Naujienų srautas

Sportas2020.02.06 22:37

Po nesėkmės Jasikevičius kalbėjo ir apie teisėjus: turiu kovoti už savo vyrus

LRT.lt 2020.02.06 22:37

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sužaidė įspūdingas rungtynes išvykoje su Stambulo „Anadolu Efes“, pagerino klubo pataikytų tritaškių rekordą, tačiau pergalei nepakako net ir to – varžovams buvo nusileista 91:96.

„Žalgiris“ pataikė net 19 tolimų metimų iš 31, taip pagerino savo pačių rekordą, kuris iki tol buvo 14, o tuo pačiu pasiekė ir geriausią sezono rezultatą visoje Eurolygoje.

Po skaudžios nesėkmės kauniečių strategas Šarūnas Jasikevičius kalbėjo apie solidų savo komandos pasirodymą, tačiau tuo pačiu nepagailėjo ir kritikos teisėjų, kurie dvikovos pabaigoje užfiksavo įtartiną kauniečių pražangą, atžvilgiu.

„Pritrūko detalių. Žaidžiant tokį fantastinį puolimą, mes gynyboje kažkiek neipadarėme detalių. Labai daug taškų, palyginus. Aišku, mes žaidžiame tikrai prieš geriausią komandą, kaip vakar ir šnekėjome, ir jie už tas detales tikrai labai nubaudė.

Toks dvejopas jausmas, nes tu pralaimi rungtynes, bet atrodo esi patenkintas žaidėjų kovingumu, nusiteikimu. Atrodo, buvo toks tikėjimas, kad atvažiavęs į Stambulą gali aplošti Efesą ir tai yra super. Bet antras kėlinys, aš manau, ypač gynyboje, tai buvo tikrai blogas. Nesuprantamas dalykas su nepadarytomis baudomis. Tos pačios dainelės. Jeigu Efeso vidurkis yra 88 taškai, mes čia negalime išlošti, jei nenuimame jų skaičių. Lygiai tą patį kalbėjome Madride, Atėnuose ir lygiai tą patį šnekame šiandien“, – kalbėjo Š.Jasikevičius.

– Rungtynių pradžioje bandėte gaudyti varžovus su energija, daug greito puolimo, kaip tai pavyko?

– Žinote, čia nėra tokių dalykų, kad reikia imti iš energijos ar kažko. Svarbu žaisti mūsų krepšinį, pamaišant tai su jų problemomis gynyboje. Gal tiek. Kiekvienas rungtynes turi žaisti su energija, bet ne per kiekvienas rungtynes įkris 19 tritaškių.

– Pirmoje rungtynių pusėje Shane`ą Larkiną dažniausiai prižiūrėjo Thomasas Walkupas, o ketvirtajame kėlinyje jau prie jo stovėjo ir kiti žaidėjai. Kokia buvo to idėja?

– Beaubois mus baudė kažkuriose situacijose ir Larkinas vis tiek žaisdavo prieš susikeitimą. Tai buvo nelabai svarbu, kas jį gins – ar Lukas, ar Walkupas.

– Kaip pirmoje pusėje pavyko išjungti Larkiną ir kas pasikeitė vėliau?

– Vienas dalykas, kad gynėmės agresyviai, dvigubindami. Po to jie pakeitė savo penketą ir mums reikėjo daugiau keistis dengiamaisiais. Zachas LeDay gana neblogai tvarkėsi ir gynyboje, ir puolime. Bet šioje situacijoje vėl kažkiek nesulaukėme pagarbos. Lukas Lekavičius negavo tų pačių baudų, kaip Larkinas.

Suprantu, kad vienas yra superžvaigždė, o kitas yra tik kylantis žaidėjas. Aš neturiu jokių problemų šnekėti, kad pagrindinis mačo momentas buvo bauda Nigelui. Ten buvo šimtaprocentė bauda puolime.

Antras dalykas, jeigu aš gaunu techninę pražangą, 95 procentai, kad aš jos nusipelnau. Čia nukrito kėdė ir ją gavau, dar vienas taškas. Kažkiek su tuo momentu mums nepasisekė. Vėl pabrėšiu – nesulaukėme pagarbos.

– Kas atnešė tą 19 tritaškių rekordą, ar tai varžovų gynyba?

– Pirmoje pusėje tikrai susikūrėme, tikrai atakavome visus ten, kur turėjome atakuoti. Puolime tikrai sužaidėme kažkas tokio.

Sakau, kažkaip žiauriai sunku, nes, atrodo, ir daug kuo patenkintas ir pralaimi. Tikrai matėsi, kad žaidėjai nori išlošti. Bet grįžtame prie to, kad detalės lemia viską ir mes dar labai daug detalių nepadarėme ir dėl to prasileidome kokius 30 taškų.

– Jockas Landale`as su komanda apšilinėjo, bet nežaidė. Tai labiau dėl ligos, ar žaidimo planas?

– Nežinau, manau, tiek Zachas, tiek Martinas žaidė gerai. Tai ne kažkokios tarpklasinės, kur kiekvienas turi žaisti būtinai. Sezonas trunka 10 mėnesių, bus dar tų šansų.

– Kaip teisėjas bandė aiškinti tą Hayeso pražangą?

– Kad jis buvo viduje.

– Net ne taip, kad jis vėlavo?

– Ne tame esme. Iš švilpuko greičio matėsi, kad jis pats nepamatė, kada tai buvo. Nežinau, kaip jums atrodys, bet labai aiškiai matosi, kada teisėjas užtikrintas savo švilpuku, o kada kelia savo ranką ir po to „a-a-a“... Viskas aišku – Stambule žaidžiame prieš geriausią komandą. Ir dėl to apie tai reikia šnekėti.

Man jokio skirtumo – bus baudos, nebus, aš turiu kovoti už savo vyrus.

– Po pirmojo pralaimėjimo turkams Kaune sakėte, kad tas pralaimėjimas buvo kitoks. Ar tokiu galima pavadinti ir šį?

– Šiandien žaidėme dar geriau nei Kaune, lyginant puolimą. Tas pats, žaidimas, bet viskas susideda iš to, pataikysi ar ne. Šiandien labai daug pataikėme ir dar gražiau atrodėme. Susikūrėme ir Kaune, bet prametėme. Smagu dėl vyrų, nesmagu dėl pralaimėjimo.

– Tris kėlinius kontroliavote žaidimą. Ar jautėte, kad buvo momentas, kada galėjote nulaužti rungtynes?

– Sunku pasakyti, nes labai talentinga komanda, nežinau, ką reiškia nulaužti. Jeigu nori nulaužti rungtynes, mano manymu, turi padaryti tai iš gynybinės pusės. Būtent taip ir susikūrėme tą pranašumą: sustabdėme, nubėgome, įmetėme. Įmetė iš Walkupo pasų KC, Rokas labai gerai atmetinėjo kamuolius. Didelės komandos iš gynybos sustabdo ir perlaužia daugumą komandų. Dėl to labai pikta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi