Sportas

2015.09.11 16:28

Lietuvos vaikai – mažieji UNICEF ambasadoriai bėgime už Nepalo vaikus

LRT.lt 2015.09.11 16:28

Vilniaus Vingio parke įvyks penktasis, jubiliejinis UNICEF vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“, kuriame dalyvaus 2–12 m. mažieji bėgikai, o apdovanojimus jiems teiks žinomi Lietuvos sporto ir pramogų pasaulio atstovai. UNICEF bėgimo tikslas – paremti po žemės drebėjimo Nepale nukentėjusius vaikus.

„Praėjo ketveri mėnesiai nuo tada, kai Nepalą sukrėtė mirtini žemės drebėjimai, nusinešę beveik 9 tūkst. žmonių gyvybių. Iš jų trečdalis buvo vaikai. Likusiam pasauliui šie žemės drebėjimai – tik prisiminimas, bet vietiniai ir toliau gyvena nepritekliuje: apie 1,1 mln. vaikų kasdien susiduria su įvairiomis grėsmėmis,“ – sakė UNICEF Lietuva vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė-Staniulėnė.

Jubiliejinio UNICEF vaikų bėgimo metu surinktos lėšos bus skirtos skiepams: už sumokėtą minimalų 8 eurų mokestį nuo tymų galima paskiepyti 5 nepaliečius vaikus. Kai tiek daug jų kartu gyvena palapinių miesteliuose, šios ligos protrūkio grėsmė – labai reali.

Per keturis metus UNICEF vaikų bėgime už pasaulio vaikus bėgo per 3 605 mažųjų Lietuvos piliečių. Tik visų dalyvavusių ir bėgusių mažųjų ambasadorių dėka UNICEF išgelbėjo 2 196 vaikus, išsekusius dėl prastos mitybos, rašoma pranešime spaudai.

Garsus Lietuvos atletas, olimpinis čempionas Virgilijus Alekna sako, kad UNICEF vaikų bėgimas – ne vien kilnaus tikslo ir idėjos vienijamas renginys, bet ir puiki motyvacinė priemonė norintiems pradėti sportuoti: „Visi žinome, kad judėti vaikams reikia ir sveika. Bet daugelis tėvų, tikiu, patvirtins, kad kartais juos tokiam veiksmui motyvuoti yra gana sunku. O kai tai vyksta kompanijoje, kai yra daugiau bendraamžių, vaikai tai daro su dideliu noru ir malonumu. Be to, vaikai juk labai azartiški, jie mėgsta pasivaržyti ir UNICEF bėgimas puikiai atitinka kilnios ir sveikos konkurencijos dvasią.“

Renginyje dalyvaus ir medalius vaikams teiks: V. Alekna, TV3 žinių vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva, TV laidų vedėja ir receptų knygų autorė Beata Nicholson, dainininkas Edgaras Lubys, bėgikė Vaida Žūsinaitė, treneris Jean Claude, meteorologas Naglis Šulija, „Miss Lietuva 2002“ Vaida Grikšaitė-Česnauskienė, „Miss Lietuva 2014“ Agnė Kavaliauskaitė,  Muay Thai čempionas Sergejus Maslabojevas, sportininkas ir muzikantas Vytautas Medineckas-Ironvytas ir kiti.

Bėgimas vyks šeštadienį 13 val. Projekto globėja – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.