Naujienų srautas

Sportas

2020.02.02 11:48

Lietuvos sniego tinklinio čempionės paaiškėjo po beveik 50 minučių kovos

LRT.lt 2020.02.02 11:48

Šeštadienį Druskininkuose vykstančio LTeam žiemos festivalio metu paaiškėjo stipriausios Lietuvos sniego tinklinio komandos, pelniusios teisę dalyvauti antrajame Europos sniego tinklinio čempionate. Būtent čia 12 mūsų šalies komandų varžėsi atvirajame Lietuvos čempionate – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyre, rašoma pranešime spaudai.

Tikra čempionato puošmena tapo moterų finalas, kuriame susitiko „Audimas Volley team“ (Vytenė Vitkauskaitė, Urtė Andriukaitytė, Gerda Grudzinskaitė, Rugilė Grudzinskaitė) ir „SK Auksma“ (Svetlana Bekiš-Šturo, Lilija Frelik, Danielė Kvedaraitė). Po net 47 minutes trukusios dramatiškos kovos „Audimas Volley team“ tinklininkės 2-1 (21:19, 16:18, 15:6) išplėšė pergalę prieš varžoves ir į viršų kėlė nugalėtojų taurę.

„Esame be galo laimingos, iškovojusios kelialapį į Europos čempionatą. Finalas buvo įtemptas, priešininkės yra stiprios žaidėjos, bet mes kovojome iki paskutinio taško ir parodėme charakterį“, - džiaugėsi G. Grudzinskaitė.

Pusfinalyje „SK Auksma“ tik po įtempto žaidimo 2-1 (15:10, 8:15, 15:13) įveikė kovingąją Vilniaus universiteto (VU) komandą (Ainė Raupelytė, Indrė Pretkelytė, Milda Vencevičiūtė), o „Audimas Volley team“ 2-0 (15:3, 15:6) įrodė pranašumą prieš Lietuvos sporto universiteto (LSU) ekipą (Karolina Petkutė, Jurgita Petkutė, Greta Folmer).

Mažajame finale VU sniego tinklininkės 2-0 (15:8, 15:3) pranoko LSU atstoves.

Nors Lietuvoje žiema šiemet labiau primena pavasarį, LTeam žiemos festivalyje tai nebuvo kliūtis – Lietuvos sniego tinklinio šakos atstovai sniegą ir žiemą surado Druskininkų „Snow arenoje“. Tai šio žiemos sporto atstovams buvo pirma galimybė šiais metais išbėgti parungtyniauti, įsivertinti savo galimybes ant sniego ir pakovoti dėl kelialapių į 2020 m. Europos sniego tinklinio čempionatą.

„Man sniego tinklinis yra labai įdomus, nes reikia prisitaikyti prie specifinių sąlygų. Tikrai pašalome rankas ir kojas, bet pergalė atperka viską. Prisitaikyti nebuvo lengva, nes šiuo metu žaidžiu, tiek salės, tiek paplūdimio tinklinį, bet labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę pažaisti ir sniego čempionate. Ačiū komandos draugėms Vytenei, Urtei ir sesei Rugilei, su kuriomis buvo labai smagu žaisti ir iškovoti pirmą vietą“, - šypsojosi G. Grudzinskaitė.

Vyrų čempionate triumfavo ir kelialapį į Europos sniego tinklinio čempionatą pelnė „Antivio“ kvartetas - Lukas Každailis, Artūras Vasiljevas, Artūras Vincelovičius ir Mantas Donėla. Jis pusfinalyje 2-0 (15:9, 15:11) įveikė 300+ komandą (Kęstutis Tumosa, Martynas Lynikas, Mindaugas Vyšniauskas ir Darius Gobys), o finale 2-0 (15:10, 15:8) pranoko „RIO“ klubą (Aurimas Mazūras, Matas Navickas, Linas Petravičius, Martynas Beleckis).

„Buvo labai smagu žaisti, o laimėti, žinoma, visada yra malonu. Ir nesvarbu, ar tai būtų salės, ar paplūdimio, ar sniego tinklinis. Visa komanda pasisėmė daug teigiamų emocijų. Ir pats renginys buvo puikiai suorganizuotas, nepaisant kaprizingos žiemos. Žinoma, dar daugiau emocijų suteikė iškovota teisė pakliūti į Europos čempionatą ir galimybė varžytis su stipriausiomis Senojo žemyno komandomis. Prisitaikyti prie sniego sekėsi puikiai, nes tinklinis yra tinklinis, ir nesvarbu, ar kokio paviršiaus stovime“, - įspūdžiais dalinosi A. Vasiljevas.

Bronzos medaliai atiteko 300+ ekipai, kuri mažajame finale 2-1 (15:13, 16:18, 15:8) palaužė „Kepasa“ komandą (Marius Aukštinaitis, Paulius Jacyna, Mindaugas Lukša).

„EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyre varžėsi po šešias vyrų ir moterų komandas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi