Sportas

2020.01.25 17:28

Klaidų neišvengę lietuvių čiuožėjai teigia išmoksiantys gautas pamokas

atnaujinta 18.03 val.
LRT.lt2020.01.25 17:28

Lietuvių šokių ant ledo pora Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed Europos dailiojo čiuožimo čempionato laisvojoje programoje neišvengė klaidelių, tačiau teigia, jog po pernai metų dėtas žingsnis į priekį Austrijoje buvo svarbiausias.

Laisvojoje programoje lietuviai surinko 101,02 balo, o po čiuožimo Saulius Ambrulevičius pripažino, jog teko išnaudoti nemažai reikalingos energijos.

„Energiją švaisčiau taisant klaidas, prieš elementus kurie buvo svarbūs. Gale programos jau buvo paskutiniai spyriai, dar dabar kraujas burnoje jaučiasi. Nežinau, taškai nėra baisūs, bet ant vieno elemento palaidojau daug taškų, – sakė čiuožėjas.

Esu labai dėkingas Allison, ji šiandien traukė, aš energiją švaisčiau“.

Tuo tarpu jo partnerė Allison Reed dėl to pernelyg neišgyveno ir sakė, jog sporte klaidos yra neišvengiamas dalykas.

„Tai komandinis darbas, viskas, ką darome yra komandinis darbas. Tokie dalykai nutinka, kas kartą gauname patirties. Kiekvienas konkursas yra mūsų žingsnis į priekį, reikia iš to mokytis“, – sakė amerikietė.

Ambrulevičius ir Reed po laisvosios programos: čiuožti pačiame elite yra sunkiau nei spardytis tarp vidutinių porų

S. Ambrulevičius taip pat sakė, jog kartais per didelis maksimalizmas programos pradžioje gali pakišti koją.

„Varžybų metu būna jėgų antplūdis, visada norisi išspausti maksimumą, bet užpuola daug adrenalino, reikia mokėti jį valdyti, ypatingai vedant partnerę.

Kai pradedi mėtyti ritmą, taisyti klaidas, tai yra dvigubas darbas, energijos švaistymas. Vėliau prasidėjo ne tas ritmas. Programa vėliau dar neblogai tempėsi, bet gale buvo dar viena klaidelė ir po to prasidėjo „ant tuščio bako“. Yra kur dirbti ir iš ko mokytis“, – sakė lietuvis.

Ant Austrijos ledo – Allison Reed ir Sauliaus Ambrulevičiaus laisvoji programa

Pora čempionate galų gale užėmė vienuoliktą vietą ir sakė, jog iš varžybų bus pasiimta pozityvi patirtis.

„Varžybos sėkmingos, palypėta aukštyn, čiuožti jau pačiame elite yra sunkiau nei spardytis tarp vidutinių porų. Programa sunki fiziškai, daug dirbome, bet reikia dirbti dar“, – teigė S. Ambrulevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt