Sportas

2020.01.29 12:33

Buvusiam Graikijos futbolo rinktinės kapitonui – vyriausybės kirtis

LRT.lt2020.01.29 12:33

Graikijos vyriausybėje – susiskaldymas dėl futbolo. Ministras pirmininkas Kyriakosas Mitsotakis, paaštrėjus situacijai tarp dviejų šalies futbolo grandų – Pirėjo „Olympiakos“ ir Salonikų PAOK, iš valdančiosios Naujosios demokratijos partijos pašalino Europos Parlamento narį ir buvusį futbolininką Theodorą Zagorakį.

„Vyriausybė gerbia futbolo savivaldą, tačiau jokiu būdu negalime būti šantažuojami“, – pareiškė vyriausybės atstovas spaudai Steliosas Petsas. – Ministras pirmininkas nusprendė pašalinti Zagorakį iš Naujosios demokratijos partijos Europos Parlamente“.

T. Zagorakis trauktis iš partijos buvo paragintas pirmadienį, kai Sporto komitetas priėmė sprendimą iš aukščiausios Graikijos futbolo lygos šalinti PAOK ir Ksantės „Skoda“ klubus.

T. Zagorakis yra gerai Graikijoje žinomas asmuo – jis buvo nacionalinės komandos kapitonas triumfu pažymėtame 2004 metų Europos futbolo čempionate. Vėliau graikas tapo PAOK klubo prezidentu, turinčiu milijoninę gerbėjų bendruomenę šiaurinėje Graikijos dalyje.

Po to, kai vieni didžiausių PAOK klubo varžovų – Pirėjo „Olympiakos“ – padavė skundą dėl to, kad dabartiniam PAOK prezidentui Ivanui Savvidesui taip pat priklauso „Skoda“ klubas, buvo priimtas sprendimas abu klubus išsiųsti į antrąją šalies futbolo lygą.

„Negaliu stovėti po tuo pačiu politiniu stogu, kurie, gavę įsakymus iš trečiųjų šalių, puola PAOK ir visą Graikijos futbolą“, – savo pranešime sakė T. Zagorakis.

Rusijos gimęs graikas I. Savvidesas yra didžiulę įtaką Graikijoje turintis verslininkas, kuriam priklauso ne viena žiniasklaidos priemonė šiaurinėje šalies dalyje. Jeigu Sporto komitetas nepakeis sprendimo dėl klubų išmetimo į žemesnį divizioną, manoma, kad minėtas verslininkas gali sukelti papildomą galvos skausmą Naujosios demokratijos partijos lyderiams.

Visgi, kaip teigė S. Petsas, vyriausybė, tokiais atvejais kaip PAOK, numato įstatymų pataisą ir netaikys tokių griežtų sankcijų.

Graikijos futbolas aklavietėje yra atsidūręs ne vieną mėnesį – čempionate jau buvo keičiamas tvarkaraštis, kai pagrindiniai keturi klubai sukilo prieš teisėjus.

FIFA ir UEFA jau įsikišo į Graikijos futbolo veiklą, tačiau jokių teigiamų rezultatų dar nepasiekė. Neseniai įvykusiame UEFA ir „didžiojo klubų ketverto“ susitikime buvo nuspręsta, kad svarbių rungtynių ir derbių metu turi teisėjauti arbitrai iš užsienio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.