Sportas

2020.01.29 10:38

Jasikevičius – apie ASVEL žaidimą namuose ir Grigonio progresą

LRT.lt 2020.01.29 10:38

Įspūdingą pasirodymą praėjusiame Eurolygos ture surengęs Kauno „Žalgiris“ (7-14) bandys pratęsti pergalingą žygį. Kauniečiai išvyksta į Prancūziją, kur ketvirtadienį vakare laukia dvikova su Vilerbano ASVEL.

Komandos šį sezoną jau kovojo tarpusavyje ir pirmąją dvikovą „Žalgirio“ arenoje laimėjo žalgiriečiai – 70:56.

ASVEL paskutiniu metu negali pasigirti gerais rezultatais Eurolygoje – pralaimėtos pastarosios penkerios rungtynės. Nepaisant prastos serijos, Prancūzijos ekipa vis dar turi viena pergale daugiau nei „Žalgiris“.

Prieš rungtynes su žiniasklaida bendravęs Šarūnas Jasikevičius įvardijo pagrindines varžovo stiprybes.

„Varžovas labai gerai žaidžiantis namuose, kur ir skina savo pergales. Akcentas – fiziškumas. Jie visada varžovus išmuša iš ritmo savo fizine jėga. Visada žaidžia ties pražangos riba. Puolime turi daug pasirinkimų, nes toks vaizdas, kad juos patrauka vis skirtingas žaidėjas.

– 7 iš 8 pergalių pasiektos namuose. Ar ASVEL prie savo žiūrovų žaidžia su kitokia energija?

– Manau, kad žaidžia su panašia (energija), tik kartais padeda namų sienos, o galbūt teisėjaujama truputį kitaip. Jie tikrai visada žaidžia fiziškai ir ties pražangos riba, todėl turime būti pasiruošę.

– ASVEL pralaimėjo pastarąsias penkerias rungtynes. Kas nulėmė tokią prastą seriją?

– Manau, kad daugiausiai kalendorius. Daugiausiai kalbama apie stiprybę namuose, kur daug rungtynių neturėjo. Savo arenoje, aišku, pralaimėjo Madrido „Real“, „Crvena Zvezda“ ekipoms, kai visą laiką pirmavo ir tada pralaimėjo. Čia Eurolyga, todėl penkių pralaimėjimų serija nestebina.

– Lyginant su pirmuoju tarpusavio maču, ar įžvelgiate kažkokių naujovių ir pasikeitimų žaidime?

– Naujovių pas mus, kad nėra Grigonio. Kažkaip net keista, kad tiek laiko Marius jau nežaidžia, žiūrint į tas visas rungtynes. Keista jau žiūrėti į tą Grigonį, tiek jo pasiilgę esame.

ASVEL daugiau mažiau žaidžia panašų krepšinį, galbūt, Payne‘as labiau prisideda, nes negalvojome, kad gali taip iš toli daug pataikyti per pastaruosius metus. Kitur tai nebuvo įprasta.

– Koks yra Mariaus Griginio progresas?

– Nemanau, kad viršija (prognozes). Labai lėtas procesas, daug negaliu pasakyti, nes tikrai nėra dar arti sugrįžimo.

– Kokia Roko Jokubaičio situacija?

– Visi sveiki ir vyksta į Prancūziją.