Naujienų srautas

Sportas2020.02.03 12:04

LFF pristatė biudžetą: siekdami sumažinti VMI naštą imsis teisinių veiksmų

Lietuvos futbolo federacijoje pirmadienį buvo pristatytas praėjusių metų biudžeto vykdymo ataskaita bei pristatytas ateinančių metų biudžetas. Federacijos padangėje nieko naujo – skolos, nors ir mažinamos, išlieka, o dėl įsiskolinimų VMI sumažinimo federacija planuoja imtis ir teisinių veiksmų.

Bene didžiausia skolų kuprą LFF turėjo iš Valstybinės mokesčių inspekcijos. Praėjusių metų starte pristatydami biudžetą LFF vadovai sakė, jog įsiskolinimai VMI už 2013–2016 gali siekti 1 milijoną eurų.

Kalbėdamas šiemet, LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius tikino, jog skolos buvo sumažintos, tačiau likusi suma federacijos vis dar netenkina ir planuojama imtis teisinių veiksmų dėl to, jog įsiskolinimų dydis būtų sumažintas.

„Norisi turėti pirmą tokią teisinę praktiką, nes tie skaičiai mūsų netenkina ir nedžiugina. Tikėtina, kad VMI patikrinimas užsitęs vienerius arba net kelerius metus, bet tikrai nesutinkame su šita pozicija ir ginsime savo, nes manome, kad suma yra per didelė“, – teigė E. Stankevičius.

Jis taip pat paminėjo, jog buvo sumažintos ir skolos tiekėjams – iš prieš tai buvusių 1,2 milijono, dabar yra likę 0,587 milijono eurų likusių skolų.

LFF taip pat turi paskolą iš UEFA, kuri siekia 1,8 eurų, o dalį jos tikimasi grąžinti iki šių metų pirmojo pusmečio pabaigos – planuojama atiduoti 200 tūkstančių eurų.

Taip pat federacija planuoja iki balandžio pradžios uždaryti kredito liniją „Šiaulių banke“ – planuojama turimą 756 tūkstančių eurų kreditą gražinti iki šių metų balandžio.

Kalbėdamas apie tai, kaip sekėsi vykdyti praėjusių metų biudžetą, E. Stankevičius akcentavo, jog planuoti pinigai beveik visur buvo išdalinti šimtu procentu, išskyrus paramos fondus – jų finansavimas buvo įgyvendintas 82 procentais.

„Fondai ne visad buvo tikslingi, o injekcijos ten buvo nemažos. Einame prie to, kad planuojame atsisakyti kai kurių fondų. Turėjome nenumatytų sąnaudų, bet biudžetas buvo suvaldytas. Džiugina, kad buvo suvaldyti pradelsti mokėjimai, įsipareigojimai, terminas sumažėjęs, skolų turime, bet dirbame su jomis“, – sakė E. Stankevičius.

LFF generalinis sekretorius taip pat sakė, jog keitėsi ir darbuotojų užmokesčio dinamika – lyginant su 2017-aisiais, suma dabar jau yra mažesnė – 2017-aisiais suma siekė 1,458 milijono eurų, po metų padidėjo iki 1,6, praėjusiais metais jau buvo sumažinta iki 1,2 milijono.

Kalbama buvo ir apie administracinių išlaidų sumažinimą – nuo 2017-aisiais tam skirtos 727 tūkstančių sumos skaičius pernai sumažėjo iki 519 tūkstančių.

E. Stankevičius taip pat teigė, jog 150 tūkstančių buvo sumažintos ir taip vadinamos „abejotinos skolos“. Tokiomis jis įvardino dar nuo 2011-ųjų vykdytus projektus, operacijos, kurios nebuvo suderintos arba už kurias nebuvo pateikta ataskaitinė dokumentacija.

„Visos skolos fiksuojasi, ir turėjome kreditoriams pateikti nemažai planų, kaip planuojame tas skolas uždaryti“, – aiškino E. Stankevičius.

Pristatydami šių metų biudžetą LFF vadovai teigė, jog jis, lyginant su praėjusiais metais, pasikeitė tik nežymiai – pernai biudžetas siekė 8,723 milijono, o šiais metais jis sieks 8,78 milijono.

„Jis (biudžetas – LRT.lt) yra patvirtintas, bet pirmo pusmečio pabaigoje bus jo įvertinimas, nes turime deficitinį biudžetą. Darbas su juo prasideda, bet didžiąją dalį bus sunku suvaldyti, norint gyventi pagal tai, ką patvirtino vykdomasis komitetas“, – sakė E. Stankevičius.

Didžiąją dalį (5,22 milijono) federacija gaus iš UEFA, 1,45 milijono eurų federaciją turėtų pasiekti iš FIFA. Kiti finansavimo šaltiniai (LTOK bei kitos institucijos) turėtų sugeneruoti apie 158 tūkstančius eurų, o dar 1,5 milijono eurų yra planuojami surinkti iš projektinės veiklos.

Į projektinę veiklą, E. Stankevičiaus žodžiais, įeina darbas su rėmėjais, projektų pritraukimas. Pats LFF generalinis sekretorius pripažįsta, jog skaičius yra didelis ir norimą sumą surinkti nebus lengva.

„Skaičius neramina, turėsime tai susitvarkyti iki einamųjų metų pabaigos“, – pasakojo E. Stankevičius.

Kalbant apie biudžeto išskirstymą, tai 100 tūkstančių bus skirta A lygai, 60 tūkstančių – LFF Pirmai lygai, 45 tūkstančiai – LFF Antros lygos pirmenybėms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi