Sportas

2020.01.27 10:46

Su Bryantu nekart aikštėje susidūręs Kleiza: tai buvo žaidėjas, turėjęs didžiausią „wow“ efektą

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.01.27 10:46

Žinia apie sekmadienį tragiškai žuvusią NBA legendą Kobe Bryantą sukrėtė ir mūsų šalies buvusius bei esamus krepšininkus. Vienas tokių – su K. Bryantu nekart NBA čempionato ir rinktinių lygmenyje susidūręs buvęs krepšininkas Linas Kleiza. 

Dabartinis Vilniaus „Ryto“ klubo sporto direktorius NBA lygoje rungtyniavo 2005–2009 metais gindamas Denverio „Nuggets“ ir 2010–2013 metais žaisdamas Toronto „Raptors“ ekipose.

Bendraudamas su LRT TELEVIZIJA, krepšininkas atidavė pagarbą visą karjerą Los Andželo „Lakers“ klube rugtyniavusiam žaidėjui.

„Man teko daug kartų žaisti prieš jį ir žaisti tokiose varžybose kaip Vakarų konferencijos finalas, kur jis viską nulėmė ir mes pralaimėjome, – tvirtino L. Kleiza. – Tai buvo žaidėjas, turėjęs didžiausią „wow“ efektą ir, mano manymu, niekas neprilygo jam iš tos kartos, kurioje aš žaidžiau, kai man dar teko su juo susidurti. Žaidžiau prieš visus geriausius krepšininkus, bet tai, ką jis darydavo aikštelėje, jam niekas negalėjo prilygti puolime.“

Karjeros etape Denveryje L. Kleizai ir „Nuggets“ komandai 2008–2009 m. sezone kelią Vakarų konferencijos finale pastojo būtent K. Bryanto vedama Los Andželo „Lakers“.

K. Bryanto klubas laimėjo seriją iki keturių pergalių rezultatu 4:2, o „Lakers“ lyderis per šešerias sužaistas rungtynes vidutiniškai rinko net po 34 taškus. Vėliau „Lakers“ didžiajame NBA finale nugalėjo Orlando „Magic“ krepšininkus ir po 7 metų pertraukos tapo lygos čempionais.

„Mes ir pralaimėjome Vakarų konferencijos finalą. Buvo rungtynių, kur iki pat rungtynių pabaigos pirmavome, bet jis pataikė tikrai nerealius metimus. Kai dabar atsisuki ir žiūri, tai buvo aukščiausio lygio gynyba, bet paprasčiausiai nieko negalėdavai padaryti prieš tokius jo metimus. Visi tą žinodavo. Aišku, jie ne visada įkrisdavo, bet dažniausiai, kai reikėdavo, jie buvo tikslūs. Dėl to visi juo žavėjosi. Dėl to jis tiek daug davė krepšiniui ir pakėlė jį į visai kitą lygį. Manau, dėl to visi jam turėtų būti dėkingi“, – pasakojo L. Kleiza.

Visos savo karjeros metu K. Bryantas vidutiniškai NBA čempionate rinkdavo po 25 taškus per rungtynes. Gynėjas dukart tapo rezultatyviausiu lygos sezono žaidėju, kartą buvo pripažintas naudingiausiu sezono krepšininku bei penkiskart su „Lakers“ klubu triumfavo NBA čempionate.

Krepšininkui priklauso ir neeilinis pasiekimas. 2006 metų sausio 22 d. dvikovoje su Toronto „Raptors“ ekipa K. Bryantas pelnė net 81 tašką ir užfiksavo antrą geriausią visų laikų pasirodymą puolime lygos istorijoje.

„Jis vienas iš tų žaidėjų, darydavo viską, ką reikėdavo, kad komanda laimėtų, ir jam niekas daugiau nerūpėdavo, – K. Bryanto sugebėjimus puolime įvertino L. Kleiza. – Kritikuodavo jį kas nors ar ne. Jis kamuolį išmesdavo po 50–60 kartų. Jis norėdavo padaryti viską, kad laimėtų. Dažniausiai tai darydavo su puolimu, bet ir gynyboje buvo geras. Jis buvo visapusiškai stiprus žaidėjas. Man neteko žaisti prieš Michaelą Jordaną, bet teko žaisti prieš Kobę, stebėdavau jį ir kaip sirgalius. Jis darydavo tokius dalykus, kurių atrodo neįmanoma padaryti. Aš dar tokio kito žaidėjo nebuvau matęs ir manau, ilgai nematysiu.“

Sekmadienį K. Bryantas žuvo sraigtasparnio katastrofoje, o kartu su juo anapilin iškeliavo ir tėčio pėdomis žengusi 13-metė Gianna Bryant bei dar 7 asmenys.

L. Kleizos teigimu, K. Bryanto žūtis yra didžiulis smūgis krepšinio pasauliui.

„Visų pirma, tai yra didelė tragedija. Tai susiję ir su krepšininko šeima. Visa krepšinio bendruomenė sukrėsta, nes davė jai labai daug. Visi žinojo Kobe Bryantą ir visiems nuo to buvo geriau. Jis buvo puikus krepšinio ambasadorius žiūrint į priekį. Dėl to yra labai didelė netektis krepšiniui. Tokių žaidėjų pasitaiko labai mažai“, – kalbėjo buvęs krepšininkas.

L. Kleizos ir K. Bryanto keliai susidūrė ir 2012 m. Londono olimpinių žaidynių grupės etape. Tąkart lietuviai iki galo priešinosi JAV rinktinei, bet jai nusileido 94:99. Susitikime L. Kleiza surinko 25 taškus, o K. Bryantas JAV rinktinei pelnė 6.

Buvusio krepšininko manymu, NBA legenda reiškė pagarbą mūsų šaliai.

„Aš manau, kad jis visada turėjo Lietuvai didelę pagarbą. Aišku, kai tu būni toje kitoje barikadų pusėje, tai tikrai būdavo sunku. Būdavo tas žmogus, kuris viską padarys, kad laimėtų. Be tų glėbesčiavimųsi, tai aikštėje jis buvo tikras žudikas. Prieš rinktines, kur jis buvo, būdavo labai sudėtinga žaisti. Kaip tu gali juos nugalėti, kai jie turi tokį žaidėją, kuris pataikys metimus, kuriuos reikia“, – aiškino L. Kleiza.