Naujienų srautas

Sportas2020.01.26 20:25

Po kieto mūšio Kaune Jasikevičius iš žaidėjų pasigedo energijos, Adomaitis kalbėjo apie emocijas

LRT.lt 2020.01.26 20:25

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai LKL pirmenybėse pasiekė dar vieną pergalę, kai savo arenoje kietose emocingose rungtynėse 71:61 nugalėjo Vilniaus „Rytą“ bei pasiekė 18-ąją pergalę čempionate.

Po mačo laimėtojų treneris Šarūnas Jasikevičius sakė, jog auklėtinių žaidimas gynyboje jį tenkino, tačiau iš žaidėjų pasigedo energijos.

„Rungtynės tokios įdomios buvo, kažkiek mums vis trūksta LKL tos energijos, šviežios galvos. Labai daug jaunų žaidėjų, tos energijos trūkti neturėtų, bet vis pritrūksta. Turime labai daug tų rungtynių, prisidėjo ir tos KMT rungtynės, kurios neleido pailsėti, tai susikaupė didžiulis ritmas. Bet svarbu, kad yra pergalės. Žaidimas yra aukštyn-žemyn bet taip jau logiškai bus su jaunais žaidėjais.

Daugiau mažiau gynyba buvo solidi, kai negalėjome užpulti, tai gynyba mums leido likti rungtynėse. Labai malonus antras kėlinukas, kai tikrai kokius tris ar keturis kartus žaidėjai griuvo ant kamuolių, arena užsivedė, mes atrodėme vis geriau“, – pasakojo Š. Jasikevičius.

Būtent tą kovingumą panašiose situacijose išskyrė ir vilniečių strategas Dainius Adomaitis. Jis sakė, jog vietomis pasigedo iš auklėtinių kovos.

„Būsiu nuobodus, bet jei nori laimėti čia, turi turėti savyje kovojimą, kad visose situacijose, kai kamuolys ant žemės, tu turi irgi gulėti ant žemės.

Pirmoje pusėje, kai rezultatas buvo berods 20:17, Žalgiris“ tai darė. Tuo tarpu mes dviese gulėjome ir tryse žiūrėjome. Tai iš esmės ir nusprendė rungtynes, nes tada pabėgo dviženkle persvara, o jie tikrai moka kontroliuoti tokių rungtynių eigą. Viena klaida čia kainuoja labai brangiai.

Mūsų klaidos tai lėmė, bet vėl, pasikartosiu, jie pasiėmė tuos kamuolius nuo žemės ir galėjo nubėgti į greitą puolimą“, – svarstė D. Adomaitis.

D. Adomaitis taip pat aptarė dviejų mače nedalyvavusių krepšininkų – Martyno Echodo ir Pako Cruzo – sveikatos būklę prieš svarbų mačą Europos taurėje.

„Sunku pasakyti, Martynas darė individualią treniruotę ryte, prieš išvykstant, tas vaizdas nėra pats geriausias, bet gana neblogai stumiasi į priekį. O pas Pako įsivėlė virusas – pirma persirgo Eimantas Bendžius, dabar Pako, visa šeima iškritusi.

Vakar sakė temperatūros nebeturėjo, šiandien irgi, tai tikimės pamatyti rytojaus treniruotėje ir matysime, kiek bus pasiruošęs kelionei į Monaką“, – sakė D. Adomaitis.

Nerungtyniavusį M. Echodą sėkmingai pakeitė Marekas Blaževičius – su 18 taškų ir 16 naudingumo balų buvo vienas svarbiausių komandos krepšininkų.

„Labai džiugina, tai yra žaidėjas iš mūsų sistemos, išeina, žaidžia šitame lygyje. Mūsų tokia vizija, kad tokie žaidėjai turėtų būti komandos veidais ateityje, mes tikrai labai džiaugiamės už Mareką, ypač kai žinau, kokį praėjusį sezoną turėjo, kiek darbo įdėjo vasarą, tai mane labai džiugina“ – pozityviai apie savo komandos jaunuolį atsiliepė strategas.

Aukštaūgio pasirodymą gerai įvertino ir kauniečių treneris Š. Jasikevičius, teigęs, kad mato žaidėjo talentą, bet greta to yra ir daug kitų svarbių dalykų.

„Nepažįstu jo asmeniškai, talentų yra labai daug, o išeina tie, kurie turi charakterį. Čia gal Dainiui (Adomaičiui – LRT.lt) labiau klausimas, jis turėtų šnekėti. Charakteris, pastangos visada nugali, tai jei jis turi tuos dalykus, tai manau viskas bus gerai, nes tikrai yra talentingas vaikis“, – minėjo Š. Jasikevičius.

Marekas Blaževičius vietos sirgalių nemalonę užsitraukė po vieno baudos metimo pasiųsdamas oro bučinį į kauniečių sirgalių tribūną.

D. Adomaitis teigė paties epizodo tinkamai nematęs, tačiau sakė, jog krepšinis yra emocijų žaidimas ir tai yra neišvengiama žaidimo dalis.

„Nepamirškite, kad tai yra sportas, kuriame yra daug emocijų. Tikrai kartais jos nėra gražios, neskubėkite teisti, tai yra žaidimas. Kartais ir aš nesusivaldžiau, net ir šiandien, pasakiau ir teisėjams negražių žodžių, tai labai atsiprašau.

Emocijos bus, taip ir jo (M. Blaževičiaus – LRT.lt) atveju. Sportas be emocijų nėra sportas, sirgaliai irgi ateina to pažiūrėti. Tas bučinys nepatiko sirgaliams ,bet tai yra sporto dalis. Jie turi teisę nušvilpti, „Ryto“ sirgaliai turi teisę pasidžiaugti“, – svarstė strategas.

Žvelgiant į dar vieną statistikos grafą žalgiriečiai pagal greitose atakose surinktus taškus laimėjo 20:0, tačiau Š. Jasikevičius tokio rodiklio sureikšminti linkęs nebuvo.

„Negaliu atsakyti, kažkaip greito puolimo daugiau buvo po perimtų kamuolių. Arenoje pasidarė geresnė atmosfera, jau gale tie skaičiai jau yra apgaulingi. Įmetėme paskutinę minutę, ir tie taškai iš po krepšio, Milaknio tritaškis.

Atrodo, pradedame žaisti gerai bet reikia tai daryti ilgesniais tarpais. Bet be gynybos tai puolime atrodėme slogiai. Gal aš per daug noriu, bet man norisi daugiau, kitaip būti negali, pastoviai turime eiti į priekį.“, – sakė Š. Jasikevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi