Sportas

2020.02.07 14:48

„Riterių“ treneris Čepas: medaus mėnuo baigėsi

LRT.lt 2020.02.07 14:48

Prieš mėnesį į treniruočių ciklą susirinkę A lygos bronzos medalių laimėtojai Vilniaus „Riteriai“ jau sužaidė ketverias kontrolines rungtynes, skelbiama klubo pranešime spaudai.

Per jas buvo iškovota viena pergalė, viena dvikova baigėsi lygiosiomis, o dviejose buvo patirti pralaimėjimai. Keli išskirtiniai epizodai – visose rungtynėse Riteriai ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau per mažai kūrė progų prie varžovų vartų, o tai lėmė net tris sausus pasirodymus.

„Pirmasis mėnuo – tarsi medaus mėnuo. Naujas treneris, nauji reikalavimai, žaidėjai pilni energijos ir ryžto, visi nori save parodyti iš gerosios pusės. Tačiau medaus mėnuo baigėsi ir dabar pereiname į kitą etapą. Palaipsniui. Nuo pat pradžių buvome susidėlioję, kaip norime žaisti, kur pasibaigus savaitei norime būti stipresni, ką turime pagerinti. Mes vis dar ieškome, kas pakeis Teremą Moffi. Ieškome žmogaus, kuris bus killeris baudos aikštelėje, kuris visos komandos įdirbį užbaigtų įvarčiu.

Žiūrint giliau, tai esame susidėlioję akcentus, kaip norime žaisti gynyboje, kaip norime atrodyti vidurinėje ir puolamojoje fazėse. Žinome, kaip turime žaisti praradę kamuolį ir panašiai. Mes dar turime tobulėti kiekviename išvardintame aspekte, tačiau akcentas yra trečioji fazė. Artimiausią mėnesį fokusuosimės į tai“, – oficialiai svetainei sakė komandos vyriausiasis treneris Mindaugas Čepas, kurio auklėtiniai rytoj 13:30 valandą BFA manieže susikaus su Telšių „Džiugo“ futbolininkais.

– Po kiekvienų rungtynių žaidėjai vis dar pažymi jaučiamą didžiulį krūvį. Kada planuojate jį mažinti ir artėti prie tikrojo futbolo, kuris bus žaidžiamas čempionato metu?

Likus dviem savaitėms iki starto. Tuomet daugiau koncentruosimės į taktinius veiksmus, į standartines situacijas ir panašiai. Nėra taip, kad dabar mes to nedarome, tik pažymiu, kad prieš startą to bus daugiau.

– Užsiminėte apie T. Moffi pakeitimą kitu žaidėju. Ar tai reiškia, kad kažkiek gąsdina tos trejos rungtynės su nuliu įmuštų įvarčių?

– Teisybę pasakius, visai negąsdina. Anaiptol, tai mums leidžia suprasti, kur labiau turime fokusuotis ir, galbūt, peržiūrėti kai kuriuos dalykus, kalbant apie mūsų žaidimą trečioje fazėje. Bet.. iššūkiai manęs negąsdina.

– Kalbant apie pozityvius dalykus, kiek jų pastebėjote per tas ketverias rungtynes?

– Pirmiausia – aistra, kurią matau žaidėjų akyse tiek treniruočių metu, tiek kontrolinėse rungtynėse. Kiekvienam treneriui yra didžiulis džiaugsmas dirbti su tokiais žaidėjais, kurie rodo didžiulį norą, aistrą ir atsidavimą. Jie laikosi trenerių štabo pateiktų taisyklių ir nurodymų. Nei vieno nėra apatiško, kiekvienas nori treneriui įrodyti, kad būtent jis yra vertas žaisti šioje komandoje. Man kaip treneriui nėra didesnės motyvacijos, didesnio noro kiekvieną dieną ruoštis treniruotei, eiti į ją ir iš jos išeiti gavus didžiulę pozityvo dozę.

Atvykęs į „Riterių“ klubą, aš galiu pakartoti kažkada išsakytus žodžius: „Nejaučiu didesnio malonumo paneigti viešoje erdvėje eskaluojamos temos apie niekam tikusius Lietuvos žaidėjus ar trenerius“. Nėra didesnės motyvacijos padaryti priešingai ir įrodyti skeptikams, kad jie klysta. Mes turime jaunimo, turime lietuvių, kurie moka žaisti futbolą ir su kuriais galima siekti rezultato.

– Pasidalinkite įspūdžiais apie peržiūroje dalyvaujančius žaidėjus.

Kalbant apie Michaelą Thuique, tai mums jo sugebėjimai nekelia jokių dvejonių. Apie jį esame susirinkę pakankamai daug informacijos iš trenerių, kurie dirbo su juo, todėl jo tiek žmogiškosios, tiek profesionalo savybės yra mums puikiai žinomos. Aišku, šiuo metu jis dar nėra geriausios sportinės formos, tačiau tai tik laikina. Galvoju, kad jis yra realiausias kandidatas tinkamai pakeisti T.Moffi.

Vidurio gynėjas Mamadou į Lietuvą atvyko vos prieš kelias dienas. Nors spėjo sužaisti vienas kontrolines rungtynes, tačiau daryti išvadas dar per anksti. Įprastai, iš vienų rungtynių aš nesprendžiu apie žaidėjo sugebėjimus. Be to, šiuo atveju mes tam dar turime laiko ir, išsigryninę jo stipriąsias ir silpnąsias puses, su trenerių štabu priimsime sprendimą.

Kalbant apie Ali, tai situacija yra dar kitokia. Jis turi kontraktą ir pas mus galėtų atsirasti tik nuomos sąlygomis. Jis universalus žaidėjas, o tokie žaidėjai treneriams atriša rankas.

– Kiek komandai atsilieps Tado Simaičio patirta trauma?

Labai dėl to išgyvename ir linkime Tadui kuo greičiau pasveikti. Vis tik, mes turime konkurencingus vartininkus, kurie sunkiai dirba ir, sulaukę savojo šanso, turi juo pasinaudoti ir įrodyti, kad jis yra vertas ir yra pilnavertis mūsų šeimos narys.

– Rytoj laukia rungtynės su „Džiugu“. Ko tikitės iš šių rungtynių?

Tikiuosi konstruktyvesnio žaidimo, ypač kalbant apie situacijas prie varžovų vartų. Tikiuosi įvarčių, nestandartinių sprendimų, tikiuosi ir tos pačios aistros, kurią mačiau per tas ketverias rungtynes. Taip pat tikiuosi pergalės.