Sportas

2015.09.15 15:42

S. Pianigiani: „Rungtynėse su Lietuva mes niekada nebūsime favoritai“

15min.lt2015.09.15 15:42

Italijos krepšinio rinktinės treneris Simone Pianigiani puikiai pažįsta Lietuvos krepšinį. 46 metų specialistas per šešerius Sienos „Montepaschi“ klube praleistus metus dirbo su Rimantu Kaukėnu ir Kšyštofu Lavrinovičiumi, kurie treneriui padėjo iškovoti šešis iš eilės Italijos čempionų titulus. Pirmadienį vykusioje italų treniruotėje S. Pianigiani labai pagarbiai ir gerai atsiliepė apie mūsų šalies rinktinę, nesutikdamas su jo komandai iš anksto klijuojama favoritų etikete.  

– Šiemet Italija yra tikra svajonių komanda. Kaip jūs vertinate komandos pasirodymą iki šiol?  – 24sek.lt paklausė S. Pianigiani.

– Visų pirma, aš nesu tikras, kad mes esame svajonių komanda. Taip, pagaliau susirinko visi mūsų geriausi žaidėjai, išskyrus susižeidusį Luigi Datome, kuris buvo labai svarbus. Tačiau mes neturime jokios praeities kartu.

Tokiame turnyre tai yra labai svarbu – buvimas kartu ilgą laiką, labai svarbių akimirkų išgyvenimas. Mums tikrai nėra lengva, nes daugelis žaidėjų nepripratę žaisti Europoje, Eurolygoje. NBA žaidėjai šios patirties įgauna tik rinktinėje. Pavyzdžiui, Lietuvos krepšininkai kiekvieną vasarą semiasi šios patirties, tai daro kartu.

Vis dėlto, aš esu laimingas, kad antrame Europos čempionate iš eilės mes esame tarp 8 stipriausių komandų. Mes išgyvenome stipriausioje grupėje, tai reiškia, kad mano komanda žaidžia gerai nusiteikusi, su gera dvasia.

– Jūsų komandoje yra daug aukščiausios klasės žaidėjų, tikrų krepšinio žvaigždžių, tačiau atrodo, kad jūs sutramdėte visų ego. Kaip jums tai pavyko?

– Manau, kad nuo pat pradžių visiems buvo aišku, kad Europos krepšinyje dėl aukščiausių rezultatų galima kautis tik žaidžiant kaip komandai. Taisyklės, erdvė aikštėje, gynybos organizavimas, taktika ir kiti dalykai padeda varžovams susitvarkyti su individualybėmis.

Jeigu nežaisi kartu, netinkamai pasiskirstysi atsakomybėmis, sugriūsi prieš komandinį žaidimą. Mūsų problema yra gynyba. Neturime žaidėjų, kurie būtų vertinami kaip labai geri gynybos specialistai, tad ypač gynyboje turime būti komanda.

– Kokį įspūdį šiame čempionate jums palieka Lietuvos rinktinė?

– Puikų, kaip visada. Lietuva yra krepšinio šalis ir visa komanda visada kaunasi dėl aukščiausių vietų. Gerbiu Lietuvos krepšinį, jūs žinote mano praeitį, kaip aš mėgstu lietuvius (šypsosi).

Žinoma, tai bus kitokios rungtynės nei su Izraeliu. Lietuviai žaidžia labai nuosekliai, jie labai stiprūs fiziškai, ypač baudos aikštelėje. Turi puikius žaidėjus pirmojo, trečiojo ir penktojo numerio pozicijose. Jie yra geri metikai, reikia žaisti labai gerai gynyboje.

Lietuvos rinktinė tikrai turi daugiau patirties nei mes, tačiau mūsų noras yra didžiulis. Manau, kad tas noras gali lygiai kautis su jų patirtimi.

– Kaip manote, kokie yra Lietuvos rinktinės pranašumai?

– Visų pirma – baudos aikštelė. Mums bus sunku sustabdyti juos po krepšiu. Tikiuosi, kad mums pavyks žaisti greitai, naudotis greitu puolimu po atkovotų kamuolių ir klaidų. Tačiau jeigu lietuviai mes gerai, bus sunku tuo naudotis. Taigi turėsime žaisti gerai gynyboje, turime surasti būdų, kaip neleisti jiems lengvai mesti.

– Su Lietuvos rinktine susidūrėte tik kartą – 2013 metų Europos čempionato ketvirtfinalyje (Lietuva laimėjo 81:77 – aut. past.). Ką atsimenate iš šių rungtynių?

– Atsimenu, kad niekas nelaikė mūsų rimta komanda, neturėjome beveik visų pagrindinių žaidėjų (iš dabartinių žvaigždžių žaidė tik Marco Belinelli ir Alessandro Gentile – aut. past.), buvome labai „maža“ komanda su trumpu atsarginių suoleliu.

Vis dėlto, sugebėjome varžytis su Lietuva iki pat mačo pabaigos, vienu metu pirmavome. Atsiminęs šias rungtynes žinau, kad kiekviename mače reikia žaisti pasitikint savimi – tada gali daug pasiekti. Taip turime žaisti ir trečiadienį.

– Esate laikomi aštuntfinalio favoritais ir vienais čempionato favoritų. Ar jūsų komandą laibai slegia visų viltys, Italijos spauda, sirgaliai?

– Ne. Nejaučiame jokio spaudimo. Krepšinį išmanantys žmonės puikiai žino, kad rungtynėse prieš Lietuvą niekada nebūsime favoritai. Tai sako mūsų susitikimų istorija. Mes nejaučiame spaudimo, tačiau, žinoma, jaučiame begalinį norą laimėti. Italijos rinktinės spalvos ant marškinėlių mus varo į priekį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt