Naujienų srautas

Sportas2020.02.04 13:38

„Ryto“ aštuoniolikmečiai pradėjo pasirengimą jaunimo Eurolygos atrankos turnyrui

LRT.lt 2020.02.04 13:38

Jaunieji Vilniaus „Ryto“ krepšininkai pradėjo pasirengimą penktadienį Kaune startuosiančiam jaunimo Eurolygos atrankos turnyrui. Kartu su „Rytu“ vienintelio bilieto į finalo ketvertą sieks aikštės šeimininkai kauniečiai, o taip pat „Nanterre 92“ (Prancūzija), Venecijos „Umana Reyer“ (Italija), Saragosos „Casademont“ (Ispanija), Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija), Londono „Barking Abbey“ (D. Britanija) ir Badalonos „Joventut“ (Ispanija) komandos, skelbiama pranešime spaudai.

Kol kas Vilniaus ekipos stovykloje yra 17 krepšininkų, o galutinis komandos dvyliktukas paaiškės šiandien vakare. Beje, vakar prieš treniruotę „Ryto“ jaunimą aplankė ir pagrindinės komandos vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis, kuris palinkėjo jaunimui sėkmės turnyre bei pasidalino keliais žaidybiniais patarimais.

„Ryto“ jaunimo komandos treneris Edvinas Justa sako turintis 7 treniruotes tam, kad iš skirtingose ekipose žaidžiančių krepšininkų būtų sulipdyta tikra komanda.

„Turime 5 žaidėjus iš „Perlo“, dar 5 atstovauja „Rytui-MRU“ ekipai. Be to, kelis vaikinus pasikvietėme iš kitų Lietuvos miestų – Klaipėdos, Kretingos ir Mažeikių. Tikiuosi, mums pakaks laiko susižaisti, suprasti vienas kitą aikštelėje. Nes potencialo žaisti efektyvų ir efektingą krepšinį šie vaikinai tikrai turi“, – sako E. Justa.

Paklaustas kas Vilniaus komandą gali vesti į priekį, treneris išskiria kelias pavardes: „visų pirma tai yra Ąžuolas Tubelis, Augustas Marčiulionis, taip pat mūsų graikas Andreas Kalogiros. Šie vaikinai sėkmingai kaunasi Nacionalinės krepšinio lygos čempionate, todėl natūralu, kad mūsų, o ir mūsų varžovų žvilgsniai kryps į juos. Kita vertus, mūsų stiprybė turėtų būti ir tai, kad komandoje turime ir daugiau NKL kovose ir įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinėse užgrūdinto jaunimo. Galiu paminėti Jokūbą Rubiną, iš Klaipėdos „Neptūno Akvaservis“ šiam turnyrui prie mūsų prisijungusį Kasparą Jonauską, Matą Mačijauską. Tikiu, kad kiekvienas mūsų ekipos narys įneš savo indėlį šiame atrankos turnyre“.

E. Justos nuomone, „Ryto“ raktas į pergales Kaune turėtų būti greitas krepšinis.

„Mes galime ir turime žaisti greitą krepšinį. Žinoma, darant tai didėja klaidų tikimybė. Todėl turime kontroliuoti šį savo žaidimo aspektą. Visgi mes neturime ypač aukštų žmonių, tačiau esame pakankamai judrūs ir mobilūs. Tuo ir turime pasinaudoti prieš varžovus“, – teigia komandos vyriausiasis treneris.

Paprašytas apibūdinti būsimus varžovus treneris negaili jiems gerų žodžių.

„Stambulo komandoje yra bent keli žaidėjai, kurie šiame turnyre žaidė pernai ir net užpernai. D. Britanija, galbūt, negali pasigirti giliomis krepšinio tradicijomis, tačiau Londono komandos pagrindą sudaro šios šalies aštuoniolikmečių rinktinės žaidėjai. Badalonos komandoje yra keturi žaidėjai, kurie dalyvavo „NBA Without Borders“ stovyklose. Galbūt nuskambės banaliai, tačiau tokiose varžybose akivaizdžiai silpnų varžovų nebūna. Bet aš tikiu savo vaikinais ir manau, kad mes esame pajėgūs žengti į Eurolygos jaunimo varžybų finalo ketvertą. Visi dar puikiai prisimename „Ryto“ triumfą šiose varžybose prieš porą metų. Mes labai norėtume pakartoti šį pasiekimą ir tam atiduosime visas jėgas“, – aiškina E. Justa.

Jaunimo Eurolygos atrankos turnyrą „Rytas“ pradės šį penktadienį, 13 val., dvikova su Stambulo „Fenerbahce“. Šeštadienio rytą, 9 val., vilniečių lauks akistata su Londono komanda, o 19.15 val. prasidės dvikova prieš „Joventut“.

Bilieto į Kelne (Vokietija) vyksiančio Finalo ketverto savininkai paaiškės sekmadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi