Sportas

2020.01.31 01:04

Po pergalės šmaikštavęs Jasikevičius: maži berniukai dėjo žingsnelį tampant vyrais

LRT.lt2020.01.31 01:04

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Prancūziją paliks pakeltomis galvomis – Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai tinkamai sužaidė lemiamomis rungtynių akimirkos ir nugalėjo Vilerbano ASVEL krepšininkus 79:71.

Po rungtynių Š. Jasikevičius pasidžiaugė, jog jo komanda sugebėjo atsakyti į didžiulį varžovų fiziškumą, išskyrė Luko Lekavičiaus pasirodymą ir paaiškino paskutinės minutės pertraukėlės metu priimtą sprendimą.

„Rungtynės buvo panašiai tokios, kokių ir tikėjomės. Žinojome, kad jei nesusitvarkysime su fiziniu kontaktu, tai nebus šansų. O kai jau pajautėme, kad žaidėjai bus pasiruošę duoti atsaką kontaktui, supratome, kad būsime rungtynėse. Jos buvo turbūt dar fiziškesnės rungtynės, nei mes tikėjomės. Tai buvo vienos fiziškiausių rungtynių, kokias buvau pajautęs per pastaruosius 4-5 metus.

Tikrai malonu, nes labai daug kartų tokiose rungtynėse mes pralaimėdavome. Ir toks vaizdas, kad jie jau buvo mus kažkiek perlaužę, pradėjome daryti daug tokių netikėtų klaidų, bet, kas labai džiugina, tai, kad sugebėjome perlaužti rungtynes sustabdėme juos tada, kai labiausiai reikėjo ir suradome lyderį“, – rungtynes apibendrino Šaras.

– Ištraukėte tokias sunkias rungtynės ir tai jau 5 laimėtos mačas iš pastarųjų 7. Ar tai yra augimo požymis?

– Galbūt kažkiek, bet, žinote, tą patį pabrėšiu – mums svarbiausios yra sekančios rungtynės. Tikrai turime kuo pasidžiaugti šiai dienai, bet turime dirbti. Neramina, kad turint +9 ir absoliučiai kontroliuojant mačą, mes sugebame padalinti už dyką tiek taškų, kad jie sugrįžta, vėl namuose užsiveda publika. Bet aš galvoju, kad kažkiek turime pabrėžti, kad maži berniukai kažkokį tai žingsnelį dėjo tampant vyrais. O tas šioje arenoje yra svarbu prieš tokį fiziškumą.

– Iš kur atėjo klaidos jau turint mačo kontrolę?

– Kai pradėjome per gerai apie save galvoti ir tai ypač jaučiasi gynyboje. Atsipalaiduoji ir varžovas tau kerta 2+1. Tie 2+1 buvo tokios minkštos baudos, iki kurių galėjome jų neprileisti. Vėl kažkiek būtent tuo momentu mes ir pralaimėjome tuo fiziškumu. Gerai, kad po to grįžome, susitelkėme ir sugebėjome persverti rungtynes į savo pusę.

– Kiek fiziškumo tokiame mače duoda Paulius Jankūnas?

– Yra, yra, bet, sakau vienas Jankūnas tiek žaisti negali ir jis vienas to nepadarys. Tokioje situacijoje turi kažkiek prisidėti Hayesas, Landale'as, LeDay, ir jie tai darė. Tas pats Ulanovas, jis jau yra petyrę nemažai tokių fiziškumo situacijų. Čia labai daug komandų pralošia, o mes laimėjome. Superinė pergalė, tikrai.

– Ar galima sakyti, kad Lukas Lekavičius jau tampa tokiu vyru?

– Nežinau, su tokiu ūgiu tuo tikru vyru irgi, žinai.... Ne, bet Lukas... Jūs, ko gero, matote irg tą patį, jis nebijo atsakomybės, jis yra pasiruošęs, kaip jau sakiau, pralaimėti rungtynes. O kai esi tam pasiruošęs, tu ir išloši. Jo faktorius buvo vienas didžiausių šiandien. Ir vienas didžiausių per pastaruosius pusantro mėnesio. Jaučiasi, kad jis tikrai nebijo.

– Lukas po to taiklaus tritaškio parodė emocijas, kas jam nėra būdinga...

– Ar ne? Net nemačiau. O, tai čia jau iš viso vyriškai (šypsosi).

– Lemiamos Luko atakos derinys – ar jis vyko pagal planą?

– Idealiau būti negali. Idealiau būti negali.

– Per paskutinę minutės pertraukėlę užleidote kėdę Evaldui Beržininkaičiui. Kaip jam pavyko susitvarkyti su ta užduotimi?

– Sakė, širdis buvo kažkur toli nuo normalios vietos, bet mes irgi ruošiamės, jis žino tuos derinius geriausiai. Paprašiau, kad pabraižytų, ką jie turi specialiose situacijose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.