Naujienų srautas

Sportas2020.01.28 22:52

Kanadietė kanojininkė gali lengviau atsikvėpti: įrodė, kad dopingas jos organizme atsirado sekso metu

LRT.lt 2020.01.28 22:52

Kanadoje užversta viena įdomiausių ir netikėčiausių dopingo bylų, kurioje išteisinta kanojininkė Laurence Vincent Lapointe, praneša CBC.ca. Moteris sugebėjo įrodyti, kad draudžiama medžiaga jos organizme atsirado iš jos buvusio vaikino sekso metu.

27 metų sportininkei, kuri laikoma viena favoričių laimėti medalius kanojų sprinto varžybose žaidynėse Tokijuje, grėsė ketverių metų diskvalifikacija už anabolinio steroido ligandrolio vartojimą.

2019 metų liepos 29 dieną ne varžybų metu iš jos buvo paimtas šlapimo mėginys, kuris rodė organizme esantį nedidelį ligandrolio kiekį. Sportininkė buvo šokiruota, iškart tikino, kad niekada nevartojo jokių draudžiamų medžiagų.

„Konsultavomės su daugybe antidopingo specialistų visame pasaulyje, kad jie padėtų paaiškinti itin mažą medžiagos kiekį Laurence organizme. Kai kurie iš jų sakė, kad mes niekada nerasime šaltinio. Vienu metu buvome aklavietėje, ieškojome adatos šieno kupetoje“, – montrealgazette.com cituoja sportininkės teisininką Adamą Klevinasą.

Pakartotinis testas buvo padarytas dar 17-oje skirtingų laboratorijų visame pasaulyje, sportininkė buvo pasiryžusi tikrintis melo detektoriumi, kad įrodytų esanti nekalta.

Tačiau galiausiai pasirodė, kad dopingo šaltinis buvo visai čia pat. Pasirodo, kad ligandrolis į sportininkės organizmą pateko per lytinius santykius su buvusiu L. V. Lapointe vaikinu, kuris nėra profesionalus sportininkas.

Ištyrus dabar jau buvusio vaikino plaukus buvo nustatyta, kad ligandrolio yra jo organizme, į kurį jis pateko per vaikino vartojamus papildus. Jis to nežinojo, todėl negalėjo įspėti ir sportininkės. Pora draugavo ne vienerius metus.

„Jis pripažino, kad vartojo šį papildą liepos 25 dieną prieš futbolo mačą, o Laurence mėginys buvo paimtas liepos 29 dieną“, – sakė sportininkės teisininkas.

„Jis žaidė futbolą dėl savęs, man buvo sakęs, kad vartoja papildus, tačiau nieko daugiau neminėjo. Nemanau, kad jis galėjo žinoti, jog tie papildai gali paveikti net mane“, – kalbėjo L. V. Lapointe.

Kanojų sprintą pirmą kartą įtraukus į olimpinę programą kanadietė buvo laikoma favorite laimėti 200 m vienviečių varžybose bei 500 m dviviečių varžybose. Tiesa, dėl šios bylos ir dopingo skandalą lydėjusios diskvalifikacijos ji praleido rugpjūtį Vengrijoje vykusį pasaulio čempionatą.

Ten buvo dalijami kelialapiai į olimpines žaidynes, tad kanadietė kol kas bilieto į Tokiją neturi. Tiesa, iki šiol minėtose rungtyse ji net 10 sykių yra tapusi pasaulio čempione (6 sykius – 200 m vienvietėje, 4 – 500 m dvivietėje) bei kartą triumfavo 5000 m vienvietės rungtyje. Iškovoti bilietą į Tokijų ji dar turės šansų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi