Naujienų srautas

Sportas2020.02.06 10:12

Lietuvos ledo ritulio rinktinės iššūkis Slovėnijoje – su būriu debiutantų, be lyderių ir su nauju specialistu

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2020.02.06 10:12

Naujo trenerio vadovaujama, dėl įvairių aplinkybių pajėgių žaidėjų netekusi ir būriu debiutantų papildyta Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė jau ketvirtadienio vakarą pradės kovas Jesenicėse (Slovėnija) vyksiančioje atrankoje į pagrindinį olimpinį žaidynių turnyrą. 

Lietuviai keturių komandų G grupėje kovos dėl pirmosios vietos, kuri garantuoja patekimą į vieną iš trijų pagrindinių atrankos turnyrų, o jame jau bus kovojama dėl galimybės varžytis 2022 m. Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse.

Dar prieš kovas su G grupės šeimininkės Slovėnijos, Japonijos ir Kroatijos ledo ritulininkais mūsų šalies rinktinę sudrebino pokyčiai.

Komandai dar 2019 m. Kazachstane vykusiame pasaulio ledo ritulio IA grupės čempionate vadovavęs kanadietis Danielis Lacroix pasitraukė, o jo vietą rinktinėje užėmė asistentu dirbęs specialisto tautietis 47 metų Ronas Pasco.

Apie naujojo trenerio prisijungimą prie komandos su portalu LRT.lt kalbėjo vienas iš Lietuvos rinktinės trenerių štabo narių Šarūnas Kuliešius, jis papasakojo, kad R. Pasco su dalimi rinktinės žaidėjų susipažins tik Slovėnijoje.

„Danieliui netikėtai pasitraukus iš rinktinės ir priėmus pasiūlymą treniruoti klubą Kanadoje, turėjome priimti geriausią įmanomą variantą. Šioje situacijoje Rono pasirinkimas buvo logiškas – jis jau anksčiau dirbo rinktinėje ir pažįsta ne vieną žaidėją. Žinoma, dėl gerokai pasikeitusios komandos sudėties jam teks susipažinti su dalimi žaidėjų jau tik Slovėnijoje, ten treneris atvyks tiesiai iš klubo Vokietijoje“, – pasakojo Š. Kuliešius.

Turnyre Slovėnijoje lietuviai negalės remtis dalies itin patyrusių žaidėjų paslaugomis. Tokia situacija susidarė dėl dalies ledo ritulininkų traumų ir į klubinio sezono tvarkaraštį įsispraudusio olimpinio atrankos turnyro.

Lietuvos rinktinei negalės padėti Vokietijoje žaidžiantys Tadas Kumeliauskas ir Danielius Bogdziulis, vartininkas Mantas Armalis bei kiti rinktinės senbuviai.

Vienas iš Vilniuje likusių žaidėjų – 38 metų veteranas Artūras Katulis, jis sausio viduryje patyrė klubo traumą. Patyręs ir ne viename turnyre su nacionaline ekipa dalyvavęs žaidėjas tikina, kad R. Pasco – geras lietuvių pasirinkimas.

„Žinote, su juo daug dirbti neteko, tačiau tas kelias savaites Kazachstane vykusio čempionato metu apie jį susidariau gerą nuomonę. Jis buvo atsakingas už žaidimo taktiką, todėl rinktinėje nėra naujokas. Komandai vadovaus geras specialistas“, – aiškino A. Katulis.

Į Jesenices lietuviai išvyko ne tik be kelių patyrusių žaidėjų, bet ir su gausiu debiutantų būriu. Su Lietuvos rinktinės apranga Slovėnijoje debiutuos net aštuoni žaidėjai: gynėjai Dominykas Motiejūnas, Mantas Stankius ir Ernestas Trukšnys bei puolėjai Lukas Žukauskas, Edvinas Boroška, Laisvydas Kudrevičius, Timonas Mažulis ir Karolis Krasilnikovas.

Nors naujos sudėties rinktinė neturėjo laiko papildomoms treniruotėms ir paskutines žaidimo korekcijas šlifavo tik turnyro išvakarėse, Š. Kuliešius susidariusioje situacijoje įžvelgė ir pozityvo – debiutantai turės progą parodyti savo pajėgumą.

„Žinoma, į kiekvienas rungtynes einame su mintimi laimėti, tačiau turime būti realistai – dabartinėje situacijoje mums būtų sunku konkuruoti su tokia rinktine kaip Slovėnija. Visgi jaunimas gaus savo galimybę pasirodyti. Kadangi vežamės nemažai žaidėjų, žaidžiančių ir Lietuvos čempionate, kartu galėsime įsitikinti, koks yra mūsų pirmenybių pajėgumas“, – aiškino Š. Kuliešius.

Realistiškai rinktinės situaciją būsimame turnyre įvertino ir A. Katulis. Gynėjas buvo vienas iš tų, kurie su lietuviais skaudžiai nudegė pasaulio čempionato IA grupės turnyre Kazachstane, kuomet slovėnams buvo nusileista rezultatu 0:9.

Anot A. Katulio, lietuviams dar sunku pasipriešinti rinktinei, turinčiai stiprų šalies čempionatą.

„Mūsų ir slovėnų situacijos kardinaliai skiriasi. Jie turi stiprų šalies čempionatą, o mūsų šalies pirmenybėse rungtyniauja tik keturios ekipos. Dar anksčiau Elektrėnų „Energijos“ klubas žaisdavo Latvijos ar Baltarusijos čempionatuose, o dabar ir šios komandos nebėra“, – aiškino ledo ritulininkas.

Atrankos turnyro dėl patekimo į pagrindinį olimpinės atrankos turnyrą tvarkaraštis:

Vasario 6 d. 20 val. Lietuva – Slovėnija

Vasario 7 d. 16:30 val. Lietuva – Japonija

Vasario 8 d. 16:30 val. Lietuva – Kroatija

Turnyras Slovėnijoje naujajam treneriui R. Pasco taps įžanga į balandžio 27–gegužės 3 dienomis Lenkijoje vyksiantį pasaulio čempionato I diviziono B grupės turnyrą, kuriame lietuviai kovos dėl galimybės po vienerių metų pertraukos sugrįžti į I diviziono A grupę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi