Sportas

2015.02.14 17:32

D. Motiejūnas viešai prakalbo apie norą žaisti

basketnews.lt 2015.02.14 17:32

Hjustono „Rockets“ naujokų dalia šį sezoną nėra pati maloniausia, ir kai kurie jų nebenori taikstytis su sėdėjimu ant atsarginių žaidėjų suolelio.

Hjustono „Rockets“ naujokų dalia šį sezoną nėra pati maloniausia, ir kai kurie jų nebenori taikstytis su sėdėjimu ant atsarginių žaidėjų suolelio.

Pirmasis žingsnį žengė Donatas Motiejūnas, kuris paprašė būti išsiųstas į antrinę NBA lygą ir atstovauti „Rio Grande Valley Vipers“ ekipai.

Vis dėlto trečias išvykimas į „Vipers“ šį sezoną nebuvo ilgas – lietuvį „Rockets“ netrukus susigrąžino ir vėl laiko ant atsarginių žaidėjų suolelio.

„Paprašiau būti išsiųstas, – JAV žiniasklaidai prisipažino D. Motiejūnas. – Nežaidžiu daug. Jaučiu, kad praradau žaidimo skonį, praradau krepšinio ritmą. Labai sunku sėdėti ant suolelio. Man tai skausminga. Bet turi tai įveikti.“

Nuo lapkričio vidurio D. Motiejūnas triskart keliavo į antrinę NBA lygą ir atgal į „Rockets“. Net keturis kartus šiuo keliu žengė kitas naujokas Terrence`as Jonesas. Kartą į Hjustoną jis grįžo trumpiau nei 48 valandoms, ir vėl buvo išsiųstas į „Vipers“.

T. Jonesas šį sezoną antrinėje NBA lygoje vidutiniškai renka po 19,7 taško ir atkovoja po 9,6 kamuolio. Motiejūno vidurkiai – po 20,3 taško ir 9,7 kamuolio.

Tačiau lietuvis sužaidęs kur kas mažiau rungtynių nei Jonesas, kuris yra rimtas kandidatas į antrinės NBA lygos Visų žvaigždžių rungtynes.

Tiek T. Jonesas, tiek D. Motiejūnas pareiškė pirmenybę teikiantys žaidimui antrinėje NBA lygoje, o ne sėdėjimui ant suolelio per NBA dvikovas. Tačiau lemiamą žodį taria „Rockets“ vadovai.

„T. Jonesas turės galimybę per 10 dienų sužaisti penkias dvikovas, – sakė „Rockets“ viceprezidentas Gerssonas Rosas. – Turime tuo pasinaudoti. Per tas 10 dienų „Rockets“ treniruosis tik du kartus.

Mums svarbiausia, kad išvykę vaikinai tobulintų tai, ko labiausiai nori treneriai čia. Terrence`ui svarbiausia – pasikeitimai ginantis ir žaidžiant du prieš du, taip pat žinojimas, kurioje aikštės vietoje būti reikiamu metu. To išmokstama tik žaidžiant.

Panaši D-Mo (D. Motiejūno pravardė, – Red.) situacija. Jam svarbiausia – išmokti gynybos baudos aikštelėje. Jis puikiai moka žaisti du prieš du. Bet dėl žaidėjų skaičiaus naujokai retai būna pasirinkti.“

Šį sezoną 15 dvikovų NBA sužaidęs D. Motiejūnas neslėpė besidžiaugiantis kiekviena gauta minute aikštėje.

„Esu čia visą sezoną ir vis dar nežaidžiu, – apmaudo neslėpė krepšininkas. – Antrinė lyga yra vienintelė vieta, kur gaunu žaidybinio laiko. Kaskart gaudamas laiko aikštėje esu laimingas.

Neprieštaraučiau vėl išvykti, jei čia nesulauksiu progos pasirodyti. Nesimėgauju sėdėdamas ant suolelio. Tai žeidžia mane iš vidaus, kadangi myliu krepšinį.“