Naujienų srautas

Sportas2020.01.25 21:49

Lietuvos biatlonininkų estafetės komandos prasibrovė į 20-ukus

LRT.lt 2020.01.25 21:49

Pokliukoje tęsiasi šeštasis pasaulio biatlono taurės varžybų etapas. Šeštadienį šiame Slovėnijos mieste vyko mišrių estafečių varžybos, kuriose Lietuvos ekipos prasibrovė į 20-ukus. Vienetų mišrios estafetės rungtyje lietuviai (Vytautas Strolia ir Natalija Kočergina) finišavo 20-i, tuo tarpu tradicinėje (2 x 7,5 km + 2 x 6 km) mišrioje estafetėje Karolis Dombrovskis, V.Strolia, Gabrielė Leščinskaitė bei N.Kočergina užėmė 16 vietą, rašoma žinutėje spaudai.

Ketveriukės rezultatas – antras geriausias pasiekimas šioje rungtyje per visą Lietuvos istoriją. Aukštesnę vietą mūsiškiai buvo užėmę tik 2013 metais Estešunde (Švedija), kai finišavo 15-ti.

Be to, pasiekimą dar įspūdingesniu daro faktas, kad V.Strolia ir N.Kočergina buvo vieninteliai biatlonininkai, kurie Pokliukoje per dieną dalyvavo dviejose skirtingose estafetėse. Taip atsitiko dėl to, kad Tomas Kaukėnas dėl sveikatos problemų turėjo grįžti į Lietuvą, o trečios moters, turinčios teisę startuoti pasaulio taurės varžybose, lietuvių ekipa neturi.

„Jausmas nėra pats geriausias – nėra gerai startuoti du startus per dieną. Tačiau reikėjo suktis iš padėties, teko startuoti ir negaliu pasakyti, kad viskas buvo blogai. Pirmoji buvo santykinai nelabai ilga, ten vyrai važiavo mažiau nei moterys, todėl man susijaukė nedaug ir antrojoje sekėsi gana gerai. Natalijai šiandien buvo sunkiau, nes bendroje sumoje ji tarsi įveikė antrą individualią rungtį“, – pasakojo V.Strolia.

Per 8 šaudymo ruožus lietuviai išnaudojo vos 6 papildomus šovinius ir „neuždirbo“ nė vieno baudos rato – taikliau šaudė tik norvegai (4 papildomi šoviniai) bei vokiečiai (5 papildomi šoviniai).

Po pirmo etapo, kuriame startavo K.Dombrovskis, Lietuvos komanda rikiavosi 13 pozicijoje, V.Strolia estafetę perdavė 12-as. Nė sykio neprašovusi G.Leščinskaitė šią poziciją išlaikė, o N.Kočergina finišavo 16-a tarp 26 ekipų.

„Kadangi paskutiniu metu esu gana paniurusi ir sunerimusi dėl nesėkmingos sezono eigos, mane ypač gąsdino šis startas. Išties prieš varžybas jaudinausi taip stipriai, kad net pykino. Viena iš priežasčių yra maža startų estafetėse patirtis. Kita – pirmi startuoja vaikinai, o tai reiškė, kad jie tikrai nefinišuos paskutinėse pozicijose ir merginoms išsilaikyti ten pat bus daug vargo. Visgi nuo to momento, kai Vytautas perdavė man estafetę, įtampa nuslūgo, baimė dingo ir aš tiesiog dariau savo darbą“, – sakė G.Leščinskaitė.

Beje, antrą šaudyklą lietuvė paliko pralaiminėdama tiek bulgarei Danielai Kadevai, tiek lenkei Anai Makai, tačiau abi jas aplenkė per paskutinius du kilometrus.

„Paskutinis ratas buvo su nelinksmais nuotykiais! Dėl didelio kojų raumenų skausmo nesugebėjau jų tinkamai valdyti, ypač tokioje sudėtingoje trasoje, todėl vidury rato, nusileidimo metu, kritau. Kol atsistojau ir pradėjau judėti, mane aplenkė lenkė ir bulgarė, kurias prieš nusileidžiant buvau aplenkusi. Aš taip žvėriškai supykau, kad nepaisant prarasto pagreičio ir sekundžių, vis tiek jas pasivijau. Nors etapą baigėme beveik kartu, aš vien iš principo norėjau perduoti estafetę anksčiau, ką ir padariau“, – su šypsena incidentą prisiminė G.Leščinskaitė.

Varžybų nugalėtojais tapo prancūzai, 40,6 sek. aplenkę Norvegijos komandą. Bronzą iškovojo 1 min. 1,4 sek. atsilikę vokiečiai. Lietuviai nugalėtojams pralaimėjo 5 min. 7,1 sek.

Vienetų mišrių estafečių varžybų auksą taip pat iškovojo Prancūzijos komanda, 5,9 sek. pranokusi sensacingai sidabro medaliais pasidabinusius Estijos biatlonininkus, o treti finišavo 12,1 sek. atsilikę austrai. Šioje estafetė lietuviai nusileido 3 min. 24,3 sek.

Nacijų taurės įskaitoje Lietuvos vyrai rikiuojasi 17-i (2247 taškai), moterys – 25-os (916 tšk.). Jei sezonas baigtųsi dabar, kitąmet, kada vyks atranka į Pekino olimpines žaidynes, pasaulio taurės varžybose galėtų startuoti 4 vyrai ir 2 moterys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi