Naujienų srautas

Sportas2020.01.28 18:03

Kartu su Kobe žuvusi dukra Gigi – tėvo keliu ėjusi krepšinio mylėtoja

LRT.lt 2020.01.28 18:03

Visą pasaulį sukrėtusi tragedija, kurios metu žuvo NBA legenda Kobe Bryantas, dar skaudesnė ir dėl to, kad kartu su juo žuvo dar aštuoni žmonės. Tarp jų – ir 13-metė krepšinio legendos dukra, kuri buvo pasiryžusi žengti tėvo pramintu oranžinio kamuolio keliu.

Gianna Maria-Onore Bryant, dar žinoma kaip Gigi, buvo antroji Kobe ir Vanessos atžala, gimusi 2006 metų gegužės pirmąją.

Dar būdama visai maža ji susidomėjo krepšiniu ir dažnai lankydavosi Los Andželo „Lakers“ rungtynėse su mama ir vyresniąja seserimi Natalia (jai dabar – 17 metų).

Vėliau augant jos meilė krepšiniui tik stiprėjo, ji dažnai treniravosi su tėvu, kuris baigęs karjerą ėmėsi treniruoti ne tik dukrą, bet ir visą jos krepšinio komandą.

K. Bryantas įkūrė krepšinio akademiją „Mamba Sports Academy“, į kurią tuo nelemtu sraigtasparniu jie ir skrido. Ten Gigi turėjo žaisti mergaičių krepšinio turnyre.

„Geriausias mums nutikęs dalykas buvo kažkada mieste, kai vienas sirgalius priėjo prie mūsų ir sako, „tu su žmona turi susilaukti sūnaus, kad kažkas tęstų tavo krepšinio palikimą“, o ji (Gigi) jam atšovė, kad „tam esu aš. Mums tam nereikia berniuko“, – vienoje laidoje pasakojo K. Bryantas.

Kitoje laidoje Kobe buvo sakęs, kad baigęs karjerą nustojo žiūrėti ir krepšinį, tačiau prie to sugrįžo būtent dėl dukters. Merginos mėgstamiausi žaidėjai buvo Trae Youngas, Luka Dončičius, Jamesas Hardenas, Russellas Westbrookas ir LeBronas Jamesas.

Kaip rašo „The Athletic“ žurnalistė Molly Knight, jaunoji Gigi augo tikrai perspektyvia krepšininke.

Žinoma, trylikametė nebuvo labai aktyvi socialiniuose tinkluose, tačiau labai dažnai buvo matoma šalia tėvo – tiek „Lakers“ rungtynėse, tiek tiesiog besitreniruojanti aikštelėje.

Gigi ne kartą buvo matoma tiek šalia aikštės, tiek aikštėje svarbiausiais K. Bryanto krepšinio karjeros momentais. Vienoje nuotraukoje ji užfiksuota bučiuojanti tėvą, kai 2008 metais jam įteikiamas MVP apdovanojimas.

Po pergalės 2010 metų NBA finale tiek Gigi, tiek vyresnioji dukra Natalia sėdėjo su tėvu už stalo per čempionišką spaudos konferenciją. Vėliau jie ne kartą pastebėti įvairiose kitų sporto šakų varžybose, o Kobei baigus karjerą jie abu nuolat lankydavosi „Staples Center“ bei kitose NBA arenose.

„Ji tikrai buvo talentinga krepšininkė. Labai sunku prognozuoti ateitį, tačiau pagal tai, kaip greitai ji tobulėjo, kaip puikiai suprato žaidimą, ji tikrai būtų turėjusi šviesią ateitį“, – NBA.com sakė vaikų krepšinio treneris Russas Davisas.

„Ji turėjo reikiamą mąstymą, buvo tikrai pasitikinti savimi, nesustabdoma ir agresyvi. Tačiau po visko ji palikdavo aikštę su plačiausia šypsena. Bet labiausiai man joje patiko tai, kaip ji mylėjo krepšinį“, – sakė su Gigi Bryant dirbusi trenerė Gabi Williams.

Teigiama, kad jaunoji krepšininkė itin daug mokėsi iš tėvo, kopijavo jo judesius aikštėje, o Kobe darė didelę įtaką jos mąstymui. Gigi pasižymėjo dideliu noru nugalėti, ji sunkiai dirbo ir labai stengėsi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi