Sportas

2020.02.04 22:40

Komandos jaunimą gyręs Jasikevičius: jei tokiame lygyje dar kažką duodi, tai yra „super“

LRT.lt 2020.02.04 22:40

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pratęsė sėkmingą seriją Eurolygoje, kai savo arenoje nesunkiai 94:69 pervažiavo Pirėjo „Olympiakos“ ir iškovojo jau šeštąją pergalę per paskutines aštuonerias rungtynes.

Kauniečiai įspūdingai metė tritaškius (14/22, 63 proc.), taip pat gražiais epizodais ne kartą iš vietų kėlė sausakimšą „Žalgirio“ areną.

Būtent sirgaliams, visų pirma, spaudos konferencijoje padėkojo žalgiriečių treneris Šarūnas Jasikevičius, vėliau aptaręs įspūdingą komandos pataikymą, jaunųjų žalgiriečių pasirodymą bei juokavęs apie prieš sezoną komandą palikusį Leo Westermanną ir šiuo metu traumuotą Marių Grigonį.

„Sveikinimai sirgaliams, žaidėjams, tikrai malonu, kad taip viskas vyksta, kad kiekvienas rungtynes žaidžiame pilnoje arenoje, tikrai nuostabus palaikymas ir žaidėjai tą jaučia. Jie yra šito įkvėpti ir dar maloniau žaisti, kai taip gerai pataikai, tada atsilaisvina kiti dalykai ir varžovams sunkiau.

Malonu, kad sužaidė ir Martinas (Gebenas – LRT.lt) ir Rokas (Jokubaitis – LRT.lt), visi įsiliejo puikiai, tada ir rotacija tampa didelė, ir varžovams sunku nuspėti, per kur eisime ir kaip atakuosime.

Taktiškai tai buvo vienas geriausių rungtynių plano išpildymų, o kai pažiūri į keturiolika tritaškių, kaip mums, tai yra nerealus rezultatas“, – kalbėjo Š. Jasikevičius.

– Matydamas tuos keturiolika tritaškių, ar tokį „Žalgirį“ ir įsivaizdavote rinkdamas šio sezono komplektaciją?

– Keturiolika tritaškių yra labai sunku įsivaizduoti. Jei atvirai, tai nėra toks „Žalgiris“, pirmais smuikais turėjo griežti kažkoks prancūzas išvykęs, dar kažkoks kaunietis traumuotas, tai vaizdas buvo kitoks, bet visada reikia prisitaikyti prie sąlygų ir mes dabar rodome geresnį krepšinį.

– Geros rungtynės Martinui Gebenui, koks yra jo didžiausias progresas per kelis mėnesius „Žalgiryje“?

– Gebenas ir mums pats sako, aš tiek susikoncentravęs į gynybą, kad stengiuosi nepadaryti tų taktinių klaidų.

Į puikią pergalę „Žalgirį“ vedęs Šaras: įsivaizduoti keturiolika tritaškių – labai sunku

Galbūt tai turėtų būti pavyzdys kitiems. Kuo mažiau darysi taktinių klaidų, tuo tavim daugiau bus galima pasitikėti, tuo daugiau būsi aikštelėje. Puolimas ateina, viskas ateina, viskas prasideda nuo gynybos, visos čempioniškos komandos juk pradeda nuo gynybos.

Gynyboje, jei atlieka tokį darbą kaip šiandien, aišku, išbūna daugiau minučių. Aišku, susirgo Jockas, tai prisidėjo, bet reikia pripažinti, kad jis eina į priekį.

– Pirmoje pusėje Rokas Jokubaitis buvo toks vikrus, veržlus, bet, komandai jau turint persvarą, kiek gal pametė galvą?

– Jis pameta galvą, nes jam tiek metų, kiek yra. Jaunas žaidėjas... Mūsų veteranai dar momentais kažką padaro neatsakingai, o vaikui tiek nedaug metų, dar Eurolygoje neturi patirties. Aš visada tiems jauniems sakiau, ypač tokiame lygyje kaip Eurolygoje, kad tavo darbas pagrindinis yra nesimaišyti, o jei dar kažką duodi, tai yra jau super.

Rokas labai daug davė su ALBA, davė šiandien, Martinas davė labai daug. Mes negalime tikėtis, kad jie duos kasdien, turi tai duoti veteranai, lyderiai, tai daugiau jų atsakomybė. Šitie turi mokytis, daugiau žaisti LKL ir po truputį įeiti į komandos rotaciją.

– Iškart po finalinio švilpuko apsikabinote Vassilį Spanoulį ir kažką jam pasakėte...

– Paklausiau, ar dar septintą vaiką darys (juokiasi – LRT.lt). Kai susitinki su draugais, vis tiek tas krepšinis išlieka antrame plane, nesimatome labai ilgai, tai bent keliomis frazėm bandome persimesti.

– Kiek realu, kad J. Landale`as galėtų žaisti su „Anadolu Efes“?

– Nežinome. Planas šiai valandai, kad rytoj atsikels ir pasakys, ar gali važiuoti. Su mūsų sąlygomis, daktarai važiuoja su mumis, dar liko 48 valandos ir mums reikalingas kiekvienas žaidėjas. Jei galėtų išbėgti bent kelioms minutėms, reikia žiūrėti, kokia ten yra situacija. Vakar vakare jam jau darėsi geriau, bet šiandien – nieko gero, tai nusprendėme, kad tegul lieka namuose.

– Kai Zachas LeDay per visą aikštelę pasileidžia su kamuoliu, kokios mintys galvoje praskrieja?

– Mintys pačios baisiausios (juokiasi – LRT.lt), nes dar prieš tai ėjo ant perimto kamuolio, kur buvo visai ne pagal taisykles.

Jis žino, bet sakau, tada įkvėpk gryno oro, pagalvok, ką darai.

Mes labai norime, kad jis tą kamuolį nusiėmęs žaistų kuo greičiau, kad pradėtų pirmas greitą puolimą ir per treniruotes jis tai daro labai gerai, turi didžiulę motyvaciją, iš šitos pusės, šitų dalykų jis gali būti lyginamas su Brandonu (Daviesu – LRT.lt). Turi didžiulę energiją, kuri dažnai nueina prieš jį – visur nori bėgti, visur nori perimti kamuolį ir yra tie vaikiški dalykai.

Turi suprasti, kas yra sistema, kur tavo vieta aikštelėje gynyboje ir puolime.