2020.01.28 10:28

7 kartus ant bedugnės krašto buvęs ir įspūdingai išsigelbėjęs Federeris tęsia kovą dėl titulo Melburne

LRT.lt 2020.01.28 10:28

Antradienį Melburne sužaistuose „Didžiojo kirčio“ serijos „Australian Open“ moterų ir vyrų vienetų varžybų turnyro ketvirtfinalio susitikimuose paaiškėjo toliau kovą dėl nugalėtojų titulo tęsiantys tenisininkai.

Pirmajame vyrų ketvirtfinalio susitikime trečią vietą ATP reitinge užimantis Rogeris Federeris po įspūdingo išsigelbėjimo trečiajame sete rezultatu 6:3, 2:6, 2:6, 7:6 (10:8), 6:3 įveikė amerikietį Tennysą Sandgreną (ATP-100).

Dvikova truko 3:28 val.

Pirmajame sete R. Federeris laimėjo visas savo padavimų serijas, o šeštajame geime sugebėjo perimti ir varžovo, bei iškovojo pirmąjį tašką, laimėjęs setą – 6:3.

T. Sandgrenas atsigriebė jau antrame sete, kuriame po trijų iš eilės laimėtų geimų tvirtai kontroliavo situaciją – 3:0. Įsibėgėjęs amerikietis seto metu ir antrą kartą perėmė padavimų seriją iš legendinio šveicaro bei iškovojo savo pirmąjį tašką – 6:3.

Išlyginęs setų rezutlatą, T. Sandgrenas nemažino apsukų ir trečiąjį setą laimėjo atkartodamas antrojo seto eigą – 6:3.

Ketvirtajame sete R. Federeris nekart buvo atsidūręs ant bedugnės krašto. Dešimtojo geimo metu T. Sandgrenui pirmaujant (5:4), šveicarui teko triskart gelbėtis nuo amerikiečio „matchpoint`ų“. Visgi R. Federeris kaskart išsigelbėdavo iš laimėjo geimą.

Tenisininkams apsikeitus po dar vieną laimėtą geimą, teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimo metu R. Federeris buvo išsiveržęs į priekį (2:1), tačiau netrukus T. Sandgrenas spurtavo, susikrovė 3 taškų pranašumą (6:3) ir buvo per vieną tašką nuo savo didžiausios karjeros pergalės.

Visgi šveicaras pademonstravo olimpinę ramybę ir dukart paduodamas mažino atsilikimą, o per amerikiečio padavimoą šlygino rezultatą pratęsime (6:6).

Pratęsimo metu T. Sandgrenas turėjo dar dvi progas laimėti susitikimą, tačiau R. Federeris atlaikė spaudimą ir pats iškovojo pergalę pratęsime (10:8) bei išlygino rezultatą setais – 2:2.

Iš viso ketvirtajame sete amerikietis turėjo net 7 „matchpoint`us“.

Penktajame sete iniciatyva jau priklausė R. Federeriui. Šeštajame geime laimėjęs varžovų padavimo seriją šveicaras išsiveržė į priekį (4:2). Per likusį laiką amerikiečiui rimtesnio iššūkio varžovui mesti nepavyko.

Dvikovoje T. Sandgrenas užfiksavo net 27 „ace`us“ (neatremiamus smūgius – LRT.lt). R. Federeris atsakė 5-iais.

20 kartų „Didžiojo kirčio“ serijos turnyrų laimėtoas ir 5 kartus „Australian Open“ čempionas R. Federeris turnyro pusfinalyje susitiks su Milošo Raoničiaus (ATP-32) ir Novako Džokovičiaus (ATP-2) poros nugalėtoju.

T. Sandgrenui patekimas į ketvirtfinalį buvo geriausio karjeros rezultato pakartojimas. Naujai sudarytame ATP reitinge amerikietis turėtų pakilti iš 100-os pozicijos į 56-ą.

Moterų turnyre 15-ą vietą pajėgiausių tenisininkių WTA reitinge užimanti Sofia Kenin po dviejų setų kovos 6:4, 6:4 nugalėjo tunisietę Onsą Jabeur (WTA-78).

Dvikova truko 1:33 val.

S. Kenin, patekdama į „Australian Open“ pusfinalį, užfiksavo geriausią karjeros pasiekimą „Didžiojo kirčio“ serijos turnyruose.

Turnyro pusfinalyje amerikietė susitiks su australe Ashleigh Barty (WTA-1), kuri pusfinalyje po kiek atkaklesnės dviejų setų kovos 7:6 (8:6), 6:2 nugalėjo čekę Petrą Kvitovą (WTA-8).

Amerikietės ir čekės akistata truko 1:46 val.

Pirmajame sete tenisininkės santykius aiškinosi pratęsime. P. Kvitova buvo per vieną tašką nuo pergalės (6:5) pratęsime, tačiau A. Barty laimėjo tris taškus iš eilės ir įtvirtino pergalę (7:6).

Antrojo seto metu australė visiškai perėmė iniciatyvą ir šventė pergalę susitikime.