Naujienų srautas

Sportas2020.02.02 16:47

Loreta Kančytė su būriu bėgimo entuziastų Druskininkuose įveikė ekstremalią trasą

LRT.lt 2020.02.02 16:47

Bėgimo entuziastams dalyvauti varžybose netrukdo nei oro sąlygos, nei trasos paviršius, nei paros laikas. Visa tai dar kartą įrodė LTeam žiemos festivalio dalyviai, Druskininkuose startavę „LTeam naktinio sprinto“ ir „LTeam Xtrasos“ bėgimuose, rašoma pranešime.

Pirmąją festivalio dieną, šeštadienį, 172 bėgikai stojo prie „LTeam naktinio sprinto“ varžybų starto linijos. Jau sutemus jiems įveikti reikėjo 2,6 km atstumą – nuo Druskininkų miesto pramogų aikštės iki „Snow arenos“.

Bendroje įskaitoje tarp moterų greičiausia buvo Gitana Akmanavičiūtė iš Kauno „Origami runners“ klubo, nuotolį įveikusi per 10 min. ir 4 sek. Antroji finišavo Kastė Rutkauskaitė iš „Million Steps“ (10 min. ir 16 sek.), trečioji – Marijampolės bėgimo klubo atstovė Daiva Bielevičiūtė (10 min. ir 20 sek.).

Vyrų bendrosios įskaitos rikiuotę nulėmė vos kelios akimirkos – pirmą ir trečią vietas skyrė vos 6 sek. Čempionu tapo Vytautas Jazepčikas iš Vilniaus triatlono klubo „TRItonas“, užfiksavęs 8 min. ir 35 sek. rezultatą. Antrą vietą bėgime užėmė Piliuonos „OCR Baltic warriors“ atstovas Dainius Liutkus (8 min. ir 37 sek.), o trečiąją – Justinas Vaižmužys iš Vilniaus bėgimo klubo (8 min. ir 41 sek.).

„Nesu dar tokio lygio bėgikas, kad nuolat lipčiau ant podiumo, bet šį kartą pasisekė, todėl iš dalies ši pergalė man buvo netikėta, – atsiėmęs apdovanojimą LTOK.lt prisipažino V. Jazepčikas. – Emocijos – labai stiprios, nes kova buvo permaininga ir įtempta. Galutinai aplenkti varžovą pavyko tik atlikus sprintą prieš pat finišą. Esu labai patenkintas.“

Atskiri laimėjimai buvo įsteigti ir greičiausiems skirtingų amžiaus grupių sportininkams – tiek vyrams, tiek moterims.

O štai sekmadienio rytą jėgas išbandė kiek ekstremalesnio bėgimo entuziastai – „LTeam Xtrasos“ varžybos driekėsi miško takeliais, o dalyviams trasoje teko įveikti ir natūralias gamtos kliūtis. „Raudonąją“ trasą pasirinkę bėgikai turėjo įveikti 5 km, o pasirinkę „juodąją“ – 10 km.

Trumpesnėje trasoje tarp moterų triumfavo lengvaatletė Loreta Kančytė iš „Origami runners“ komandos, finišo liniją kirtusi nuo starto pradžios prabėgus (27 min. ir 5 sek.). Antrą vietą užėmė naktinio sprinto vicečempionė K. Rutkauskaitė (29 min. ir 4 sek.), trečiąją – Vilniaus bėgimo klubo atstovė Ramunė Petrulytė (33 min. ir 5 sek.).

Dvigubai ilgesnėje distancijoje greičiausia buvo Gabija Ražaitytė (IGTISA; 54 min. ir 48 sek.), antroji finišo liniją kirto Inga Aukselytė („TRItonas“; 55 min. ir 24 sek.), trečiąją vietą užėmė Viktorija Varnagirytė („Lukas“; 56 min. ir 32 sek.).

„Bėgdamas niekada nežinai, kur trasa pasuks – ar į kalną, ar nuo kalno bėgsi, o galbūt ten bus upelis. Šiandien nusileidau nuo kalno ir žiūriu – upelis. Supratau, kad negaliu jo peršokti, tai teko koją merkti. Labai smagu, kad viskas nėra monotoniška. Šakų pilna – turi visą laiką būti budrus, – dalindamasi įspūdžiais iš trasos juokėsi L. Kančytė.

– Bėgimas plentu ir stadione – ten mano širdis, nes būtent ten jaučiuosi ten kur kas stipresnė. Kaip pati sakau – esu plento vaikas. Nors, aišku, kartais labai smagu paįvairinti varžybas bėgant miške ir pailsėti nuo plento varžybų, maniežo, stadiono. Labai džiaugiuosi, kad mane pakvietė čia startuoti.“

Vyrų kategorijoje 5 km distanciją greičiausiai įveikė naktinio sprinto vicečempionas D. Liutkus (25 min. ir 33 sek.), antras finišavo Augustas Jakubynas (26 min. ir 1 sek.), trečias, kaip ir naktiniame sprinte, – J. Vaižmužys (26 min. ir 13 sek.).

O štai 10 km bėgime sau lygių neturėjo orientacininkas Jonas Vytautas Gvildys, atstovaujantis „Gvildys Running Crazy Low Gravity“ klubui. Jo laikas – 42 min. ir 29 sek. Kova dėl antrosios pozicijos buvo kur kas įnirtingesnė – Gediminas Gaulius (Kauno BMK) nuotolį įveikė per 49 min. ir 18 sek. ir trečioje vietoje finišavusį Igną Ambrazą („S-Sportas“) aplenkė 8 sekundėmis.

„Miške reikia įveikti daug kliūčių – reikia šokti per medžius, šakas, yra labai statūs pakilimai ir nusileidimai. Trasa buvo šalia upelio, kur molingas gruntas, šlapia – kas bėgo su paprastais sportiniais bateliais, tie neturėjo jokio sukibimo, tai net nežinau – turbūt keturiomis teko ropoti, rankomis ir nagais įsikibus į žemę, – juokėsi nugalėtojas J. V. Gvildys. – Mes, orientacininkai, turime geresnius bėgimo batelius, bet ir taip slidinėjau, kritau ant šono. Tik tiek, kad esu pripratęs – mes nebijome įsipurvinti: šoki, krenti – nieko tokio. Grįši namo – nusiprausi.“

„Toks bėgimas pareikalauja daug fizinės jėgos – ir į kalną, ir nuo kalno sunku, nes niekada negali atsipalaiduoti, turi visą laiką įtempęs kojas leistis žemyn. Trasoje nėra nė vienos lengvos vietos“, – bėgimo Xtrasa ypatumus pasakojo sportininkas.

Šiose sekmadienio varžybose iš viso startavo 169 bėgikai: 5 km trasą įveikė 83, o 10 km atstumą – 86 dalyviai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi