Sportas

2020.02.05 09:44

Pakilia nuotaika į Stambulą išvykstantis Jasikevičius: „Anadolu Efes“ šiuo metu yra geriausia komanda Europoje

LRT.lt 2020.02.05 09:44

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai atsipūsti po vakarykštės pergalės prieš Pirėjo „Olympiakos“ neturi kada – jau šiandien komanda išvyksta į Stambulą, kur lauks antrosios Eurolygos rungtynės per tris dienas.

Antradienį vakare krepšinio tinklelį tolimais metimais kaitinę žalgiriečiai pasitinka Eurolygos vicečempiono iššūkį – kauniečius savo arenoje priims pirmoje vietoje žygiuojanti Stambulo „Anadolu Efes“.

Turkijos ekipa per 23 rungtynes yra iškovojusi 20 pergalių ir patyrusi vos tris pralaimėjimus.

Prieš išvykdamas į Stambulą su žiniasklaidos atstovais mintimis pasidalijo Šarūnas Jasikevičius, kuris patvirtino, kad kartu su komanda greičiausiai vyks ir paskutiniu metu negaluojantis Jockas Landale‘as.

„Anadolu Efes“ šiuo metu yra geriausia Europos komanda, įveikusi visus geriausius klubus išvykose. Jie žaidžia stabiliai ir turi aiškius lyderius. Jeigu reikia, gali dėti žingsnį į priekį gynyboje ir perlaužti kai kurias rungtynes. Šiai dienai tai yra geriausia komanda abiejuose aikštės pusėse“, – varžovui pagyrų negailėjo strategas.

– Kaip svarbu bus sustabdyti varžovų gynėjų liniją?

– Aišku svarbu, bet visos komandos tai supranta ir nelabai kas gaunasi. Mums reikia perlipti per save, suprasti, kad su jais negalime kovoti taškais. Reikia juos pristabdyti, nes rizikuoti nėra labai kur. Laukia sunkus varžovas.

– Ar šiuo metu Shane‘ą Larkiną galima laikyti geriausiu Eurolygos žaidėju?

– Manau, kad taip. Visada renkant žaidėjus reikia atsižvelgti į komandinius pasiekimus. Jis yra geriausias žaidėjas geriausioje komandoje. Mano manymu, jis (Larkinas) šiuo metu yra geriausias Europoje.

– Ar prieš sezoną tikėjotės, kad „Anadolu Efes“ rodys tokį gerą žaidimą?

– Taip, buvo tas faktorius, jog jie žais su tuo pačiu treneriu, toje pačioje sistemoje, ta pačia komanda antrus metus iš eilės. Šiemet jie sulaukia didelio palaikymo namie, į rungtynes pradėjo rinktis sirgaliai. Anksčiau jie neturėjo tokio namų aikštės pranašumo, o dabar jį susikuria. Sezonas trunka dešimt mėnesių, mes esame šiuo metu vasario pradžioje. „Anadolu Efes“ šiuo metu yra geriausia komanda Europoje.

– „Anadolu Efes“ laimėjo 8 rungtynes iš eilės, bet CSKA ir „Žalgiris“ turi 6 per tą pačią atkarpą. Ką galvojate apie tokį faktą?

– Mes žinome, kad žaidžiame gera atkarpą ir reikia ją pratęsti kuo ilgiau. Visada bandome išaiškinti žaidėjams, kad reikia mėgautis situacija ir matyti, kuria linkme dirbame ir geriname žaidimą, tačiau reikia neužmiršti, kad esame žalgiriukas su savo limitacijomis ir savo dalykais. Daugelyje Eurolygos rungtynių mes paprasčiausiai turime perlipti per save, jog iškovotume pergalę.