Sportas

2020.01.29 15:36

Saporui leista siekti teisės organizuoti 2030 metų žiemos olimpines žaidynes

BNS 2020.01.29 15:36

Japonijos olimpinis komitetas (JOK) trečiadienį oficialiai pritarė Saporui kaip potencialiam kandidatui rengti 2030 metų žiemos olimpines žaidynes.

Japonijos šiaurinėje Hokaido saloje esantis Saporas organizavo 1972 metų žaidynes ir neseniai buvo pasirinktas kaip šiemetinių Tokijo žaidynių maratono ir sportinio ėjimo varžybų vieta, nes baiminamasi, kad sostinėje tuo metu gali laikytis dideli karščiai.

JOK artimiausiomis dienomis, baigusi visas leidimo Saporui siekti teisės organizuoti olimpiadą procedūras, informuos Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK) apie savo sprendimą, pridūrė pareigūnai.

TOK prezidentas Thomas Bachas (Tomas Bachas) anksčiau šį mėnesį, po Lozanoje įvykusio susitikimo su Saporo meru Katsuhiro Akimoto (Kacuhiru Akimotu), gyrė šį miestą kaip potencialų kandidatą į 2030-ųjų olimpinių žaidynių šeimininkus.

Saporas anksčiau reiškė susidomėjimą galimybėmis rengti 2026-ųjų žaidynes, kurios organizavimo teisės galiausiai atiteko Milanui ir Kortinai, bet miesto pareigūnai mano, kad turi daugiau galimybių laimėti teisę rengti 2030 metų žaidynes.

Siekti teisės organizuoti 2030-ųjų žiemos žaidynes taip pat galvoja Solt Leik Sitis ir Barselona.

TOK pernai spalį supykdė 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių organizatorius perkeldamas maratono ir sportinio ėjimo varžybas į vėsesnį Saporą, esantį daugiau kaip 800 km į šiaurę nuo sostinės. Tai buvo padaryta dėl nuogąstavimų, kad dideli vasaros karščiai Tokijuje gali kelti pavojų sportininkams, pareigūnams ir žiūrovams.