Naujienų srautas

Sportas2020.01.27 20:31

Skrydžių ekspertas: Bryanto sraigtasparnio katastrofą galėjo nulemti netinkamai pasirinktas sprendimas

LRT.lt 2020.01.27 20:31

Sekmadienį visą pasaulį sukrėtusi Kobe Bryanto sraigtasparnio avarija pasiglemžė devynių žmonių gyvybes, o pareigūnai tiria tragedijos aplinkybes.

Skrydžių ekspertas Christeris Ahstromas sako, kad tragedijos galbūt buvo galima išvengti, jei pilotas būtų įvertinęs visas aplinkybes, ypač atsižvelgęs į tos dienos oro sąlygas.

„Manau, kad pagrindinė šios tragedijos priežastis yra netinkamai pasirinktas sprendimas“, – svarstė ekspertas.

Anot jo, tokios transporto priemonės, skirtingai nei dideli orlaiviai neturi didelio navigacijos diapazono, todėl dažnai remiasi tiesiog paprasta intuicija, ypač kuomet tokie orai, kokie tą rytą tvyrojo Los Andželo priemiestyje.

Christeris Ahstromas manymu, kilti tokioje kalnuotoje vietoje, kur reljefas keičiasi gana greitai, o aplinkoje tvyro tirštas rūkas – itin rizikingas žingsnis, kuris ir galėjo nulemti šią baisią nelaimę.

Privatų sraigtasparnį pilotavo 50-metis Ara Zaboyanas, turintis armėniškų šaknų.

LRT.lt primena, kad nelaimė pirmadienį įvyko pietų Kalifornijoje, o jos metu žuvo vienas geriausių visų laikų krepšininkų Kobe Bryantas, jo dukra ir dar 7 kartu keliavę žmonės.

Nelaimė įvyko apie 10 val. ryto vietos laiku.

Krepšininkas skrido amerikiečių gamybos „Sikorsky S-76“ sraigtasparniu.

Sudužimo priežastis aiškinasi ekspertai, jos šiuo metu dar nėra aiškios. Pažymima, kad vyravo skrydžiui nepalankios oro sąlygos – dangų gaubė tirštas rūkas, o tai tiriama, kaip vieta pagrindinių nelaimės priežasčių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi