Naujienų srautas

Sportas2020.02.06 17:43

Vis garsiau kalbama apie F-1 etapo Kinijoje nukėlimą

LRT.lt 2020.02.06 17:43

Jau buvo skelbta, kad FIA ir „Formulė-1“ yra susirūpinę situacija Kinijoje, kurioje plinta koronovirusas ir būsimojo „Formulės-1“ etapo Šanchajuje likimu. Prieš kelias dienas Šanchajaus valdžia uždraudė bet kokius sporto renginius kovo mėnesį mieste, kol praeis ligos protrūkis. Trečiadienį Londone įvyko „Formulės-1“ Strateginės grupės posėdis, kuriame jo dalyviai aptarė susidariusią situaciją, rašo f-1.lt.

„Formulės-1“ sporto direktorius Rossas Brawnas neatmeta, kad šis etapas gali būti perkeltas kur kas vėlesniam laikui, o galutinis sprendimas turi būti priimtas per dvi ar tris savaites. Jo žodžiais, dabar viskas priklauso nuo lenktynių organizatoriaus.

Rossas Brawnas: „Jei lenktynės neįvyks numatytu laiku, t.y. balandžio 19 d., tai jos bus perkeltos. Mes paliksime jiems galimybę varžybas surengti vėlesniu laiku. Kinija – tai audringai besivystanti rinka, todėl mes ten norime surengti GP etapą. Greičiausiai, mes sukeisime etapus vietomis ir bandysime suteikti laisvą laiką Kinijos GP kažkur metų pabaigoje.

Viskas yra labai sudėtinga. Mes laukiame, kol lenktynių organizatorius Šanchajuje ir vietos valdžia priims sprendimą ir aš spėju, jog jie tai padarys. Visi vieši renginiai tame mieste kovo mėnesį buvo atšaukti – tai tragiška ir labai sudėtinga situacija. Aš manau, kad per artimiausias dvi savaites mes sužinosime, kas mūsų laukia.

Yra du galutiniai terminai, susiję su logistika. Vienas iš jų baigiasi šią ar kitą savaitę – tai jūrinių krovinių išsiuntimo laikas, kai mes turime išsiųsti degalus ir pan. Bet nebus nieko baisaus, jei mes išsiųsime šiuos krovinius, jei ir vėliau teks juos susigrąžinti.

Antras laikas – datos, kai į Šanchajų reikia išsiųsti žmones, kad jie viską paruoštų lenktynėms. Tai bus po dviejų ar trijų savaičių. Tai bus esminis momentas. Būtent tada mes pasakysime tiksliai, kas mūsų laukia“.

Paskutinį kartą „Formulės-1“ istorijoje lenktynės buvo atšauktos 2011 metais, kai dėl masinių neramumų varžybos neįvyko Bahreine. Beje, tada taip pat buvo planuota perkelti lenktynes vėlesniam laikui, tačiau komandos nepalaikė tokios minties ir GP visai neįvyko.

2020 metų F-1 tvarkaraštis sudarytas iš 22 etapų, jis yra labai glaustas, per baigiamąjį sezono trečdalį per 14 savaičių turėtų įvykti net devynios lenktynės. Bandymas į šį laikotarpį įtraukti dar ir Kinijos GP sukeltų didelių sunkumų, susijusių su logistika ir dar neaišku, ar komandos su tuo sutiks.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi