Naujienų srautas

Sportas2020.01.31 17:48

Palšytė apie Rusijos skandalus: Lasickienė gali tapti atpirkimo ožiu

Rūsyje įrengta sporto „salytė“ yra vienintelė vieta Vilniuje, kur olimpiniam sezonui gali rengtis lengvaatletė Airinė Palšytė. Šuolininkė į aukštį važinėja treniruotis į Kauną ir Panevėžį, nes lengvosios atletikos maniežas Vilniuje vis dar yra rekonstruojamas. Nepaisant nesklandumų, A. Palšytė tikisi, kad trečiosios olimpinės žaidynės Tokijuje jai bus sėkmingiausios ir išpildys visas svajones.

„Šiuo metu esame sporto salėje, kuri neoficiali yra rūsyje. Tai yra vienintelė vieta Vilniuje, kurioje aš sportuoju. Tas pasiruošimas yra labai komplikuotas. Būtent dėl to, kad nėra maniežo. Labai gaila“, – apgailestavo vilnietė.

Žiemos sezoną A. Palšytė jau pradėjo. Vokietijoje vykusiose varžybose šuolininkė trečiuoju bandymu įveikė 1,92 m kartelę ir užėmė penktą vietą.

„Manau, kad tai yra tikrai aukšto lygio rezultatas. Gal kažkas jau pripratę prie kur kas aukštesnių ir mano, kad man nepasisekė. Bet aš manau, kad tai buvo puiki sezono pradžia po labai sunkių man metų“, – apie startą Kotbuse kalbėjo šuolininkė į aukštį.

Atšauktas pasaulio čempionatas

A. Palšytė dėl čiurnos traumos praktiškai prarado praėjusį vasaros sezoną ir pasaulio čempionate Dohoje tenkinosi tik 22 vieta. 27-erių atletė nusprendė nedaryti operacijos, kuri būtų užkirtusi kelią į Tokijo olimpines žaidynes ir per keturis mėnesius išsigydė sunkią traumą.

Sportininkė svarstė, ar vykti į pasaulio uždarų patalpų čempionatą Nandzinge, kuris turėjo prasidėti kovo 13 dieną. Visgi galvosūkis išnyko savaime – čempionatas buvo atšauktas dėl Kinijoje plintančio koronaviruso ir perkeltas į 2021 metus.

„Į varžybas Vokietijoje jau skridome su apsauginėmis kaukėmis. Užsienio oro uostose tikrai matosi daug žmonių, kurie saugosi ir bijo. Jau buvo galima numanyti, kad kažkas bus. Buvo jau kalbų tarp sportininkų ir federacijų. Manau, kad priimtas sprendimas yra labai teisingas ir logiškas“, – įsitikinusi A. Palšytė.

Lyderės Tokijuje gali nebūti

Varžybose Vokietijoje buvo uždrausta startuoti triskart pasaulio čempionei Marijai Lasickienei. Tarptautinė lengvosios atletikos federacija suspendavo Rusijos lengvosios atletikos federaciją, kuri įsivėlė į skandalą, kai bandė nuslėpti šuolininko į aukštį Danilo Lysenko antidopingo pažeidimus. Rusai sufabrikavo medicininę pažymą, kuri turėjo įrodyti, kad lengvaatletis negalėjo atlikti dopingo testo. Dėl to, šuolininkė į aukštį M. Lasickienė gali praleisti jau antras olimpines žaidynes iš eilės.

Kažkas turi būti tas atpirkimo ožys. Labai gaila, kad tai yra ji.

A. Palšytei gaila varžovės, kuri viešai stojo prieš vartojančius dopingą ir pačią Rusijos valdžią: „Situacija tikrai yra labai sudėtinga ir komplikuota. Utopija, kad sporte nebus dopingo. Visada atsiras tokių, kurie nematys kito kelio tik per dopingą. Aš manau, kad Marija yra tikrai aktyvi kovotoja prieš dopingą ir Rusijoje yra ikona, stovinti prieš dopingą ir valdžią, kuri buvo susijusi su įvairiais skandalais. Kaip žmogų aš ją suprantu – jai kyla neviltis ir didžiulis nerimas dėl artimiausių varžybų. Jie tikrai nenorėtų, kad pasikartotų Rio scenarijus.

Bet tarptautinė federacija imasi kuo griežčiausių sankcijų būtent tam, kad užkirstų kelią ir kitos šalys bent kažkiek išsigąstų ir galvotų – ne, nenorime atsidurti jų vietoje. Kažkas turi būti tas atpirkimo ožys. Labai gaila, kad tai yra ji. Aišku, aš jos vietoje elgčiausi taip pat. Tikrai kovočiau ir kelčiau šitą klausimą. Norisi, kad sportas būtų švarus. Tarp šuolininkių yra tokia nuomonė, kad rezultatų turime siekti švariai. Ir jeigu už tai kažkas turi atsakyti, tai kažkas turi atsakyti“.

Trečias kartas nemeluos

Nors dar nėra įvykdžiusi olimpinio normatyvo, į Tokijo žaidynes A. Palšytė patektų ir pagal reitingą, kuriame užima 13 vietą. Iš viso į olimpines žaidynes pateks 32 geriausios šuolininkės.

A. Palšytei tai bus jau trečios olimpinės žaidynės. Sportininkė tikisi, kad jos bus sėkmingiausios: „Yra lietuviškas posakis – trečias kartas nemeluoja. Norisi tikėtis, kad Japonija bus sėkminga man. Tikiuosi, kad man pavyks ten išpildyti visas savo svajones ir lūkesčius. Jeigu viskas klostysis gerai, iš olimpiados turėčiau grįžti labai laiminga. Tikiuosi, kad tai bus geriausia mano olimpiada, bet tikiu, kad ir ne paskutinė."

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi