Sportas

2015.09.16 06:56

J. Kazlauskas – apie elementarų italų žaidimą, užduotis gynyboje ir viltis dėl J. Valančiūno

Donatas Urbonas, 15min.lt2015.09.16 06:56

Europos čempionato ketvirtfinalio rungtynių išvakarėse su Italija Lietuvos rinktinės treniruotėje netrūko geros nuotaikos. „Mažiau kalbų!“ – per metimų seriją įsikalbėjusius žaidėjus drausmino Jonas Kazlauskas. Geros nuotaikos netrūksta, bet susikaupimo – irgi.  

„Per pastaruosius kelerius metus jie surinko pajėgiausią sudėtį. Italai turi daug žvaigždžių. Labai daug individualaus žaidimo. Nėra labai sudėtingi deriniai, bet dėl to, kad turi daug išpildytojų, jų žaidimas pakankamai paprastas. Kam geriau sekasi, per tą žaidžia. Išskyrus vienintelį tikrą centrą Cousiną, bet kuris gali įmesti tritaškį. Tuo paremta visas žaidimas. Daug žaidimo sukasi aplink perimetrą, kur meta arba stengiasi aštriai atakuoti“, – varžovus apibūdino J.Kazlauskas.
 
– Pagrindinis akcentas bus gynyba?
 
– Gynyba – bet kokiose rungtynėse, bet reikia kažką ir įmesti. Italai meta po 85 taškus, tai ir mums reikės tų taškų sukrapštyti. Gynyba – svarbiausia, bet turime galvoti, kaip ir užpulti.
 
– Italai akcentuoja Gentilės ir Mačiulio mikrodvikovą. Ar ji yra vienas svarbiausių mačo faktorių?
 
– Šitą galėsiu atsakyti po rungtynių. Nežinau, ar tai bus pagrindinė dvikova. Ir kitose pozicijose matau daug mikrodvikovų. Kaip susiginsime, kaip kontratakuosime, kaip modeliuosime savo žaidimą. Tik negalime su jais žaisti atviro krepšinio.
 
– Atsižvelgiant į lietuvių pranašumą po krepšiu, Jonas Valančiūnas gali būti kertinis žaidėjas. Ar jis pilnai atsistatęs po viruso?
 
– Tikiuosi, kad su juo viskas gerai ir bus gerai. Akcentuojame, kad jei galvojame, kaip apsiginti prieš italų „du prieš du“, metimus, labai norėčiau, kad italai suktų galvą, kaip apsiginti prieš Valančiūną.
 
– Kadangi italai žaidžiu žemu greitu penketu, pasireikšti gaus Antanas Kavaliauskas?
 
– Gal. Pamatysime rungtynių eigoje. Gali kiek nori modeliuoti ir turėti savo modelį, bet rungtynių metu pajauti, ko reikia. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.