs 22 taškus. Dar po 18 pridėjo Nikola Kaliničius bei Kostas Sloukas.

„Fenerbahče“: Derrickas Williamsas 22 (1/6 tritaškių, 6 atk. kam.), Nikola Kaliničius (7/8 metimų) ir Kostas Sloukas (4 rez. perd.) po 18, Janas Vesely 12 (5/9 dvitaškių, 8 atk. kam., 4 rez. perd.).

„Maccabi“: Othello Hunteris (6/8 dvitaškių) ir Deni Avdija (3/6 tritaškių) po 13, Aaronas Jacksonas 12, Quincy Acy 11 (5/5 metimų), ... , Amar‘e Stoudemire‘as 2 (3 atk. kam., 11 minučių).

Kitose rungtynėse varžovus iš Sank Peterburgo įveikė ir į pergalių kelią grįžo Atėnų „Panathinaikos“ (14-10). Ricko Pitino auklėtiniai 96:81 (30:11, 16:29, 25:20, 25:21) nugalėjo „Zenit“ (7-17) krepšininkus.

Graikus į pergalę vedė Thomas Deshaunas, per 35 minutes įmetęs 27 taškus, atkovojęs 6, perėmęs 1 kamuolį ir surinkęs 30 naudingumo balų.

Svečių gretose su 21 tašku rezultatyviausias buvo Gustavo Ayonas.

Kitoje itin nerezultatyvioje dvikovoje „Valencia“ (12-12) palaužė toliau klumpančią Miuncheno „Bayern“ ekipą (7-17). Svečiai iš Ispanijos triumfavo 66:59 (15:13, 9:17, 21:16, 21:13).

Nugalėtojų gretose su 15 taškų ir 6 atkovotais kamuoliais išsiskyrė Gregas Monroe.