Sportas

2020.02.05 07:23

Žaidimo Eurolygoje niuansus vis geriau suprantantis Gebenas: nebeatrodo, kad viskas vyksta per greitai

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2020.02.05 07:23

Kauno „Žalgirio“ vidurio puolėjas Martinas Gebenas antradienio vakarą „Žalgirio“ arenoje atlaikė dar vieną debiutinio sezono išbandymą Eurolygoje, o kauniečiai turnyre iškovojo jau 6-ąją pergalę per pastarąsias 8-ias rungtynes, įveikdami Pirėjo „Olympiakos“ (94:69). 

Starto penkete dvikovą pradėjęs 25-erių metų 208 cm ūgio žalgirietis dar prieš rungtynes žinojo, kad gaus didesnį nei įprasta minučių krūvį. „Žalgirio“ aukštaūgių linijoje dėl viruso žaisti negalėjo australas Jockas Landale`as, o papildomų kilogramų ir jėgos reikėjo stojant į kovą su Pirėjo komandos aukštaūgiu iš Serbijos Nikola Milutinovu.

Būtent M. Gebeno jėga ir tinkamai išpildomas žaidimo planas tapo vienu iš akcentų pirmoje susitikimo pusėje stabdant serbą. „Olympiakos“ vidurio puolėjas iki didžiosios pertraukos buvo sukrapštęs tik 2 taškus. Aukštaūgis dvikovą užbaigė iš viso įmesdamas 8 taškus (3/5 dvitaškių, 2/2 baudų) ir atkovodamas 13 kamuolių.

Tuo metu M. Gebenas rungtynėse su „Olympiakos“ fiksavo naujus karjeros rekordus – žaidė 19 minučių, įmetė 12 taškų ir surinko 13 naudingumo balų.

Po pergalės prieš „Olympiakos“ surengtoje spaudos konferencijoje Šarūnas Jasikevičius gyrė progresuojantį M. Gebeną.

„Gebenas ir mums pats sako, aš tiek susikoncentravęs į gynybą, kad stengiuosi nepadaryti tų taktinių klaidų, – kalbėjo „Žalgirio“ vairininkas. – Gynyboje, jei atlieka tokį darbą kaip šiandien, aišku, išbūna daugiau minučių. Aišku, susirgo Jockas, tai prisidėjo, bet reikia pripažinti, kad jis eina į priekį.“

Pats po rungtynių portalo LRT.lt kalbintas krepšininkas džiaugėsi su komandos draugais iškovota pergale ir darbu gynyboje prieš „Olympiakos“ vidurio puolėją.

„Turint tokį žmogų kaip N. Milutinovas, varžovai tikrai turėjo planą žaisti per jį mūsų baudos aikštelėje. Buvo daug kovos – užtvaros, taikomi „stepoutai“, grumtynės dėl kamuolių. Galbūt viskas tobulai nepavyko, bet pavyko didžioji dalis dalykų. Pavyko pristabdyti N. Milutinovą pirmoje rungtynių pusėje, kuomet jį apribojome iki dviejų taškų. Tai davė gerą toną susitikimui“, – tvirtino M. Gebenas.

– Pirmoje susitikimo dalyje „Žalgiris“ demonstravo itin intensyvų krepšinį. Kiek buvo svarbu taip pradėti dvikovą ir suduoti tą pirmąjį smūgį?

– Žinojome, kad turėsime dar labiau susikaupti, nes neturėsime Jocko. Juk tai vienu žaidėju rotacijoje mažiau, todėl buvo labai svarbu pradėti rungtynes susikaupus, be jokio atsipalaidavimo požymių.

– Kaip galite palyginti save, kovojusį Eurolygoje sezono pradžioje, ir dabar, kai pavyksta susitvarkyti su savo užduotimis?

– Sunku save lyginti, geriausiai tai daro žiūrintys rungtynes iš šono. Pats jaučiu, kad atsirado geresnis krepšinio supratimas. Suprantu, kokiu fiziškumu reikia rungtyniauti Eurolygoje. Pamažu aikštėje atsiranda ramybė. Atsiranda jausmas, kad viskas nebevyksta per greitai, o tiesiog nepanikuodamas priimi sprendimus. Viskas darosi natūraliau ir kokybiškiau.