Sportas

2020.01.27 09:36

„Amžiams vienas iš mūsų“: Kobe Bryanto pasaulinės šaknys

LRT.lt 2020.01.27 09:36

Kobe Bryantas buvo viena iš tų superžvaigždžių, kurios peržengia savo sporto šakos ribas ir tampa tiesiog žinomu žmogumi, rašo CNN. 

Grakščiosios NBA legendos karjeros viršūnėje atrodė, kad krepšinio kovų įkarštyje jis tiesiog skrieja aikštelėje. Jis buvo tapęs krepšinio, kultūros ir mados etalonu, dažnai lankydavosi Baltuosiuose rūmuose atšvęsti dar vieną kartu su los Andželo „Lakers“ NBA čempionate iškovotą pergalę. Esamas ir buvę šalies prezidentai netrukus po krepšininko gyvybę nusinešusios sraigtasparnio avarijos išreiškė jam pagarbą.

K. Bryanto asmenybė nulėmė, kad jis tapo neatsiejama 21 a. pradžios amerikietiško gyvenimo dalimi. Dėl šios priežasties, taip pat dėl palyginti jauno amžiaus (41 m.) ir netikėtos žūties krepšininko netektis skaudžiai juntama ne tik sporto pasaulyje, bet ir plačiai už jo ribų.

„Amžiams vienas iš mūsų“

Žinios apie K. Bryanto mirtį sulaukė reakcijos ir liūdesio žodžių iš viso pasaulio, nuo Izraelio ministro pirmininko Benjamino Netanyahu iki Venesuelos prezidento Nicolaso Maduro.

Tačiau skaudi žinia labiausiai sujaudino nedidelį Italijos Emilijos Redžo miestelį, kuris kaip savo garsiausią eksportą įvardina švietimo filosofiją, parmezano sūrį ir... patį Kobe Bryantą.

„Amžiams vienas iš mūsų“, rašoma miestelio krepšinio komandos „Twitterio“ paskyroje po jauno K. Bryanto, vilkinčio vietos komandos marškinėliais, nuotrauka. „Kobe Bryantas, Emilijos Redže užaugęs čempionas“, skelbia vietos leidinio „Gazzetta di Reggio“ antraštė internete.

JAV krepšinio žvaigždė nebuvo vien pasaulinio masto asmenybė – jis pats buvo globalizacijos vaikas, užaugęs Italijoje šios šalies krepšinio klestėjimo laikotarpiu, kai jo tėvas Joe žaidė įvairiose vietos komandose. Kai dešimtajame dešimtmetyje K. Bryantų šeima atsikraustė į Emilijos Redžą, visi apie tai žinojo.

„Mes visuomet laikėme amerikiečius profesionalius žaidėjus žvaigždėmis, – pasakoja buvęs komandos draugas iš Emilijos Redžo Davide Giudici. – Italijoje tuo metu praktiškai nebuvo juodaodžių, todėl tokį aukštą vyruką kaip Joe buvo nesunku atpažinti.“

Laisvai itališkai kalbėjęs K. Bryantas žaidė miestelio jaunimo komandoje „Cantine Riunite“, pavadintą vietos vyndario vardu. Teigiama, kad ši patirtis padėjo jam susiformuoti kaip krepšininkui.

„Tuo metu jis jau buvo pakankamai geras krepšininkas, – pasakoja D. Giudici. – Mūsų komanda nebuvo silpna, tačiau jis žaidė geriau už mus visus. Būdamas 11 metų jis jau labai gerai žinojo savo stipriąsias puses ir kuo nori būti.“

„Turiu omenyje, kad ir mes žinojome, kad jis taps profesionaliu krepšininku. Tiesiog negalėjome įsivaizduoti, kad iš jo išaugs viena didžiausių pasaulio žvaigždžių,“ – priduria buvęs K. Bryanto komandos draugas.