2020.01.28 18:41

„Neptūno“ viltys Čempionų lygoje žlugo – nesustabdę „Bešiktaš“ lyderio krito Stambule

LRT.lt2020.01.28 18:41

Klaipėdos „Neptūno“ (5-8) krepšininkai prarado šansus žengti į FIBA Čempionų lygos atkrintamąsias varžybas, kai išvykoje 69:76 (15:17, 18:21, 14:15, 22:23) nusileido Stambulo „Bešiktaš“ (7-6).

Klaipėdos ekipa šiose rungtynėse vertėsi vos su 9 žaidėjais, iš kurių vienas nerungtyniavo. Dėl traumų žaisti negalėjo Tomas Delininkaitis, Gytis Masiulis ir Darrenas Dorsey.

Klaipėdiečiai kovą dėl kamuolių pralaimėjo 37:46, tačiau ypač tragiškai sekėsi imti kamuolisu gynyboje. Po netaiklių metimų „Bešiktaš“ atsikovojo net 18 kamuolių.

Klaipėdiečiai pirmąją tarpusavio dvikovą Lietuvoje buvo laimėję 86:80, tačiau po šio mačo „Neptūnas“ dviem pergalėmis atsilieka nuo ketvirtoje vietoje esančio „Bešiktaš“. Iki reguliaraus sezono pabaigos liko vienas mačas, tad užkopti į D grupės ketvertą klaipėdiečiai nebeturi jokių šansų.

Čempionų lygos sezoną „Neptūnas“ pradėjo 4 pergalėmis per 6 turus ir tvirtai jautėsi grupėje. Tačiau praėjusio metų gruodžio patyrė jau 7-ąjį pralaimėjimą iš eilės.

Puikiai rungtynes „Neptūno“ gretose pradėjo centras Simas Galdikas, pelnęs pirmuosius 6 savo komandos taškus, o kitam metimui atidavęs rezultatyvų perdavimą – 8:3. Po jo keitimo „Bešiktaš“ buvo perėmęs iniciatyvą, bet į žaidimą 5 taškais iš eilės įsijungė Deividas Gailius – 14:10. Tačiau abiejų komandų puolimas strigo, o likus žaisti minutę švieslentė rodė lygiąsias – 14:14. D. Gailius įmetė vieną baudą, bet sulig paskutine ketvirčio sekunde Toddrickas Gotcheris smeigė tolimą tritaškį.

Antrajame ketvirtyje „Neptūnui“ niekaip nesisekė apsiginti, o S. Galdikas dar antrojo ketvirčio viduryje gavo trečiąją pražangą. Komandinį limitą anksti išnaudojusiems klaipėdiečiams buvo labai sunku gynyboje. Tačiau 5 pelnyti D. Gailiaus taškai leido kiek priartėti – 26:30.

Po gražaus Žygimanto Janavičiaus prasiveržimo „Neptūnas“ buvo priartėjęs iki 2 taškų, tačiau pora apmaudžių klaidų ir netaiklių metimų leido „Bešiktaš“ vėl nutolti iki 36:28. Andre Williamsonas paskutinėje svečių atakoje pelnė du taškus su pražanga, o nuo lemiamos šeimininkų atakos apsiginti pavyko – 38:33.

Trečiajame ketvirtyje pirmuosius abiejų komandų taškus Osvaldas Olisevičius pelnė tik sužaidus beveik dvi minutes. Netrukus darbo ėmėsi D. Gailius, kuris savo prasiveržimais sugrąžino „Neptūnui“ minimalią persvarą – 41:40. Vis dėlto šis spurtas truko labai trumpai. Jau kitoje atakoje šeimininkai pelnė du taškus su pražanga, apsigynė ir Shaquille`as McKissicas smeigė tritaškį – 46:42. „Neptūnas“ netrukus priartėjo iki kovinio atstumo, tačiau ketvirčiui baigiantis ir vėl paleido „Bešiktaš“ į priekį. Per tris ketvirčius klaipėdiečiai buvo pataikę vos du tritaškius iš 17-os (12 proc.).

Ketvirtąjį kėlinuką D. Gailius pradėjo dviem taikliais tritaškiais, o antrasis įkrito ir su varžovo pražanga. Tai leido „Neptūnui“ po ilgesnės pertraukos išlyginti rezultatą – 56:56. Šeimininkai atsakė 4 iš eilės taškais, bet tada iš toli pataikė ir Ž. Janavičius.

Likus žaisti 4 su puse minutės D. Slavinskas greitoje varžovų atakoje gavo visiškai nereikalingą nesportinę pražangą ir po taiklių baudos metimų „Bešiktaš“ nutolo iki 67:61. Ž. Janavičius po prasiveržimo pelnė tritaškį, bet tada klaipėdiečiai užstrigo. Likus žaisti 2 min. O. Olisevičius prasižengė varžovui metant tritaškį – 70:63.

D. Gailius įmetė tritaškį, šeimininkai atsakė tuo pačiu, bet likus žaisti minutę „Neptūno“ lyderis dar kartą pataikė iš toli – 73:69.

„Bešiktaš“: Sh. McKissicas (4/12 dvit., 2/6 trit., 9/10 baud., 10 atk. kam.) 23, T. Gotcheris (3/6 trit., 12 atk. kam.) 19, B. Yildizli (7/11 baud.) 15, G. Sametas (12 atk. kam.) 9.

„Neptūnas“: D. Gailius (4/7 dvit., 6/12 trit., 4/5 baud., 5 atk. kam., 26 naud. bal.) 30, Ž. Janavičius (1/5 trit., 6 rez. perd.) 9, D. Slavinskas ir S. Galdikas po 8.