Sportas

2020.02.04 15:06

Jasikevičius apie karjeros pradžią Vilniuje: „Žalgiriui“ įveikus mus LKL finalo serijoje, švenčiau su žalgiriečiais

LRT.lt2020.02.04 15:06

Antradienį Eurolygos tinklalapyje paskelbtas naujas tinklalaidės „The Crossover“ epizodas, kuriame savo prisiminimais apie žaidėjo karjerą, trenerio darbą bei kitus dalykus mintimis dalinosi Kauno „Žalgirio“ komandos vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius. 

Š. Jasikevičius tinklalaidės vedėjui bei buvusiam lietuvių kilmės krepšininku Joe Arlauckui papasakojo istorijas apie žaidimą kartu su vienu savo idealų – Arvydu Saboniu.

„Arvydas visada šaukdavo, jeigu bent sekundės dalį suvėluodavai su perdavimu. Jis rėkdavo: „ar tu visiškai aklas“, – juokėsi Š. Jasikevičius. – Žaisti su juo buvo nepakartojama. Visada norėjau žaisti su Arvydu Saboniu ar Rimu Kurtinaičiu. Kai dabar pagalvoji, kad jie yra mano geri bičiuliai, tai yra neįtikėtina. Mes dažnai susirašome, juokaujame, kartu švenčiame.“

Baigęs studijas Merilendo universitete Š. Jasikevičius norėjo žaisti savo svajonių komandoje – Kauno „Žalgiryje“. Tiesa, tuomet Jono Kazlausko treniruojamas klubas negalėjo pasiūlyti žaidėjui vietos sudėtyje, todėl 1998–1999 m. sezoną krepšininkas praleido tuometiniame Vilniaus „Lietuvos ryto“ klube.

„Tuo metu Eurolygoje buvo galima registruoti tik 10 žaidėjų. Nebūčiau net patekęs į pagrindinę sudėtį. Treneris, su kuriuo laimėjome Europos jaunių čempionatą – Jonas Kazlauskas – tuo metu manė, kad nesu pasirengęs debiutui Eurolygoje, – pasakojo Š. Jasikevičius.

Gerai, pagalvojau, jeigu nesu pasirengęs Eurolygai, žaisiu komandoje, kuri dalyvauja Europos taurės turnyre. Taigi žaidžiau Europos taurėje, Lietuvos krepšinio lygoje ir turėjau svarbų vaidmenį Vilniaus ekipoje.

„Žalgiris“ tuomet buvo banguojanti ekipa. Kai komandos vadovu tapo Šabtajus Kalmnovičius, klubas išaugo.“

Dabartinis „Žalgirio“ vairininkas pripažino, kad visada buvo šalia žalgiriečių net ir rungtyniaudamas Vilniaus ekipoje. Anot Š. Jasikevičiaus, po Vilniaus klubo pralaimėtos LKL finalo serijos, jis šventė kartu su ką tik titulą laimėjusia Kauno ekipa.

„Aš visada buvau šalia komandos. Stebėdavau Eurolygos rungtynes Kaune. Visuomet leisdavau laiką su „Žalgirio“ žaidėjais. Su jų žmonėmis. Darius Maskoliūnas buvo vienas geriausių draugų komandoje, o jis dar buvo „Žalgirio“ kapitonas.

Man regis, netgi turėjau „Žalgirio“ sezono abonementą. Pamenu, kad „Žalgiriui“ įveikus mus LKL finalo serijoje 3:0, aš švenčiau kartu su žalgiriečiais. Tuo metu draugavau su amerikiete ir kitą dieną po vakarėlio iškeliavau į JAV. Žinote, kad esu „Žalgirio“ berniukas“, – juokėsi Š. Jasikevičius.