Naujienų srautas

Sportas2020.01.29 09:03

Po sraigtasparnio katastrofos identifikuoti Bryanto palaikai, aiškėja daugiau avarijos detalių

atnaujinta 11 val.
ELTA, LRT.lt 2020.01.29 09:03

Praėjus dviem dienoms po sraigtasparnio sudužimo Pietų Kalifornijoje, antradienį identifikuoti legendinio krepšininko Kobe Bryanto palaikai.

Taip pat patvirtinta beisbolo trenerio Johno Altobellio, 50-mečio piloto ir 45 metų moters žūtis, Los Andžele pranešė teismo medicinos ekspertai. Iš viso sraigtasparniu skrido devyni asmenys.

Palaikų tyrimas tęsiamas toliau. Su K. Bryantu sraigtasparniu skrido jo 13-metė duktė Gianna bei dar septyni žmonės.

Anot JAV transporto saugumo agentūros (NTSB), sraigtasparnis dideliu greičiu rėžėsi į žemę. Ekspertai preliminarią ataskaitą apie nelaimės priežastis ketina paskelbti po dešimties dienų.

Tačiau galutiniai tyrimo rezultatai gali paaiškėti tik po 12-18 mėnesių, sakė NTSB atstovė Jennifer Homendy.

„Sikorsky S-76“ tipo sraigtasparnis tvyrant rūkui sudužo sekmadienį 9.45 val. į šiaurės vakarus nuo Los Andželo. Jo keleiviai iš Johno Wayne tarptautinio oro uosto skrido į krepšinio turnyrą Mambos sporto akademijoje.

***

NTSB kiek vėliau įvardijo daugiau katastrofos detalių. Teigiama, kad pilotui Ara Zobayanui praradus ryšį su skrydžių centru, sraigtasparnis buvo daugiau nei 700 metrų aukštyje.

Pilotas bandė pakilti į tokį aukštį, kad įveiktų tirštą rūką, tačiau to nepadarė ir sraigtasparnis atsitrenkė į kalną maždaug 520 metrų aukštyje.

J. Homendy pareiškė, kad sraigtasparniui trūko 6-9 metrų, kad išvengtų susidūrimo su kalnu. Kritimo greitis siekė 600 metrų per minutę, kas, pasak jos, įrodo, kad sraigtasparnis rėžėsi į kalną.

NTSB atstovė taip pat patvirtino, kad sraigtasparnis prieš susidūrimą išoriškai nebuvo pažeistas, o jo dalys po smūgio išsibarstė 200 metrų spinduliu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi