Naujienų srautas

Sportas2020.01.31 09:47

Lengvaatlečiai olimpinius reitingo taškus rinks LLAF taurės varžybose Kaune

LRT.lt 2020.01.31 09:47

Mėnesio trukmės žiemos sezonas. Dėl koronavisuro nukėlus pasaulio uždarų patalpų čempionatą į 2021-uosius, net ir stipriausiems Lietuvos lengvaatlečiams ši žiema bus tokia, kokią regime už lango – rekordiškai trumpa. Tad dirvą Tokijo olimpinėms žaidynėms ruošiantiems sportininkams aukso vertės tampa kiekvienas startas. Vienas jų – šeštadienį LSU Alekso Stanislovaičio manieže Kaune vyksiančios LLAF taurės varžybos.

Vieną dieną truksiančiame klubų čempionate varžysis beveik 350 lengvaatlečių, tarp kurių bus į Tokijo olimpiadą besitaikantys bėgikas Simas Bertašius ir šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas. Gali būti, kad Kaune varžysis ir dar užvakar Vokietijoje šokinėjusi Airinė Palšytė: jos dalyvavimas priklausys nuo to, ar sportininkei pavyks per dvi dienas atsistatyti tarp varžybų.

Praėjusiais metais A. Glebauskas buvo išrinktas geriausiu Kauno sportininku, tad startas Laikinojoje sostinėje jam bus ypatingas.

„Tikrai nesitikėjau tapti geriausiu Kauno metų sportininku. Žinoma, nešokinėjau iš džiaugsmo, bet buvau nustebęs“, – šypsojosi A. Glebauskas.

Praėjusią vasarą sportininkas Universiadoje iškovojo bronzą, Europos žaidynėse pasirodė geriausiai iš Lietuvos lengvaatlečių (5 vieta) bei dukart gerino asmeninius rekordą (227 cm LLAF taurės varžybose ir 228 cm Lietuvos čempionate). Tuo tarpu praėjusią žiemą Kauno sporto mokyklos „Startas“ atstovas pasiekė savo uždarų patalpų rekordą, Europos čempionate Škotijoje įveikęs 221 cm.

„Pernai žiemą dalyvavau po problemų su keliais pasiruošimo metu ir dar rudenį jaučiau, kad nebus viskas labai gerai. Lyginant pasiruošimą šiems metams ir praėjusiems, dabar buvo atliktas nepalyginamai geresnis darbas. Jaučiuosi daug geriau ir šią žiemą pavyks parodyti tikrą savo rezultatą, – neabejojo A. Glebauskas. –Nežinau, ar pavyks LLAF taurės varžybose, ar kitą savaitę Slovakijoje, bet per dvi savaites norisi užfiksuoti gana aukštą rezultatą.“

Planetos reitinge Lietuvos šuolininkas į aukštį žengia 28-as, o į Tokijo olimpines žaidynes pateks 32 šios rungties atstovai. Peršokęs bent 227 cm, lengvaatletis dar labiau pagerintų savo poziciją kovoje dėl olimpinių kelialapių.

„Norisi į vasarą kažką atsinešti iš žiemos, pasiekti aukštą rezultatą, kad tai padėtų reitingams. Lietuvos čempionatas duoda ypač daug taškų, tad vienas iš tikslų bus pasirodyti ten labai gerai“, – sakė A. Glebauskas.

Sėkmingo vasario tikisi ir 2018 metų Europos čempionato finalininkas S. Bertašius. 1500 m LLAF taurės varžybose bėgsiantis Juozapo Garalevičiaus auklėtinis šiam žiemos sezonui rengėsi kaip niekada atsakingai – pirmą kartą prieš startus uždarose patalpose surengė treniruočių stovyklą aukštikalnėse.

„Pasiruošimas sezonui buvo kiek neįprastas, nes pirmą kartą rudenį vykome į stovyklą, į aukštikalnes Zakopanėje, kur praleidome mėnesį. Sezonui ruošėmės labiau nei įprastai, o pasiruošimas buvo neįprastas ir dėl to, kad Vilniuje neturime maniežo. Tik nežinau, ar tuo galima skųstis, nes kai tokie orai, jei ir būtų maniežas, į jį turbūt nebūtumėme ėję“, – pasakojo S. Bertašius.

Bėgikas turi realias galimybes prasibrauti į pirmąsias karjeroje olimpines žaidynes: planetos 1500 m rungties reitinge jis rikiuojasi 41-as, o Tokijuje dalyvaus 45 šios distancijos atstovai.

„Norisi užfiksuoti bent kelis aukštus rezultatus ir labiau sutvirtinti reitingo pozicijas. Po visų stovyklų jaučiuosi labai gerai, savijauta puiki. Sprendžiu kol kas tik pagal treniruotes, nes varžybų neturėjau, bet jau pirmas startas turėtų parodyti, kad viskas yra neblogai. Norisi bėgti arti savo asmeninio rezultato, galbūt net geriau“, – teigė S.Bertašius.

3000 m Kaune bėgs olimpiečiai maratonininkai Valdas Dopolskas ir po motinystės atostogų sugrįžtanti Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė. Tuo tarpu į Tokijo olimpines žaidynes prasibrauti bandanti disko metikė Ieva Zarankaitė startuos rutulio stūmimo varžybose.

LLAF taurės varžybų metu bus apdovanoti geriausias praėjusių metų Lietuvos lengvaatletis ieties metikas Edis Matusevičius bei kylančia žvaigžde išrinkta sprinterė Akvilė Andriukaitytė.

Varžybų pradžia – 12.50 val. Įėjimas į LSU Alekso Stanislovaičio maniežą nemokamas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi