2020.02.06 19:15

Tritaškių rekordo nepakako: neįtikėtinai iš toli pataikęs „Žalgiris“ krito taškų lenktynėse Stambule

LRT.lt2020.02.06 19:15

Kauno „Žalgiris“ (9-15) pagerino klubo tritaškių Eurolygoje rekordą bei pasiekė geriausią šio sezono visos lygos rekordą, tačiau pergalei nepakako net ir to – kauniečiai išvykoje įtemptose rungtynėse 91:96 turėjo pripažinti turnyro lyderių Stambulo „Anadolu Efes“ (21-3) pranašumą.

Ankstesnis klubo rekordas – 14 tritaškių per rungtynes Eurolygoje – buvo pagerintas jau ketvirtojo kėlinio starte, kai pataikė visas rungtynes solidžiai atakavęs KC Riversas.

19 tritaškių iš 31 (61,3 proc.), kuriuos pataikė žalgiriečiai, taip pat yra ir naujas Eurolygos sezono rekordas.

Stambulo komanda taip pratęsė savo pergalių seriją jau iki 9, o kauniečiai pralaimėjo pirmą kartą po 3 laimėjimų

Pirmus du kėlinius aikštelėje vyravo lygi kova – pačioje mačo pradžioje žalgiriečiai buvo atitrūkę 10:2, tačiau vėliau Stambulo krepšininkai grįžo į rungtynes ir iki pat pertraukos skirtumas nė karto nebuvo didesnis nei 5 taškai.

Į kiekvieną šeimininkų bandymą spurtuoti žalgiriečiai rasdavo vaistų, o labiausiai KC Riverso dėka po dviejų kėlinių Kauno krepšininkai įpusėjus mačui buvo priekyje 43:40.

Panašiai tęsėsi ir trečiasis ketvirtis – kauniečiai toliau puikiai atakavo iš toli (būtent tada ir buvo pakartotas klubo Eurolygos tritaškių rekordas (14)), tiesiog dominavo puikiai iš toli pataikęs E. Ulanovas ir vienu metu kauniečiai buvo pabėgę didžiausia vakaro persvara (65:56).

Tačiau svečiams nesusiklostė paskutinės ketvirčio minutės, kai buvo pralaimėtas spurtas 0:7 ir oponentai priartėjo (65:63).

Ketvirtojo kėlinio starte tolimais metimais pasižymėjo KC Riversas su Zachu LeDay ir kauniečiai vėl įgavo saugesnę persvarą (71:68).

Varžovai grasino priartėti, tačiau jau trečiąjį savo tolimą metimą pataikė Z. LeDay (74:73).

Tačiau „Anadolu Efes“ pamažu perėmė iniciatyvą, puolime savo ritmą atrado Shane`as Larkinas ir žalgiriečiai po ilgos pertraukos turėjo vytis varžovus (76:78).

Kauniečiai tada buvo nubausti technine pražanga, o tuo pasinaudoję turkai dar labiau pagilino „Žalgirio“ duobę (76:82).

Likus žaisti dvi minutes KC Riversas sumetė tris baudas ir išlaikė kauniečius nedideliu atsilikimu (81:85).

Paskutinėmis sekundėmis kauniečiai dar bandė griebtis pražangų taktikos, tačiau prie linijos šeimininkai neklydo ir pratęsė savo pergalių seriją.

Įspūdingą renesansą antroje mačo pusėje išgyveno Turkijos komandos lyderis Shane`as Larkinas – per pirmus du kėlinius jis nepelnė nė taško ir surinko -5 naudingumo balus, tačiau atsitiesė po pertraukos ir baigė mačą su 25 taškais ir 27 naudingumo balais.

„Anadolu Efes“: Shane'as Larkinas 25, Vasilije Micičius 22, Tiboras Pleissas ir Krunoslavas Simonas po 15, Rodrigue'as Beaubois 10.

„Žalgiris“: Zachas LeDay 22, K.C.Riversas 21, Edgaras Ulanovas 12, Nigelas Hayesas 11, Thomasas Walkupas ir Lukas Lekavičius po 9.

Rungtynių eiga:

Jau vienoje pirmųjų paskutinio kėlinio atakų KC Riversas tolimu metimu, taip pat pagerindamas ir žalgiriečių tritaškių rekordą, vėl leido šiek tiek atitrūkti (68:63).

Visgi, laikas tiksėjo, aukštesnę pavarą įjungė Shane`as Larkinas ir šeimininkai privertė žalgiriečius atsidurti besivejančių vaidmenyje (74:77).

Po trečiojo kėlinio: „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 63:65 (19:20, 21:23, 23:22).

Antroji mačo dalis prasidėjo taip, kaip baigėsi ir pirmoji - kauniečiams tritaškį pelnė N. Hayesas (46:40). Pirmuosius savo taškus pelnė Stambulo komandos lyderis Shane`as Larkinas ir šeimininkai sumažino žalgiriečių persvarą (48:46).

Po tolimą metimą pridėjo E. Ulanovas ir N. Hayesas, o kauniečiai ir toliau valdė rungtynes (54:50). Situacija nesikeitė ir toliau - savo metimus pataikė E. Ulanovas, L. Lekavičius, o kauniečiai buvo priekyje (60:54).

Netrukus kauniečių pranašumas pasiekė naują rekordinę ribą (65:56). Visgi, kėlinio pabaigoje šeimininkai spurtavo ir prieš paskutines dešimt minučių žalgiriečių persvara sumažėjo iki 65:63.

Po antrojo kėlinio: „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 40:43 (19:20, 21:23).

Antrąjį ketvirtį jau trečiuoju savo tritaškiu pradėjo V. Micičius ir žalgiriečiai vėl atsiliko (19:20). Šeimininkai jau kėsinosi atitrūkti, tačiau juos tritaškiu pristabdė Lukas Lekavičius, iš viršaus įkrovė Zachas LeDay ir rezultatas vėl tapo lygus (25:25).

Komandos netrukus apsikeitė tritaškiais, tačiau Rodrigue`as Beaubois pridėjo dar vieną ir kauniečiai vėl atsiliko (28:31). Rungtynėse ir toliau dominavo puolimas, o svečiai nuo Stambulo krepšininku atsiliko nedideliu skirtumu (33:35).

Po kelių minučių KC Riversas dviem tolimais metimais vėl išvedė į priekį žalgiriečius (40:35). Tačiau įsisiautėti kauniečiams šeimininkai neleido ir rezultatas vėl tapo lygus (40:40).

Kėlinį eiliniu savo tritaškiu baigė KC Riversas ir į pertrauką svečiai išėjo pirmaudami 43:40.

Po pirmojo kėlinio: „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 19:20.

Startinis kauniečių penketukas: Thomasas Walkupas, Artūras Milaknis, Edgaras Ulanovas, Nigelas Hayesas, Martinas Gebenas.

Pirmieji mače pasižymėjo žalgiriečiai - tritaškį šovė Edgaras Ulanovas (3:0). Netrukus iš toli pasižymėjo ir Thomasas Walkupas, o kauniečių pranašumas šoktelėjo (6:0).

Savo taškų sąskaitą atsidarė ir Nigelas Hayesas, tačiau, sužaidus beveik keturias minutes, pirmus taškus pelnė ir šeimininkai (8:2).

Pamažu Stambulo ekipa išsijudino ir netrukus iš žalgiriečių persvaros liko vos vienas taškas (10:9). Čia pat dvitaškį su pražanga realizavo Tiboras Pleissas ir svečiai pirmą kartą atsidūrė besivejančių vaidmenyje (13:14).

Tačiau šeimininkai pabėgti nesugebėjo - žalgiriečiai jų spurtą pristabdė, patys atsakė sėkmingomis atakomis ir po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje 20:19.

„Sinan Erdem“ arenoje ketvirtadienį susikaus dvi bene karščiausios turnyro komandos – Turkijos krepšininkai yra iškovoję jau aštuonias pergales iš eilės, tuo tarpu kauniečiai per tą pačią atkarpą laimėjo šešis kartus ir, kartu su Maskvos CSKA, yra antra daugiausiai pergalių per tokį laiką iškovojusi komanda.

Į Stambulą išvyko ir dėl viruso antradienio rungtynes su Pirėjo „Olympiakos“ praleidęs Jockas Landale`as. Tačiau net ir jo paslaugų neprireikė – žalgiriečiai rungtynes laimėjo 94:69.

Tuo tarpu „Anadolu Efes“ pirmasis savaitės testas buvo sunkesnis – jie tik po sunkios kovos išvykoje 82:80 palaužė Maskvos CSKA.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes Kaune gruodžio mėnesį turkai po sunkios kovos laimėjo 74:68.