2020.02.04 19:45

Pakiliai rungtyniavęs „Žalgiris“ savo arenoje sutriuškino svečius iš Pirėjo

LRT.lt2020.02.04 19:45

Be Jocko Landale`o prieš rungtynes likęs Kauno „Žalgiris“ (9-14) dėl to, panašu, nesutriko – Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai dvikovą su Pirėjo „Olympiakos“ (9-14) kontroliavo nuo pat pirmojo kėlinio ir, triuškinamai laimėję mačą 94:69 (22:17, 24:20, 23:11, 20:17) , iškovojo jau šeštąją pergalę per paskutines aštuonias rungtynes.

Svarbu ir tai, jog kauniečiai Graikijos komandą nugalėjo didesniu skirtumu, nei buvo patirta nesėkmė išvykoje (74:83). Tai reiškia, jog, komandoms surinkus po lygiai pergalių, tarpusavio pranašumas priklausys būtent kauniečiams.

Kauniečiai pranašumą po Edgaro Ulanovo ir Artūro Milaknio metimų įgijo jau pirmajame kėlinyje (22:17).

Antrojo ketvirčio metu šeimininkai išlaikė panašų atstumą nuo savo varžovų, o lemiamą smūgį oponentams sudavė trečiajame ketvirtyje.

Jį kauniečiai, dėka pakilaus ir intensyvaus žaidimo, laimėjo 23:11 ir prieš paskutines dešimt minučių jau turėjo solidžią persvarą, peržengusią net ir 20 taškų ribą (69:48).

Ketvirtajame kėlinyje graikai bandė pričiupti jau šiek tiek atsipalaidavusius varžovus ir sumažinti deficitą, tačiau aukštesnę pavarą įjungę žalgiriečiai užtikrintai baigė rungtynes ir iškovojo dar vieną pergalę, taip pratęsdami sėkmingą atkarpą.

Žalgiriečiai puikiai atakavo iš toli - tikslą pasiekė 14 tolimų metimų iš 22. 5 iš 7 pataikė Artūras Milaknis, 4 iš 5 pridėjo KC Riversas.

Kauniečių pranašumą parodo ir skaičiai, mat net septyni ekipos krepšininkai surinko dvigubus taškų ir naudingumo balų rodiklius.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 19 (5/7 trit.), Thomasas Walkupas (5 rez. perd.), K.C.Riversas (4/5 trit.) ir Martinas Gebenas po 12, Lukas Lekavičius ir Edgaras Ulanovas (6 rez. perd.) po 11.

„Olympiakos“: Sasha Vezenkovas 15, Augustine’as Rubitas 10, Wade’as Baldwinas 9, Nikola Milutinovas 8 (13 atk. kam.).

Rungtynių eiga:

Paskutinį kėlinį šešiais taškais pradėjo Nikola Milutinovas, tačiau svečių entuziazmą kiek apmažino KC Riverso tolimas metimas (72:54).

Graikai bandė priartėti, tačiau po Š. Jasikevičiaus minutės pertraukėlės šeimininkai šovė du tolimus smūgius ir vėl pabėgo (83:62).

Likęs laikas jau buvo tik formalumas. Žalgiriečiai antroje ketvirčio pusėje vėl įjungė aukštesnę pavarą ir užtikrintai baigė rungtynes bei iškovojo solidžią pergalę.

Po trečiojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 69:48 (22:17, 24:20, 23:11).

Antrąją mačo dalį neįtikėtinu tritaškiu paskutinę atakos sekundę atidarė Th. Walkupas, taip vėl sukurdamas savo komandai dviženklį pranašumą (49:37). Kėliniui įsibėgėjant šeimininkai ir toliau kontroliavo rungtynes (54:41).

Kiek vėliau puikiu reidu taškus pelnė Rokas Jokubaitis ir taip leido savo komandai išlikti priekyje (59:45).

Pirėjo komanda pamažu pradėjo byrėti, o tuo pasinaudojęs Zachas LeDay dviem baudų metimais nubrėžė naują rekordinę persvarą (64:45).

Kėlinio finiše persvara perkopė ir 20 taškų, o prieš paskutines dešimt minučių kauniečiai buvo priekyje 69:48.

Po antrojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 46:37 (22:17, 24:20).

Antrąjį ketvirtį kauniečiai pradėjo sėkminga gynyba, o po KC Riverso tolimo šūvio pabėgo dar toliau (25:17). Kitoje atakoje iš viršaus galingai krovė Zachas LeDay ir žalgiriečių pranašumas pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą (27:17).

Kauno komanda ir toliau rungtyniavo pakiliai ir netrukus pasiekė naują rekordinę persvarą (34:20). Pirėjaus komanda vėl bandė artėti ir daugiausiai Tayloro Rochestie pastangomis sumažino žalgiriečių persvarą (39:31).

Per likusį kėlinio laiką svečiai per daug nepriartėjo ir Kauno komanda į pertrauką išėjo pirmaudama 46:37.

Po pirmojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 22:17.

Startinis šeimininkų penketas: Thomasas Walkupas, Artūras Milaknis, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas, Martinas Gebenas.

Rungtynės prasidėjo gana aukštu tempu ir jau sužaidus kiek daugiau nei minutę rezultatas buvo 4:4. Abi komandos ir toliau atakavo sėkmingai, o po Artūro Milaknio tritaškio žalgiriečiai pirmą kartą išsiveržė į priekį (9:7).

Sėkmingai šeimininkai taškus rinko ir toliau, o po Edgaro Ulanovo metimo kauniečiai dar labiau atitrūko (13:7).

Pirėjo krepšininkai bandė artėti, tačiau juos kiek atvėsino E. Ulanovo tritaškis (18:11). Atlaikę dar vieną svečių bandymą po pirmojo kėlinio šeimininkai buvo priekyje 22:17.