Naujienų srautas

Sportas2020.02.07 10:21

Matkevičius – apie Motiejūno vaidmenį rinktinėje, sugrįžtančius lyderius ir varžovus Europos čempionato atrankoje

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2020.02.07 10:21

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabe ir Bostono „Celtics“ klube skautu dirbantis Benas Matkevičius jau dėlioja pirmuosius būsimus darbus su nacionaline ekipa. 

Mūsų šalies rinktinė, treniruojama naujojo trenerio Dariaus Maskoliūno, 2021 m. Europos čempionato atrankos turnyro pirmajame lange vasario 21 d. Belgijos Monso mieste susitiks su belgais, o vasario 24 d. Vilniuje stos į kovą su čekais.

B. Matkevičius buvo dešinioji D. Maskoliūno ranka sudarant išplėstinį Lietuvos vyrų rinktinės kandidatų sąrašą. Kauno „Žalgiryje“ dirbantis D. Maskoliūnas ne veltui pasitikėjo B. Matkevičiaus žiniomis – šis specialistas darbavosi ir Dainiaus Adomaičio treniruojamoje rinktinėje, kuri dalyvavo atrankos turnyre į 2019 m. pasaulio taurės turnyrą.

Apie darbus su Lietuvos rinktine bei pasiruošimą pirmosioms 2021 m. Europos čempionato atrankos turnyro rungtynėms B. Matkevičius kalbėjosi LRT RADIJO laidoje apie sportą „Čempionų pietūs“ kartu su portalo LRT.lt sporto žurnalistu Ryčiu Kazlausku ir LRT TELEVIZIJOS sporto reporte Dovile Šeduikyte.

„Pažįstu visus krepšininkus, kurie dalyvavo atrankos turnyre į pasaulio taurę. Dirbome kartu, todėl D. Maskoliūnui pateikiau tų žaidėjų sąrašą, kuris yra logiškas ir tinka šiam Europos čempionato atrankos turnyro langui. Žaidėjai bus jau patyrę turnyro specifiką ir šiek tiek susižaidę. Tikslas – kuo greičiau įsivažiuoti ir, kuo greičiau susižaisti. Tos norimos „Žalgirio“ sistemos bet kam per tris dienas neįdiegsi. Žaidėjai turi būti tam pasiruošę“, – apie išplėstinio kandidatų sąrašo sudarymą aiškino B. Matkevičius.

– Išplėstiniame rinktinės kandidatų sąraše nebuvo Donato Motiejūno pavardės. Dabar žinome, kad dėl koronaviruso situacijos Kinijoje viskas pasikeitė ir krepšininkas yra Lietuvoje bei garsiai kalba, kad grįš į rinktinę. Kaip tai keičia komandos sąrašą?

– Situacija Kinijoje buvo tokia, kad čempionato tvarkaraštis neleido jam prisijungti prie komandos. Dabar atsiradusi pertrauka leidžia jam žaisti nacionalinėje komandoje. Mums tai tik į naudą. Pavyzdžiui, mūsų laukia akistata su Belgijos rinktine, kurioje rungtyniaujantis vidurio puolėjas yra viena jų puolimo ašių. Donatui tai bus pirmas testas parodyti save. Jis atvažiuos į rinktinę ir iškart gaus vaidmenį.

– D. Motiejūnas į rinktinę grįžta po pertraukos. Kokios yra šio krepšininko stiprybės, kurias pavyktų išnaudoti Lietuvos rinktinėje ir toje „Žalgirio“ sistemoje, kurią bandys diegti D. Maskoliūnas?

– Ta sistema ir man bus nauja (juokiasi – LRT.lt). Žinoma, kad naujos sistemos ir idėjų nepavyks įdiegti per tas tris dienas. Reikės viską supaprastinti bei pritaikyti tiems žaidėjams, kuriuos turime. Rinktinėje D. Motiejūnas turės vaidmenį ir tikriausiai daugiausiai žais vidurio puolėjo pozicijoje. Turėsime patys pažiūrėti, kaip jis susižais su kitais komandos draugais. Matysime situacijas, kuriose jam reiks duoti kamuolį.

Jis yra subrendęs žaidėjas ir jo stilius nepasikeis. Žaidimas nugara – stiprioji D. Motiejūno žaidimo dalis. Bandysime duoti jam kamuolį, kad jis atskleistų savo stiprybes. Tegul jis apžaidžia tiek belgą, tiek čeką.

– Rinktinėje yra kitokioje situacijoje, kai nei prieš 2019 m. pasaulio taurės atrankos turnyrą, kuomet komandoje negalėjo žaisti tuo metu Eurolygoje rungtyniavę Mantas Kalnietis ir Mindaugas Kuzminskas. Dabar galėsite remtis šių žaidėjų paslaugomis. Ką reiškia rinktinei nuo pat pirmų atrankos susitikimų turėti tokius lyderius?

– Iš tikrųjų pasaulio taurės turnyro atrankos langai buvo labai sunkūs. Tai neturėjome Eurolygos žaidėjų, tai vėl galėjome su jais žaisti. Buvo daug skirtingų komandos veidų. Buvo sunku susižaisti per trumpą laiką. Tie žaidėjai, kurie rinktinėje žaidžia eilę metų – M. Kalnietis, M. Kuzminskas ar Jonas Mačiulis – iškart atneš naudos komandai. Tokiuose languose, kai turime mažai laiko susižaisti, nepasikviesi visų naujokų. Turi turėti kažkokias „smegenis“. Turi turėti patirties, o šie krepšininkai jos turi.

– Daugelis sirgalių galvoja, kad Lietuvos rinktinė neturės vargo Europos čempionato atrankos turnyro pirmuose susitikimuose su belgų ir čekų rinktinėmis. Ar iš tiesų rimtai ruošiatės akistatoms su šiais varžovais?

– Labai rimtai. Šis atrankos turnyro langas yra toks „ne į temą“. Dabar žaisime Europos čempionato atrankos turnyre, o birželį – olimpiniame atrankos turnyre.

Mūsų atsakomybė – atstovauti Lietuvai iš geriausios pusės. Turime tikslą laimėti abejas rungtynes. Negalime numoti ranka į šias dvikovas.

Belgijos rinktinė namuose bus tikrai nusiteikusi ir turės patyrusių žaidėjų. Žinomų ir mūsų žaidėjams. Jie turės nemažai žaidėjų iš tų rungtynių 2015 m. Europos čempionate, kuriose dėl teisėjų klaidos įveikė lietuvius.

Pažįstu ir Belgijos rinktinės trenerį, kuris prie komandos vairo stojo visai neseniai bei pradėjo naują atrankos ciklą. Komanda prieš mus bus paruošta labai gerai. Nėra aišku, ar belgams galės padėti Samas Van Rossomas, kuris gydosi traumą. Yra ir Ismaelis Bako, bet neaišku, ar jį išleis Eurolygos klubas.

Žiūrint į čekus, žaisime prieš pasaulio taurės turnyre dalyvavusią komandą. Tiesa, joje nebus Tomašo Satoranskio. Ši komanda žaidžia su didžiuliu pasitikėjimu savo jėgomis, o žaidėjai ne vienerius metus rungtyniauja kartu. Čekų treneris – aukšto lygio bei yra gudrus, mokantis paruošti komandą.

– Koks pasiruošimo procesas laukia Lietuvos rinktinės prieš pirmąsias išvykos rungtynes Belgijoje?

– Turėsime kelias treniruočių dienas, o trečiąją dieną pasidarysime rytinę treniruotę ir tikriausiai iškart keliausime į Belgiją. Treniruočių planas yra sudėliotas. Ruošimės Lietuvoje. Bus laiko įsivažiuoti. Klausimas, kokios formos krepšininkai suvažiuos į rinktinę po taurių turnyrų savaitgalio.

Praėjusiame atrankos turnyre žiūrėdavome, kokios formos suvažiuoja žaidėjai. Jeigu langas buvo vasarį, visi būdavo formoje, kurią tiesiog reikėjo palaikyti, todėl sprintų nebebėgiosi. Didžiausias iššūkis – per 3-4 dienas perteikti informaciją. Reikia, kad krepšininkai suprastų derinius, žinotų gynybos taisykles.

Visi žaidėjai, kurie atvyks į rinktinę, stebi Kauno „Žalgirio“ žaidimą, tad sugebės kažką pasiimti ir įsidėti į galvas. Manau, kad tie, kurie supranta krepšinį ir jį stebi, grečiau viską įsisavins.

Visas laidos planas:

01:48 min. Apie išplėstinį Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašo sudarymą

02:40 min. Donato Motiejūno sugrįžimas į rinktinę po pertraukos

03:55 min. Apie naujokų įtraukimą į kandidatų sąrašą

05:05 min. Ką D. Motiejūnas gali duoti rinktinei?

06:31 min. Apie potencialius rinktinės lyderius 2021 m. Europos čempionato atrankos turnyre

08:55 min. Apie būsimus rinktinės varžovus – belgus ir čekus – Europos čempionato atrankoje

12:03 min. Apie bendradarbiavimą su Dariumi Maskoliūną rinktinėje

13:30 min. Pasiruošimo procesas Europos čempionato atrankai

15:30 min. Domanto Sabonio patekimas į NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynes

17:05 min. Apie D. Sabonio talentą ir darbo etiką

19:57 min. Apie atgimusias Kauno „Žalgirio“ viltis Eurolygoje

23:30 min. Apie fantastišką Luko Lekavičiaus formą Eurolygoje

24:45 min. Apie Tel Avivo „Maccabi“ žaidimą Eurolygoje

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi