Sportas

2020.02.04 09:50

UNIKS iššūkį pasitinkantis Adomaitis: pelnyti taškų prieš juos galima, bet sustabdyti – itin sunku

Paulius Cubera, LRT.lt2020.02.04 09:50

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai antradienio rytą išskrido į Rusijos gilumą, Kazanę, kur trečiadienį žais bene lemiamas Europos taurė turnyro rungtynes su vietos UNIKS ekipa. Po labai skaudaus smūgio praėjusią savaitę Monake vilniečiai klysti jau iš esmės nebegali, o laukia varžovas, šį sezoną „Rytą“ jau įveikęs Vilniuje.

Pirmajame „Top-16“ varžybų rate „Siemens“ arenoje svečiai iš Kazanės laimėjo tik po atkaklios kovos – 91:86.

Tai buvo vienas geresnių pralaimėtų „Ryto“ mačų šį sezoną, kuriame keturi žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių, penki – dviženklį naudingumą. Tačiau vieno iš jų – Martyno Echodo – Kazanėje nebus. Traumą patyręs centras negali padėti komandai, o kaip sakė Dainius Adomaitis, greičiausiai negalės to daryti dar netrumpą laiką.

– UNIKS turi galingą gynėjų liniją. Ar jų stabdymas bus pagrindinis gynybos prioritetas?

– Rungtynėse su „Chimki“ McCollumas ir Smithas pelnė po 20 taškų ir kartu sukūrė 15 rezultatyvių perdavimų. UNIKS gynėjai yra ta smogiamoji jėga, kuri pelno taškus ir sukuria situacija kitiems, čia laukia labai didelis iššūkis, kad sumažintume jų vidurkius.

– Tačiau UNIKS praleidžia daug taškų į savo krepšį, kur braška jų gynyba?

– Faktas, kad jie nėra tokie atletai, kaip „Monaco“ gynėjai. Yra tikrai nemažai vietų, kur juos galime atakuoti ir pelnyti taškus, bet problema yra sustabdyti juos pačius. Visi legionieriai Europos taurėje gali žaisti, nėra VTB lygos apribojimų. Vietų, kaip pelnyti taškų tikrai galima rasti, bet didžiausias iššūkis yra juos sustabdyti, kas mums namuose nepavyko.

– Ko galima pasimokyti iš pirmo mačo?

– Kad negalima daryti nieko, kas baigtųsi jų lengvais taškais. Reikia priversti juos dirbti. Faktas, kad metimus jie išmes – tai tokio lygio ir talento žaidėjai, kad juos paprasčiausiai išmes. Bet mes turime juos apsunkinti, kiek tik galime.

Analizavome video, buvo daug situacijų, kur padarę klaidą nesugebame padaryti pražangos, gauname greitus lengvus taškus. Neatsitveriame – jie pelno lengvus taškus. Turime eliminuoti tokius paprastus dalykus.

– Komandos klysti jau nebegali, bet „Rytui“ reikėtų laimėti šešiais taškais.

– Bet kokia pergalė prieš UIKS būtų didelis laimėjimas, negali būti jokių skaičiavimų. Laimi ir gali būti, kad eini toliau, pralaimi ir viskas baigiasi.

Mūsų pagrindinė užduotis – mes negalime paleisti jų rungtynių pradžioje. Turime visą laiką būti rungtynėse, stengtis, kad psichologija slėgtų juos, o ne mus. Tai bus sunku, nes UNIKS turi žaidėjų, kurie yra žaidę ir Eurolygoje, žino, ką reiškia tokios rungtynės. Tiesiog turime žiūrėti į save, nedaryti klaidų, žaisti pagal planą.

– M. Echodas nevyksta su komanda, ką „Rytas“ praranda su jo trauma?

Martynas yra 22 metų vyras, kuriam dar visa karjera prieš akis. Tai mūsų pagrindinis penktas numeris, kurio vietą užėmė 18-metis Marekas. Iš vienos pusės mes suprantame ir negalime reikalauti iš jo, kad kompensuotų Martyną šimtu procentų.

Bet iš kitos pusės tai yra jam šansas ir galime tik džiaugtis, kad jauni žaidėjai turi tokias galimybes rinktis minutes ir patirtį tokiame lygyje. Buvo rungtynių, kur Marekas labai neblogai atrodė.

Su UNIKS, jei žiūrėtume į skaičius, Martyno indėlis buvo 8 puolime atkovoti kamuoliai. Netenkame energijos, situacijų, kuriose su juo žaidžiame pikenrolą, netenkame svarbaus žaidėjo rotacijoje. Jis startinio penketo žaidėjas buvo – netenkam daug.

– Kokia medikų prognozė dėl M. Echodo?

– Dar laukiame duomenų iš padarytų tyrimų, dar su vienu mediku konsultacija laukia. Manau, kad grįžus klubas paskelbs galutinę diagnozę ir terminą, kuriam laikui jis bus iškritęs. Bet manau, kad tai bus ne kelios dienos.

– UNIKS varžovams leidžia atsikovoti daug kamuolių puolime, „Rytas“ pirmajame mače paėmė 17. Ar tai jūsų komandos pranašumas?

– Jie turi problemų, kai gynyboje pradeda keistis, jų perimetro žaidėjai nėra tokie fiziški ir atletiški, kad galėtų kovoti su aukštaūgiais. Tokiose susikeitimų situacijose ir atsikovojome kamuolių. Faktas, kad su tokia pačia energija tai turime daryti ir rungtynėse ten, nes be antro šanso taškų mums bus labai sunku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.